PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : علی دایی (اسطورۀ فوتبال آذربایجان وجهان)

t-t-t-t-t-t
Friday 14 May 10, 11:43 AM
همه ی ما میدانیم علی دایی فرزند غیور اذربایجان این موفقیت ها را به راحتی بدست نیاورده و خود اقای دایی هم خوب میداند که اگر اذربایجان پشت دایی نبود این اسطوره را تبدیل به یک خانه نشین می کردند.
دایی همانند آذربایجان کم دشمن ندارد .عده ای بی شعور که به جای قدردانی از علی دایی در اواخر دوران بازیکنی به تخریب وی و افتخارات بزرگ دایی پرداختند هم اکنون نیز چشم موفقیت وی را ندارند و درصدد جدایی و تفرقه بین دایی و ملت اذربایجان هستند.
فوتبال ایران هر چه دارد از دایی دارد .مثل اینکه این احمق ها افتخاراتی را که دایی برای ایران کسب کرد که ای کاش این کار را نمی کرد فراموش کرده اند .اگر دایی در فوتبال ایران ظهور نمی کرد شاید الان فوتبال ایران به جای گوام یا مالدیو بازیچه ی تیم هایی همچون عربستان و چین و ... میشد.
بعد از خداحافظی دایی از تیم ملی ایران روز به روز پس رفت کرد تا اینکه امروز جزو 50 تیم برتر جهان هم نیست در حالی که در زمان وی تیم ایران تا رده ی 15 جهان پیش امده بود.
آری دایی بعد بازی فولاد گستر راست می گفت که ان هایی که به وی توهین کردند اذربایجانی نبودند.چون من خود به عنوان یک اذربایجانی وتبریزی نه تنها به خود جرات توهین به اسطوره ی فوتبال اذربایجان وجهان را نمی دهم بلکه وی را شایسته ی بهترین تقدر ها می دانند.
آری ملت اذربایجان مثل ایرانی ها بی شعور نیستد که بجای تقدیر از دایی وی را تخریب کنند.مطمئن باشید ان هایی که در بازی فولاد گستر توهین کردند اذربایجانی نبودند و عده ای فارس نفوذی بودند که از شهرهای دیگر (اصفهان وشیرازو ...) امده بودند.

ما هواداران میلیونی ترختور اذربایجان حمایت قاطع خودمان را از دایی اعلام می کنیم .

یاشاسین اردبیلی لر یاشاسین دایی

__________________________________________________ _____________________________________________
این تایپیک مخصوص دایی اسطوره ی اذربایجان است و بحث ها و اخبار راجع به این بازیکن بزرگ در این تایپیک قرار خواهد گرفت.http://www.irankicks.com/images/playersphoto/ali%20daei/daei8.jpg

14 بهمن ماه، تولد امپراطور بین المللی فوتبال *علی دایی عزیز* هست.
به افتخار این مرد تمام نشدنی آزربایجان

t-t-t-t-t-t
Friday 14 May 10, 11:44 AM
ما تبریزی ها به اردبیلی ها افتخار می کنیم و همیشه در کنار هم و پشت هم هستیم .

یاشاسین اردبیل هموطنلریم

یادمان باشد خیل عظیم دشمنان ما از خیلی وقت پیش فکر توطئه ی شوم برهم زدن اتحاد اردبیل و تبریز به عنوان دو شهر بزرگ ازربایجان را داشتند اما تا بحال موفق نشده بودند اما در بازی فولاد گستر عده ی غافل تحت تاثیر برخی عناصر حاضر در استادیوم و با تحریک ان ها علیه دایی فرزند غیور ازربایجان شعار دادند.من به عنوان یک آزری و ساکن تبریز امیداورم دیگر شاهد چنین صحنه های زشت نباشیم و بیش از بیش حواسمان را جمع کنیم تا اسیر فتنه های دشمنان ترختور و ازربایجان نشویم.

یاشاسین دایی

تورک لرین ایفتیخاری******علی دایی

farhadturk
Friday 14 May 10, 11:53 AM
عزیز قارداش لاریم منیم جانیم گولاخ آس

نیه علی دایی یه توهین اولدی؟
هچ بولوسوز دایی نه ایش لر دن چخیب ......دایی تورک دی ؟ یوخ او اولسی دی بیزی فاسلارا ساتمازدی او اونون تورکی دانیشماسی دی

اله بیر فارسی دی سونرا تورک اولوب ...... گلیب فارسی پیروزیه آهنگ اوخییب یانی نمنه یانی من فارسام

t-t-t-t-t-t
Friday 14 May 10, 11:56 AM
عزیز قارداش لاریم منیم جانیم گولاخ آس

نیه علی دایی یه توهین اولدی؟
هچ بولوسوز دایی نه ایش لر دن چخیب ......دایی تورک دی ؟ یوخ او اولسی دی بیزی فاسلارا ساتمازدی او اونون تورکی دانیشماسی دی

اله بیر فارسی دی سونرا تورک اولوب ...... گلیب فارسی پیروزیه آهنگ اوخییب یانی نمنه یانی من فارسام

جیران من اوزوم به شدت اذربایجانا و وطنیمه تعصوبوم وار اما گره حرفه ای اولاخ دایی ده بیدانا حرفه ای مربی دی و بیزیم گره اونان چوخ اینتیظاریمیز اولمیه میاداندا.

t-t-t-t-t-t
Friday 14 May 10, 11:57 AM
عل کریمی : خاک تو سر من که به دایی توهین کردم
http://www.irancartoon.com/2010/caricature/mehdialibeygi.jpg

bbk_agp
Friday 14 May 10, 01:38 PM
یکی از بازیکنای تراختور که قبلا در استقلال بازی می کرد، (اسمش یادم نی) وقتی به استقلال گل زد خوشحالی نکرد... دایی هم باید مثل این رفتار می کرد که متاسفانه ... حالا وظیفه ماست که بی خیال شیم و ندید بگیریم، نه اینکه هی بزرگ کنیم و همه چیز رو له کنیم...

amir_TTTT
Friday 14 May 10, 01:58 PM
دايي او ايشلرنن كي گوردي اوزي ددي كي من آذربايجان مللتينن دشمنم.
ايندي سيز اوننان حمايت اليسيز؟

sahand_TTTT
Friday 14 May 10, 02:18 PM
ايران دا به غلط قرهنگ اولوب كي بير اويونچي سابق تيمينه گل ووراندا شادليق المز. نچه دفعه گورموشوخ. كريم باقري دن ده انتظار اولدي كي تراختور قاباغيندا اويناماسين. نيه بو انتظار وار. مگر كريم او تيمدن پول آلمييپ؟
گره كي حرفه اي فوتبالي قبول الياخ.

اما دايي كه اوزون چوخ شعورلي بولير گره استاديومين وضعيتين درك اليه. اونون انتظاري وار آزربايجان ني لار اوني درك اليه ولي او استاديوم داي كي لاري درك المير. او حركت لر بير طرفه . مصاحبه ده ديير كه منيم غيرتيم وار كي تبريز تيمي ني اوتدوخ. سفه گده هوش المير كي نيازي يوخي دي گل ووران سورا و اويون طوليندا اوجور فنجان اوينادسين.
دايي بولور كي فوتبال چوخ كثيفدي. ايكي اويون اوتوزماخدان سورا تهران دا اوني پوخ يرينه ده قويمازلر.

TimsaR
Friday 14 May 10, 02:21 PM
داداش بي خيال اولون دا 8O
بس دي داااااا!!! 8O
بو س
سؤزه نه قدر كش وئرسن ضرريميزه دي 8O هم دوشمن شاد اولار هم آذربايجان دا تفرقه توشر 8O
كوتارين گئدسين 8O دا بو بير ايشي دي كي چهارشنبه اولدي كوتولدي 8O

بو ايش لازيمي دي كي بعضي لرين آييتسين ، كي آذربايجان ميلتي اسطورلرين توركيليق لارينا گؤره سوئير نه اؤزلرين 8O
مخصوصا بو كريم باقريه بير زنگ خطر اولدي كي ايه بونان بويانا بيزين قاباغيميزدا اعلام موضع ائليه اوني دايي دان بتر ازجاغوخ، آبيريسين آپاراجاغوخ 8O
بولارا اؤز وئرسن آستار ايستيلر 8O

garabaligh
Friday 14 May 10, 02:33 PM
ارسال شده در: پنجشنبه، 23 ارديبهشت ماه ، 1389 12:21:44 موضوع مطلب: Re: به عنوان یک اردبیلی از رفتار دا

--------------------------------------------------------------------------------

az-ardabil مي نويسد:
دوستان تازه با سایت زیبایتان آشنا شده ام اصلیتم اردبیلی است و دانشجوی دانشگاه تبریز هستم ، راستش قبلا دایی را خیلی دوست داشتم چون اولا همشهریم بود ثانیا یک آزربایجانی است . من هم قبل از مسابقه مصاحبه های دایی را در روزنامه ها خواندم اما باورش برای من سخت بود که دایی اینقدر بی غیرت شده که برای آزربایجان کری هم میخواند اما در جریان بازی نحوه راه رفتن دایی داخل زمین بین دو نیمه که انگار به سرزمین دشمنش آمده انگار نه انگار که تبریز برادر اردبیل است اما این آقا مغرورانه و بدون تعصب در جریان بازی هم جنجال به پا میکرد واقعا به عنوان یک اردبیلی جلوی همکلاسیهای تبریزیم ( بخوانید آزربایجانیم ) شرمگین شدم که همشهری بی غیرتی مثل او دارم . از شما آزربایجانیها به جای او عذر میخواهم حساب ما اردبیلیها از امثال این آقایان جداست . در اکثر بازیها به ورزشگاه میروم و تراختور و تمام تیمهای آزربایجانی را تشویق میکنم.

تبریز = اردبیل= آزربایجان

داداش ساغول.دئيپلر گناه دگران برتو نخواهند نوشت.قارداش سيز نيه ناراحات اولوسوز آرخين اولون ، اونلار كي دائييني بيرا گتيريپلر، بير گونده ائله يئره ورواجاخلاركي نه تحجه آذربايجاندا بلكه ايراندا هامينين آجيغي گلجه دور. بو گون ائله ده اوزاخ دئير.
بيردانا عربي ضرب المثل واردي كي اونون ترجومه سي بودور دي: نقدر باشووي اوجا توسان داغلاردان كي اوجا اولمياجاخسان، بو دايينين وصف حاليدي .كي اوجور انه نه انه انه يئريير. ائل بول كي يئر كوي اونون قدي قواره سين توتمور.

mtraxtur
Friday 14 May 10, 02:44 PM
دايي او ايشلرنن كي گوردي اوزي ددي كي من آذربايجان مللتينن دشمنم.
ايندي سيز اوننان حمايت اليسيز؟
ساوول امير خان :arrow: :arrow: :arrow: .دايي گد دي اوزووا خرجون چخسن :evil: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sasanred
Friday 14 May 10, 02:48 PM
اگر اوجور کی دییرلر ورزش و مردم دا دییب اوندا داش باشینا
اوسطوره مسطوره ده دییر 8O :cry:

TTTTG
Friday 14 May 10, 03:09 PM
جناب t-t-t-t-t-t

هر طور هم كه بخوايم حساب كتاب كنيم نميتونيم قبول كنيم كه آدم درست و حسابي باشي .
پسر خوب تو چند روز هستش كه عضو اين سايت شدي و الان حكم بي شعوري يك ملت رو ميدي ؟
نطق جنابعالي طوري هستش كه بنظر مياد ميخواي بين تبريز و اردبيل تنش ايجاد كني !
اين روزها خيلي ها دارن سعي ميكنن بين ما تفرقه بندازن و بنظر مياد تو هم يكي از آونا هستي ،

(( برو به اربابت بگو تا يك هفته ديگه هويتشون رو از طريق همين سايت افشا ميكنيم ، تا ملت بفهمن كي به كيه ، خاك تو سرتون بكنن كه طاقت ندارين اتحاد و يكرنگي آذربايجان رو ببينين ))

از دوستان عاجزانه خواهشمندم اين بحث بيهوده رو در مورد دائي تمومش كنن ،
خودتون كه ميبينين برخي ارگان هاي غيرورزشي سعي دارند اين قضيه رو به تنشي بين تبريز و اردبيل تبديل كنن تا خرداد آسوده اي داشته باشند .

در صحبت هايتان احتياط كنيد ، بهانه دست دشمن ندهيد ، الان تك تك سطرهاي اين سايت و ساير سايت هاي هواداري بصورت ريز رصد ميشه .

همين t-t-t-t-t-t خيلي تابلوئه ، 2روزه اومده و داره تلاش ميكنه يك موج فكري مخالف گرا ايجاد كنه
به همين شكل و در ابعادي بزرگتر يك سايت پر از چرنديات اومده كه ادعا داره 30ساله طرفدار تيراختوره و ... اما حتي مسئولاي باشگاه هم نميشناسنش و خبر از غيب ميده و فرودگاه و قالاتاساراي و اشك و ...

ياد اون تاپيك معروفمان افتادم :

(( گرگ ها شب ها هم بيدارند ))

amir_TTTT
Friday 14 May 10, 03:15 PM
:arrow:

azer_turk
Friday 14 May 10, 03:27 PM
آقای ام تراختور :
شعار تبریز سرورته خوب نیست و باعث اختلاف افکنی هست ....
منجه شعار:دایی یادت باشه آزربایجان سرورته بهتر است :P

azer_turk
Friday 14 May 10, 03:55 PM
نقد به مصاحبه علی دایی که از بی غیرت خوانده شدن خود از سوی آزربایجانیها گلایه کرده .
کوچه علی چپ ( ببخشید علی دایی ) از کدوم وره ؟؟؟
آقا شما درگیری علی کریمی با هوادارای تراکتور رو ندیدی ؟
علتش چی بود ؟؟ همونی نبود که بگواه آقای مایلی کهن، شادی پس از گل بصورت حرکت زشت و تحریک آمیز ؟؟؟
شما که آزربایجانی هستید از شما انتظار داریم لاقل گل هم که میزنید شادی خود را در کنار غم وناراحتی آزربایجانیها بگذارید تا رفتار متعادل و معقولی داشته باشید که بقول معروف نه سیخ بسوزه نه کباب .
انتظار ما اینم نیست که وقتی پس پس به ما گل زد خودتونو از شدت ناراحتی حلق آویز کنید ... :68
حفظ تعادل و اعتدال در همچین مواقع حساس، از یک اسطوره آزربایجان دور از انتظار نیست .

varliq
Friday 14 May 10, 04:34 PM
آقایان دیگر بس است این کار تماشاگران به خاطر این بود که دایی بداند که چقدر دوست دارند به آزربایجان برگردد بنابراین تا این حد بس است بهانه دست دشمنان آزربایجان ندهید . اسم دختر دایی دنیز است او اولین مربی تیم ملی بوده که با آزربایجان مسابقه تدارکاتی ایجاد کرده و اگر هم رفتارش در ورزشگاه خوب نبود ما هم بهش گفتیم برگرد به وطنت و الا ما به کوری چشم دشمنان آزربایجان او و کریم را همیشه فرزند آزربایجان میدانیم و حمایت خواهیم کرد

majid_md
Friday 14 May 10, 05:19 PM
بابا قویون بو اسگیه گده دایی سیهدیرسین بابا او گده آزربایجانین کثیف خایینیدی او هرزادی خراب اگر دوز دییر گلیدی آزربایجاندا سرمایسین تاتیردیدی نیه گدیپ فارس سگ وفارس زن قهبه لر طرف آزربایجان میلتی آییلن دا یاتماخ بسدی بیز گلن فصل گره تبریزی جهنم الیاخ دایی تا او بی شرف حدینی بولسون
یالنیز و یالنیز یاشاسین آزربایجانیم چونکی اگر اولماسایدی من بیر بیشرف فارسیدیم :idea: :idea: :idea:
یاشاسین آزربایجانیم :arrow: :arrow: :arrow:

t-t-t-t-t-t
Friday 14 May 10, 05:22 PM
بابا قویون بو اسگیه گده دایی سیهدیرسین بابا او گده آزربایجانین کثیف خایینیدی او هرزادی خراب اگر دوز دییر گلیدی آزربایجاندا سرمایسین تاتیردیدی نیه گدیپ فارس سگ وفارس زن قهبه لر طرف آزربایجان میلتی آییلن دا یاتماخ بسدی بیز گلن فصل گره تبریزی جهنم الیاخ دایی تا او بی شرف حدینی بولسون
یالنیز و یالنیز یاشاسین آزربایجانیم چونکی اگر اولماسایدی من بیر بیشرف فارسیدیم :idea: :idea: :idea:

دایی بیدانا حرفه ای ادام دی و بهترین گلزن جهان دی. او الیمز کی میدانادا تعصب گورسدسین.دوز دایی بیراز بی غیرت تشریفی وار اما هر نوالسا اذربایجان اوشاغیدی.

majid_md
Friday 14 May 10, 05:47 PM

دایی بیدانا حرفه ای ادام دی و بهترین گلزن جهان دی. او الیمز کی میدانادا تعصب گورسدسین.دوز دایی بیراز بی غیرت تشریفی وار اما هر نوالسا اذربایجان اوشاغیدی.
بابا بسدی ایران مافیایی هارا حرفه ای هارا گولدوردون سن منی :lol: :lol: :lol: :lol:

t-t-t-t-t-t
Friday 14 May 10, 06:01 PM
یاشاسین اردبیلی لر
یاشاسین دایی

t-t-t-t-t-t
Friday 14 May 10, 06:01 PM
دانلود مقالات و کتاب الکترونیکی راجع به زبان ترکی و اذربایجان.

http://www.tractorsazi.com/static.php?op=viewpage&pid=11

charandabli
Friday 14 May 10, 06:04 PM
http://www.youtube.com/watch?v=MMbYPeSc6k4

او دوسلار کی علی دائی نین داشین سینه لرینه ورلار لطفا بو ویدئو یه باخسنان و سورا نظر ورسینلر.اما گرک دمیسیزکی بو ویدئو ساختگی دی.

t-t-t-t-t-t
Friday 14 May 10, 06:15 PM
http://www.youtube.com/watch?v=MMbYPeSc6k4

او دوسلار کی علی دائی نین داشین سینه لرینه ورلار لطفا بو ویدئو یه باخسنان و سورا نظر ورسینلر.اما گرک دمیسیزکی بو ویدئو ساختگی دی.

گردش بو ویدئو دوزدی اما سسی ایری ادام دی دایی دییر.دایی سسین نچه سری تقلید الیبلر

charandabli
Friday 14 May 10, 06:22 PM
کل قضیه ده فرقی یوخدی .بنیه کریم باقری یه سوز دین یوخدی.اوقدر کی رضا زاده خائن دی دائی ده اوجور .

DOOMAN
Friday 14 May 10, 06:32 PM
جناب t-t-t-t-t-t

هر طور هم كه بخوايم حساب كتاب كنيم نميتونيم قبول كنيم كه آدم درست و حسابي باشي .
پسر خوب تو چند روز هستش كه عضو اين سايت شدي و الان حكم بي شعوري يك ملت رو ميدي ؟
اين روزها خيلي ها دارن سعي ميكنن بين ما تفرقه بندازن و بنظر مياد تو هم يكي از آونا هستي ،

(( برو به اربابت بگو تا يك هفته ديگه هويتشون رو از طريق همين سايت افشا ميكنيم ، تا ملت بفهمن كي به كيه ، خاك تو سرتون بكنن كه طاقت ندارين اتحاد و يكرنگي آذربايجان رو ببينين ))

خودتون كه ميبينين برخي ارگان هاي غيرورزشي سعي دارند اين قضيه رو به تنشي بين تبريز و اردبيل تبديل كنن تا خرداد آسوده اي داشته باشند .

در صحبت هايتان احتياط كنيد ، بهانه دست دشمن ندهيد ، الان تك تك سطرهاي اين سايت و ساير سايت هاي هواداري بصورت ريز رصد ميشه .

همين t-t-t-t-t-t خيلي تابلوئه ، 2روزه اومده و داره تلاش ميكنه يك موج فكري مخالف گرا ايجاد كنه
به همين شكل و در ابعادي بزرگتر يك سايت پر از چرنديات اومده كه ادعا داره 30ساله طرفدار تيراختوره و ... اما حتي مسئولاي باشگاه هم نميشناسنش و خبر از غيب ميده و فرودگاه و قالاتاساراي و اشك و ...

yashasin :arrow: :arrow: :arrow:

t-t-t-t-t-t
Friday 14 May 10, 06:54 PM
جناب t-t-t-t-t-t

yashasin :arrow: :arrow: :arrow:

عزیز لر نیه به سیز دوشوموسوز.دایی توهین الماخ جز اختلاف اردبیل و تبریز ایری بیر فایداسی یوخدی.

توهین به دایی باعث رنجش دل اردبیلی ها میشه و نقشه ی شوم دشمنان اذربایجان رئ برای تفرقه عملی میکنه.اگه دایی یه غلطی کرده یادمون نره دایی یه فرده اما اردبیل فرد نیست و شامل میلیون ها تورک.ما نمی خواییم با توهین به دایی باعث اختلاف تبریز و اردبیل بشیم.

farhadturk
Friday 14 May 10, 07:08 PM
منیم قارداش لاریم دوزدی علی دایی نین استادیوم داکی ایش لری منیده ناراحات اله میش دی ولی من بیر آز سالیب چیخاننان سورا بو نتیجییه یتیشدیم کی بالاخره دایی دا بیر تورک اولاراق هر نقدر ایفتیخار یارادسا اله بو ظفر هامی تورک لرین کی دی بیر ده سورا موصاحیبه سین اشیددیم بیر آز دینجلدیم سیز دن ده خاهیش الیرم گوز لریزی آچین واقعییت لری گورون بیرده نظریز نمنه دی برگشت ایوندا دایی نی دوزگون تشویق الییاخ تا بو دوشمن لر گورسون لر کی بیزیم آرامیز دا ایختیلاف یوخدی ....

garabaligh
Friday 14 May 10, 07:45 PM
منیم قارداش لاریم دوزدی علی دایی نین استادیوم داکی ایش لری منیده ناراحات اله میش دی ولی من بیر آز سالیب چیخاننان سورا بو نتیجییه یتیشدیم کی بالاخره دایی دا بیر تورک اولاراق هر نقدر ایفتیخار یارادسا اله بو ظفر هامی تورک لرین کی دی بیر ده سورا موصاحیبه سین اشیددیم بیر آز دینجلدیم سیز دن ده خاهیش الیرم گوز لریزی آچین واقعییت لری گورون بیرده نظریز نمنه دی برگشت ایوندا دایی نی دوزگون تشویق الییاخ تا بو دوشمن لر گورسون لر کی بیزیم آرامیز دا ایختیلاف یوخدی ....
قارداش آخي نواختاجان بوسوزلري دئياخ؟ دوزدي كي دايي ائل اوغلودور.دوزدي كي قانميز بيردي. اما بونلار دليل اولماز كي اودا هي اوزونن چيخا.هامي بولور كي ايران تيمي ايلر بويي داييه مديوندور.اما آداميندا بيرجه گره مز كي چيخاري اولا تا اينكي ائيله بوله ائل داريغ ائده؟ باقريني به نيه هيچ كيمسه پيسلمير ؟اويونان قاباخ او سيناما ناجيدا حضور تاپيشدي بير قوروشوخ كي هاميسي خيرلريديلر. اودا او قوروشوخدا شيركت ائلميشدور.دايي گره بوله كي هامي آذريلر اونا ساريدي . بير شرطينن كي دوز ييپ نمحدان سينديرميا.
ائلداريخ هر آدامين ايشي دئيل.

azer_turk
Friday 14 May 10, 08:11 PM
علی تهران یادت باشه اردبیل سرورته

mehti
Friday 14 May 10, 08:24 PM
man bulmuram siz nia belelisiz
dayi indiajan bir pislikh elamipki bizlara bir ayri timin murabisi olmakh gunahdari balka biza iftikhardi niaki tehranin portarafdar timinin sarmurabisinan kapitani turkdi
onunda ishi odiki murabiligh elia va timin muvafag elia eliamaz ki oz timina khianat elia o puliki ordan aparir garah halal ola ya yox

afshin
Friday 14 May 10, 08:48 PM
سلام دوستلار
اینده تقریبا 5 ,6 سریده که باخیرام هر بیدانا حاشیه دن سورا مثلا مس اویونوندان سورا یا گالا جریانینان سورا و بو آخیر دده فولاد اویونونان سورا, نمنچه نفر تازا idنن گلیرلر تایپیک آچیلار یا اله نظرلر وریرلرکه حاشیه لره دامن ویریرلار و ایختلافلاره چوخالدیرلار اعضانین آراسیندا. گلین بیراز دیقت الیاخ که بو تله لره توشمیاخ. 8) 8)

tati
Friday 14 May 10, 10:10 PM
آذربایجان، بیرلیگین گؤجؤنه اینان!

من بعد از جنجالی که نظر سنجی برنامه 90 در مورد طرفداران تیم ها به وجود آورد و از شخصیت علی دایی برای راضی کردن تورک ها استفاده کرد، طی مقاله ای هشدار داده بودم که رسانه ی ملی، قصد دارد این دو قدرت(علی دایی و هواداران تیراختور) را مقابل هم قرار داده و به اتحاد معنوی ِ جامعه ی تورک زبانان ضربه وارد کند و از این رو از تماشاگران خواسته بودم که تحت هر شرایطی، از دادن هرگونه شعار علیه دایی خودداری کنند. اما متاسفانه برخی، دور از انتظار عمل کردند. لازم است عنوان کنم که در طول دو بازی اخیر ِ تیراختور که شخصا در جایگاه تماشاگران حضور داشتم، عده ای بصورت کاملا عجیب رفتار می کردند. در بازی تیراختور_پرسپولیس به اتفاق 15 نفر از دوستان، شعار "تورک دیلینده مدرسه..." را سر دادیم تا با همراهی ِ بقیه کل استادیوم این شعار را بگویند. همین که این شعار از زبان ما رانده شد، عده ای ، تقریبا 5 نفر، به یکباره و با لحنی تحقیرآمیز گفتند:"یوخ .. تورک دیلینده حوزه ی علمیه....". و تقریبا تا آخر بازی مدام شعار های ما را با چرت و پرت ِ خود همراه می کردند. بنابراین برای ما تماشاگران ِ تورک، واجب است که حواس خود را داخل استادیوم هم جمع کنیم و از گفتن ِ شعارهایی که قبلا در سایتهای حرکت ملی هماهنگ نشده، خودداری کنیم.

اینها یک طرف قضیه، و اما خطاب به آندسته از دوستان ِ تورکچی که دایی را لایق آذربایجان نمی دانند:

درست است که علی دایی در این مورد کار خاصی برای آذربایجان نکرده اما اگر قرار بود همه ی افراد و همه ی قشرها آگاهانه عمل کنند که دیگر نیازی به تشکیل جنبش نداشتیم. از این گذشته، حکومت منتظر بهانه ای از چنین افرادی(علی دایی) است. در چنین شرایطی، که دایی نیز کاملا بدان واقف است، مهم این است که هرچند دایی متعصب نشان نداده، با این حال بی تعصب هم نبوده. در این مورد توجه شما را به تاکید ِ دایی به آذربایجانی بودنش و احترامی که به سرزمین مادریش قائل است و گرایشی که باعث شده اسم دخترش را "دنیز" بگذارد، جلب می کنم.

چرا بعضی ها دقت نمی کنند، روزنامه هایی که افتخارات بین المللی ِ دایی مثل دعوت به فیفا برای شرکت در قرعه کشی جام جهانی، نامزدی فدراسیون فوتبال جوانان جهان و غیره را بایکوت کرده و در بعضی موارد ضد تبلیغ می کردند حالا چه شده که بخاطر سنگ خوردن دایی، دلشان به حالش سوخته؟؟؟؟

در خوشبینانه ترین حالت، نتیجه ای که فحش خوردن های دایی می تواند در پی داشته باشد، همانا روحیه گرفتن ِ دشمنان ِ قسم خورده ی آذربایجان هست. چرا که توانسته اند سیاست پیش بینی شده ی خویش را پیش برند.

http://www.ayulduz.blogfa.com/post-23.aspx

hadi_az
Saturday 15 May 10, 07:34 AM
biz tabrizlilar iftikhar elirukh ardabili gardashlarimiza
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

oscar
Saturday 15 May 10, 08:43 AM
سلام دوستلار
اینده تقریبا 5 ,6 سریده که باخیرام هر بیدانا حاشیه دن سورا مثلا مس اویونوندان سورا یا گالا جریانینان سورا و بو آخیر دده فولاد اویونونان سورا, نمنچه نفر تازا idنن گلیرلر تایپیک آچیلار یا اله نظرلر وریرلرکه حاشیه لره دامن ویریرلار و ایختلافلاره چوخالدیرلار اعضانین آراسیندا. گلین بیراز دیقت الیاخ که بو تله لره توشمیاخ. 8) 8)
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

abei1364
Saturday 15 May 10, 08:47 AM
اونجور که ایشون بعداز گل زدن به تیمهای دیگه خوشحالی میکنه قابل قبوله
و این بر می گرده به حرفه شخصی وی. :?
منتها وقتی که یک هفته مدام در برابر تیم های اذربایجانی (پترو ترختور و آخر سرهم گسترش کری خوانی می کنه)
8O بعدش هم وقتی گلی به ثمر می رسه انگار ایران به آمریکا گل زده 8O آنچنان خوشحالی می کنه که در پوست خودش نمی گنجه 8O ،و بعد در بین دو نیمه طوری راه می ره که انگار تو حریف دشمن خونیش هست :o
با این اوصاف قبل از بازی دوست داره تشویقش بکنند و بگن افتخار ما آذریها هستی :!:
بعد بانفوذی که داره و قدرت کلامی که داره کریم باقری را متقاعد می کنه در برابر تراکتور که هیچ وقت بازی نمی کرد بازی بکنه 8O
سپس اونو وادار می کنه که با پس پس تمدید قرارداد داشته باشه و اون هم بگه فوتبالم را در پس پس تمام می کنم.... 8O
یادتون باشه اگه ترختور کریم رواز میدان های خاکی عباسی جمع نمی کرد به علت کم سواد بودنش الان عمله یا کارگری بیش نبود و هیچ کس او را نمی شناخت و برای کسی نمی توانست الگو شود او می بایست فوتبالش را در ترختور تمام می کرد تادین خود را به ترختور ادا کند
کری خوانی های دایی طوری هست کهحرس همه را در می آورد خوشحالی کردنش موجب انزجار همه می شود 8O
به نظرم کسی که مطرح می کنه توهین به دایی و امثال وی می تواند موجب جدایی اردبیلیها و تبریزیها بشه
سخت در اشتباه :)
چون مردم آذربایجان اعم از تبریز اردبیل ارومیه و زنجان قزوین و همدان وساوه و.... انقدر فهم و شعور دارند که به خاطر فردی چون دایی اتحادشان را بر هم نمی زنند در ضمن
همانطوری که شنیدن فحش و ناسزای نامسی از جانب هرملت وقومیتی برای ما سخت است برای دایی نیز سخت است 8O 8O
خواهشا از این به بعدهرگاه به دایی باقری و امثال انها اعتراض و انتقاد داشتید از دادن این فحش ها خودداری کنید و لی با اشعار وجملاتی نغز وی انها را اگاه به اشتباهشان بکنید :oops:
تا این چنین دست مایه حمله بیگانگان مخصوصا دشمنان اتحاد آذریها و تورکها نشویم :P

cevad
Saturday 15 May 10, 10:05 AM
اذربایجان اوغلو هئچ واقت اوزونی فاسلارا ساتماز . او کی ساتیبدی بیزدن دئییل .او بیر مانقورددی وبو وطنه باغلی دئییل.....

GARTAL
Saturday 15 May 10, 10:18 AM
قابل توجه بعضی ها 8) 8) تبریز -- اردبیل -- اورمیه و اوبیری ترک نشین شهرلرین قردشلیگه گوتولان دییر

gooltak
Saturday 15 May 10, 11:40 AM
امروز وقتي وارد سركارم شدم يه همكار دارم كه خيلي ضد توركه داشت از اتفاقاتي كه تو تبريز اتفاق افتاده بود پر در مي آورد و اين جوري بگم اون از شدت خوشحالي ديشب خوابش نبرده بود و من از شدت ناراحتي.
حالا چرا ايشون از شدت خوشحالي داشت پر در مي آورد ؟!چون احساس مي كرد كه به خواسته هاي دلش رسيده بود و اون هم اين تخريب توركها توسط خودشان.
و چرا من ناراحت بودم من داشتم با چشم خودم مي ديدم متاسفانه چگونه آذربايجانيها دارند همديگر را تخريب مي كنند علي رغم هشدارهايي كه قبلاً داده بوديم http://www.tractorfc.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1183
من نمي گم تماشارگران مقصر كامل هستند و يا علي دايي مقصر كامل هست فقط اينا مي دونم كه ما آذربايجانيها كمي هشيار نيستيم دشمنان ما ما را به تله خود مي اندازند ما بايد كمي هم بايد دورنگر باشيم .
من طرف سخنم هم دايي هست و هم تماشاگران
من اعتقاد دارم آوردن دايي به پرسپوليس يه عمل سياسي بود چون دايي تيم نداشت و كمالوند هم رفته آبادان دنبال تيم بعضي ها ترسيدند كه دايي بياد تراكتور .
مگه قرار هست دايي چند سال تو پرسپوليس بماند وبا كمي دور انديشي مي توانيم ببينيم كه دايي روزي به آذربايجان شايد هم تراكتور باز خواهد گشت .
براستي تا حالا دايي از خود اين سوال را پرسيده است چرا با كوچكترين لغزشي آماج بزرگترين هجمه قرار مي گيرد و يراحتي از كنار اين همه افتخاراتش رد مي شوند .
و براستي ما آذربايجاني از خودمون پرسيده اييم كه چرا تا يه اشتباه مي كنيم انواع القاب را به ما نسبت مي دهند .
جوابش مشخص هست جرم ما آذربايجاني بودن هست.

yazahra
Saturday 15 May 10, 12:06 PM
هله هچ زادینان ایشیم یوخدو ها اما بیلمیرم نیه بیر بله یامان دییریک قاباغجالار بله دیردیک :?

yazahra
Saturday 15 May 10, 12:08 PM
قارداش آخي نواختاجان بوسوزلري دئياخ؟ دوزدي كي دايي ائل اوغلودور.دوزدي كي قانميز بيردي. اما بونلار دليل اولماز كي اودا هي اوزونن چيخا.هامي بولور كي ايران تيمي ايلر بويي داييه مديوندور.اما آداميندا بيرجه گره مز كي چيخاري اولا تا اينكي ائيله بوله ائل داريغ ائده؟ باقريني به نيه هيچ كيمسه پيسلمير ؟اويونان قاباخ او سيناما ناجيدا حضور تاپيشدي بير قوروشوخ كي هاميسي خيرلريديلر. اودا او قوروشوخدا شيركت ائلميشدور.دايي گره بوله كي هامي آذريلر اونا ساريدي . بير شرطينن كي دوز ييپ نمحدان سينديرميا.
ائلداريخ هر آدامين ايشي دئيل.
منده بو قاداش سوزارین قبول ادیرم :arrow:

yazahra
Saturday 15 May 10, 12:13 PM
بیز علی دایی نی لاپ دا یاخشی دوشونوروک او بیر حرفه ای مربی اولاراق اوندان باشقا بیر ایتظاریمیز یوخدو کی آنجاق تورک اولماقین و مصاحبه لرین و آذربایجان تیمارینین قاباغیتدا اوینیاندا بیراز رعایت السین.
گوروسن بیر فوتبالیست گلیب قاباغکی تیمینین قاباغیندا اوینیاندا,او تیمه یاخشی احترام ادیر گل دا وراندا شادلیق ادمیر
:?:

t-t-t-t-t-t
Saturday 15 May 10, 12:21 PM
http://www.football3.ir/newspapershow.do?newspaper=1389-02-25-bf7Iy.jpg&text=%D8%B1%D9%88%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%20 %D9%BE%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B2%DB%8C%2025/02/1389

خوردبین : شانس اوردیم زنده برگشتیم.

اقای خوردبین مثل اینکه یادتون رفته چند سال پیش تو هر دربی استقلال و پرسپولیس چند نفر کشته و چند نفر زخمی می شدن ؟ چند اتوبوس و چندین صندلی شکسته می شدند ؟
و گذشته از این ها بازیکن های وحشی تون چه طوری به جون هم می افتادن ؟
شما برین به شیث یکم اداب معاشرت یاد بدین تا بلکه به تیمتون شوک وارد نکنه.
تو تبریز هر هقته ما دربی داریم اونم دربی های 100000 نفری اما حتی یه نفرم از دماغش خون نمی یاد.
شما فارس ها وحشی هستید و این رو کل دنیا میگن نه ما.

garabaligh
Saturday 15 May 10, 01:34 PM
بو فارس كو .....اوغلييه دئين اولا هله كيم سني دانيشدردي.
فارسلارين قولونان: يه كلمه هم از مادر عروس بشنويم.اوغول قاچ ايشوون داليسجان.صاباح ديري قايتمادون اوندا سوز دئينه.

naseer_tra
Saturday 15 May 10, 05:53 PM
http://www.football3.ir/admin/asp/uploads/1389-02-25-y17Gx.jpg

majid_md
Saturday 15 May 10, 07:50 PM
اونجور که ایشون بعداز گل زدن به تیمهای دیگه خوشحالی میکنه قابل قبوله
و این بر می گرده به حرفه شخصی وی. :?
منتها وقتی که یک هفته مدام در برابر تیم های اذربایجانی (پترو ترختور و آخر سرهم گسترش کری خوانی می کنه)
8O بعدش هم وقتی گلی به ثمر می رسه انگار ایران به آمریکا گل زده 8O آنچنان خوشحالی می کنه که در پوست خودش نمی گنجه 8O ،و بعد در بین دو نیمه طوری راه می ره که انگار تو حریف دشمن خونیش هست :o
با این اوصاف قبل از بازی دوست داره تشویقش بکنند و بگن افتخار ما آذریها هستی :!:
بعد بانفوذی که داره و قدرت کلامی که داره کریم باقری را متقاعد می کنه در برابر تراکتور که هیچ وقت بازی نمی کرد بازی بکنه 8O
سپس اونو وادار می کنه که با پس پس تمدید قرارداد داشته باشه و اون هم بگه فوتبالم را در پس پس تمام می کنم.... 8O
یادتون باشه اگه ترختور کریم رواز میدان های خاکی عباسی جمع نمی کرد به علت کم سواد بودنش الان عمله یا کارگری بیش نبود و هیچ کس او را نمی شناخت و برای کسی نمی توانست الگو شود او می بایست فوتبالش را در ترختور تمام می کرد تادین خود را به ترختور ادا کند
کری خوانی های دایی طوری هست کهحرس همه را در می آورد خوشحالی کردنش موجب انزجار همه می شود 8O
به نظرم کسی که مطرح می کنه توهین به دایی و امثال وی می تواند موجب جدایی اردبیلیها و تبریزیها بشه
سخت در اشتباه :)
چون مردم آذربایجان اعم از تبریز اردبیل ارومیه و زنجان قزوین و همدان وساوه و.... انقدر فهم و شعور دارند که به خاطر فردی چون دایی اتحادشان را بر هم نمی زنند در ضمن
همانطوری که شنیدن فحش و ناسزای نامسی از جانب هرملت وقومیتی برای ما سخت است برای دایی نیز سخت است 8O 8O
خواهشا از این به بعدهرگاه به دایی باقری و امثال انها اعتراض و انتقاد داشتید از دادن این فحش ها خودداری کنید و لی با اشعار وجملاتی نغز وی انها را اگاه به اشتباهشان بکنید :oops:
تا این چنین دست مایه حمله بیگانگان مخصوصا دشمنان اتحاد آذریها و تورکها نشویم :P

تانری سنی ساخلاسین قارداشیم اورگیمین سوزون ددین من نوکرم سنه من گینه دییرم او گده اوزونن چیخیب و بیر فارس س.... اولوپ
یاشاسین آزربایجان :arrow: :arrow: :arrow:

t-f
Sunday 16 May 10, 10:01 AM
دایی کجایی پس یه واکنشی چیزی نشون بده

t-f
Sunday 16 May 10, 10:02 AM
ﻧﻤﺎﻳﻨﺪﻩﻣﺮﺩﻡﺍﺭﻭﻣﻴ : ﺳﺎﻳﺖ ﺑﺎﺷﮕﺎﻩ ﭘﺮﺳﭙﻮﻟﻴﺲ‬ به همه ﺁﺫﺭﻯﺯﺑﺎﻥﻫﺎ توهین کرد !

*
‫ﻧﻤﺎﻳﻨﺪﻩ ﻣﺮﺩﻡ ﺍﺭﻭﻣﻴﻪ ﺩﺭ ﻣﺠﻠﺲ‬ ‫ﺷﻮﺭﺍﻯ ﺍﺳﻼﻣﻰ ﺩﺭ ﻭﺍﻛﻨﺶ ﺑﻪ ﺗﻮﻫﻴﻦ‬ ‫ﺳﺎﻳﺖ ﺑﺎﺷﮕﺎﻩ ﭘﺮﺳﭙﻮﻟﻴﺲ ﮔﻔﺖ: ﺍﻳﻦ‬ ‫ﺗﻮﻫﻴﻦ ﺑﻪ ﻫﻴﭻ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﺤﻤﻞ‬ ‫ﻧﻴﺴﺖ. ﻧﺎﺩﺭ ﻗﺎﺿﻰ ﭘﻮﺭ ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﺑﺎﺭﻩ‬ ‫ﮔﻔﺖ: ﻋﻼﻗﻪﺍﻯ ﺑﻪ ﻓﻮﺗﺒﺎﻝ ﻧﺪﺍﺭﻡ، ﺍﻣﺎ ﻛﺎﺭ‬ ‫ﺳﺎﻳﺖ ﺑﺎﺷﮕﺎﻩ ﭘﺮﺳﭙﻮﻟﻴﺲ، ﺗﻮﻫﻴﻦ ﺑﻪ‬ ‫ﺗﻤﺎﻡ ﺁﺫﺭﻯﺯﺑﺎﻥﻫﺎﻯ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺑﻮﺩ ﻧﻪ ﻓﻘﻂ‬ ‫ﺗﺒﺮﻳﺰﻯﻫﺎ، ﻣﺎ ﺑﺮﺍﻯ ﺭﺳﻴﺪﮔﻰ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ‬ ‫ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺑﻪ ﺯﻭﺩﻯ ﺟﻠﺴﻪﺍﻯ ﺑﺎ‬ ‫ﻧﻤﺎﻳﻨﺪﮔﺎﻥ ﺁﺫﺭﻯﺯﺑﺎﻥ ﻣﺠﻠﺲ ﺷﻮﺭﺍﻯ‬ ‫ﺍﺳﻼﻣﻰ ﺑﺮﮔﺰﺍﺭ ﺧﻮﺍﻫﻴﻢ ﻛﺮﺩ ﻭ ﻣﻄﻤﺌﻦ‬ ‫ﺑﺎﺷﻴﺪ ﭘﻴﮕﻴﺮ ﺍﻳﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺧﻮﺍﻫﻴﻢ ﺑﻮﺩ.‬
‫ﺍﻳﻦ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪﻩ ﺁﺫﺭﻯﺯﺑﺎﻥ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﺩﺍﺩ:‬ ‫ﺑﺎﻳﺪ ﻣﺸﺨﺺ ﺷﻮﺩ ﺑﺎ ﭼﻪ ﻫﺪﻑ ﺍﻳﻦ‬ ‫ﺗﻮﻫﻴﻦ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺷﺪﻩ ﻭ ﻣﻘﺼﺮ ﻳﺎ ﻣﻘﺼﺮﺍﻥ‬ ‫ﺍﻳﻦ ﺣﺮﻛﺖ ﻫﻢ ﺑﺎﻳﺪ ﻣﻌﺮﻓﻰ ﺷﻮﻧﺪ.‬ ‫ﭼﻮﻥ ﺩﺭ ﺷﺮﺍﻳﻄﻰ ﻛﻪ ﻧﻈﺎﻡ ﻣﻘﺪﺱ‬ ‫ﺟﻤﻬﻮﺭﻯ ﺍﺳﻼﻣﻰ ﻭ ﻛﺸﻮﺭ ﻣﺎ ﻧﻴﺎﺯ ﺑﻪ‬ ‫ﺍﺗﺤﺎﺩ ﻭ ﻫﻤﺒﺴﺘﮕﻰ ﺩﺍﺭﺩ، ﻋﺪﻩﺍﻯ‬ ‫ﻣﻰﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﺍﺧﺘﻼﻑ ﺍﻳﺠﺎﺩ ﻛﻨﻨﺪ ﻛﻪ‬ ‫ﺍﻳﻦ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺍﺻﻼ ﻗﺎﺑﻞ ﺗﺤﻤﻞ ﻧﻴﺴﺖ.

gooltak
Sunday 16 May 10, 10:17 AM
دوست عزيزم abei1364 اگه كريم باقري مي خواست بياد تراكتور امسال كه تراكتور تازه به ليگ برتر اومده بود و به كمك ايشون نياز داشت تشريف مي آوردند تراكتور.
متاسفانه به همين كريم باقري در جواب سوالي كه ازش پرسيده شده كه آيا فصل بعد به تراكتور مي روي ؟با جوابي دور از ادب گفت :رفتن من به تراكتور مثل جوكه كسي نيست به اين كريم باقري بگه كه مگه تراكتور كم تيميه؟!
تازه كريم كاملاً به تراكتور مديونه
من اين حرف شما را قبول ندارم كه كريم را در پرسپوليس دايي نگه داشته است اگه خودش بدهكار آذربايجان مي ديد فصل بعد مي اومد به تراكتور .
درست دايي سرمربيه ولي باقري هم كاپتانه
ما توقع داريم الان هر دو نسبت به توهينهاي سايت پرسپوليس واكنش نشون بدن

rashed118
Sunday 16 May 10, 10:39 AM
DaeiNews@yahoo.com
ایمیل دایی

anna
Sunday 16 May 10, 10:40 AM

اقای خوردبین مثل اینکه یادتون رفته چند سال پیش تو هر دربی استقلال و پرسپولیس چند نفر کشته و چند نفر زخمی می شدن ؟ چند اتوبوس و چندین صندلی شکسته می شدند ؟
تو تبریز هر هقته ما دربی داریم اونم دربی های 100000 نفری اما حتی یه نفرم از دماغش خون نمی یاد.

rashed118
Sunday 16 May 10, 10:43 AM
http://www.alidaei.ir/

anna
Sunday 16 May 10, 10:50 AM
من اولدن ده بو دایی نی تانیردیم و هیچواقت اونون تشویقینه راضی اولمادیم. اما اوبیری طرفدن ده دییرم گرحمز بیلسینه توهین الیاخ، حداقل بونا گوره کی دوشمنلرین الینه فورصت ورمیاخ، تا اولاری سویندیراخ؛ کی فیحر السینلر تورکلرین آراسیندا ایختیلاف توشوب. :cry:
اگر کریم و دایی بو سون توهینه واکنش گورسدیلر کی هچ، اما اگر یوخ؛ دا بیریوللوخ بیللرین آتین و هش واقت بیللرین تشویق المین.
گینه یاشاسین زنوزی کی بوتون سرمایالارین آزربایجان اولکسینده یاتیردیب. :arrow:

t-f
Sunday 16 May 10, 11:02 AM

t-f
Sunday 16 May 10, 11:02 AM

:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

anna
Sunday 16 May 10, 11:36 AM
من اولدن ده بو دایی نی تانیردیم و هیچواقت اونون تشویقینه راضی اولمادیم. اما اوبیری طرفدن ده دییرم گرحمز بیلسینه توهین الیاخ، حداقل بونا گوره کی دوشمنلرین الینه فورصت ورمیاخ، تا اولاری سویندیراخ؛ کی فیحر السینلر تورکلرین آراسیندا ایختیلاف توشوب.
اگر کریم و دایی بو سون توهینه واکنش گورسدیلر کی هچ، اما اگر یوخ؛ دا بیریوللوخ بیللرین آتین و هش واقت بیللرین تشویق المین.
گینه یاشاسین زنوزی کی بوتون سرمایالارین آزربایجان اولکسینده یاتیردیب.

naznazi
Sunday 16 May 10, 12:06 PM
علی دایی بی غیرت است، تبریزی ها راست می گفتند... در جام جهانی 2006 آلمان که تیم ملی ایران را با نام "ستارگان پارس" Stars Of Persia راهی آلمان کردند، این بی غیرت اردبیلی حتی اعتراض هم نکرد! الان هم به به توهین سایتشون توجهی نمی کنه... اونم از فیلم توهینش به تبریزی ها در یوتیوب... باز بگین "علی دایی، تورکلرین ایفتیخاری"
تعصب بیجا به همبن می گن دیگه، جایی که باید از حق ترک ها دفاع کنید (مثل بازی بعد از بازی کرمان) همه میشن "ایرانی متمدن"، بعد تو جاهایی مثل این که نباید محل بذارن همه می شن "تورک دلی قانلی سی"!

gooltak
Sunday 16 May 10, 03:42 PM
اين naznazi اصلاً تورك نيست مي خواهد اختلاف بين توركها بياندازه.

sasanred
Sunday 16 May 10, 07:45 PM
اگه دایی واکنش نشون نده بی غیرت و بی عرضه و ترسو هستحیف اون همه تشویقی که در ورزشگاه کردیم

akheysh
Monday 17 May 10, 10:13 AM
علی دایی بی غیرت است، تبریزی ها راست می گفتند... در جام جهانی 2006 آلمان که تیم ملی ایران را با نام "ستارگان پارس" Stars Of Persia راهی آلمان کردند، این بی غیرت اردبیلی حتی اعتراض هم نکرد! الان هم به به توهین سایتشون توجهی نمی کنه... اونم از فیلم توهینش به تبریزی ها در یوتیوب... باز بگین "علی دایی، تورکلرین ایفتیخاری"
تعصب بیجا به همبن می گن دیگه، جایی که باید از حق ترک ها دفاع کنید (مثل بازی بعد از بازی کرمان) همه میشن "ایرانی متمدن"، بعد تو جاهایی مثل این که نباید محل بذارن همه می شن "تورک دلی قانلی سی"!

بی غیرت خودتی.دایی افتخار اذربایجانه

vahid3000
Tuesday 18 May 10, 12:29 PM
akheysh تو از دائی هم بی غیرت تری بی غیرت بی شرف دائی واسه ترکها چیکار کرده که سنگشو به سینه میزنی

omidb
Tuesday 18 May 10, 12:50 PM

bulusan?
azarbayja havakh bir yerdan zarba yiyp , san kimin adamnardaniyde. san kimin adamnar de ke hamishe baese nang siz . gor azarbayjan na guna tushub ke dayi kimin adamnar onun eftikhare mahsub olur

naznazi
Tuesday 18 May 10, 01:28 PM

باشه من بی غیرتم، اگه غیرت داشتم تو همون جام جهانی 2006 اعتراض می کردم که مگه کل تیم ایران فارسه که اسمشو گذاشتن "ستارگان پارس" ، اگه بی غیرت نبودم در حالیکه همه دنیا من رو میشناسه و گزندی به من نمی رسید برای احیای حقوق آذربایجان حداقل دو سه جمله یادگاری می گفتم نه اینکه تعصب افغانستان رو بکشم

این رو هم بخون: http://bilgisayar.ir/post/stars_of_persia_iran_football.aspx?lang=fa

naznazi
Tuesday 18 May 10, 01:39 PM
یادمه زمانی که دایی و باقری به آرمینیابیفلد رفته بودند تو یکی از کانال ها یه برنامه ای نشون می داد کمه با کربم و دایی مصاحبه کردند. دایی به انگلیسی صحبت کرد و فقط سنگ حودشو به سینه می زد ولی کریم به ترکی استانبولی حرف زد و همش سعی داشت لابلای حرفاش از تبریز و آذربایجان و فوتبال اینجا بگه... یادش بخیر
کریم با غیرت، دایی بد غیرت

صد در صد مطمئنم اگه الان از دایی بپرسی که "تورک" چیه در جواب یا اون چرخش زبانش میگه : "ببخشید ها.... ما همه ایرانی هستیم و از نژاد آریایی. همه فارسیم و آذربایجان هم فارس بوده، بعداً ترکی صحبت می کردند" :lol:

ولی دایی جان ما بزرگواریم، می بخشیمت، هنوز دیر نشده به هویت خویش برگرد! :arrow:

andranik
Sunday 18 March 12, 12:24 AM
سرمربی تیم فوتبال راه آهن که پس از دیدار تیمش مقابل سپاهان اصفهان با وسیله شخصی به تهران باز می گشت دچار سانحه رانندگی شد و به علت جراحات وارده به بیمارستان منتقل شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی دایی که پس از شکست 3 بر 2 راه آهن برابر سپاهان اصفهان به همراه برادرش محمد و دستیارش میاچ با وسیله شخصی از اصفهان عازم تهران شده بود در حوالی کاشان دچار سانحه رانندگی شد که در این سانحه علی دایی دچار صدمه دیدگی جزئی از ناحیه سر شد و برای مداوا به بیمارستان شهید بهشتی کاشان منتقل شد.
بر اساس اطلاعات خبرنگار مهر، میزان صدمه دیدگی سرمربی تیم فوتبال راه آهن خیلی جدی نیست و وی پس از مداوا از بیمارستان مرخص خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

FIGHTER PILOT
Sunday 18 March 12, 12:28 AM
'علی دایی' سرمربی تیم فوتبال راه آهن در یك سانحه رانندگی مجروح و در بیمارستان شهید بهشتی كاشان بستری شد.
کد خبر: ۲۳۳۶۹۶
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۰ - ۲۳:۲۷

بدنبال واژگونی سواری پرادو دركیلومتر هشت ورودی شهر بادرود در آزاد راه نطنز - كاشان، علی دایی آقای گل جهان مجروح شد.

به گزارش ایرنا، این حادثه ساعت 20 و 30 دقیقه شنبه شب هنگامی كه دایی درحال بازگشت از اصفهان به تهران بود، رخ داد.

وی با یك دستگاه آمبولانس به بیمارستان شهید بهشتی شهرستان كاشان اعزام شد

پورشه یوخ پرادو

دوما ربطی نده

BOZ GORD
Sunday 18 March 12, 12:32 AM
اولار بوراسیز بونون تراختورا نه ربطه وار ؟؟؟

بابا دا سن آلاه شورون چخادمیز .. هر بیر خبره بیدا تاپیک ..

rezapbs
Sunday 18 March 12, 12:41 AM
علی دایی که با خودرو 400 میلیونی خود به اصفهان رفته بود در هنگام برگشت در کیلومتر 210 اتوبان اصفهان کرج اتومبیل خود را به علت سرعت زیاد و همچنین لغزنده بودن جاده نتوانست کنترل کند و آن را به دره کنار اتوبان هدایت کرد. به علت کم عمق بودن دره و همچنین ایمنی فوق العاده این خودرو گران قیمت آسیب چندانی به دایی و همراهان نرسید.
محمد دایی و میاچ نیز در این ماشین بودند که زخم سطحی برداشتند.

http://www.birdana.com//up/59de8ed90e3b4792982b756177b4b702.jpg (http://www.birdana.com/)

-

http://www.birdana.com//up/28aade78f3d8d263c4a231005330e7ca.jpg (http://www.birdana.com/)

سايتين ابريسينان اويناما
100 دانا خبرگزاري يازيبدي پرادو سن ياز پورشهx-(

amir_TTTT
Sunday 18 March 12, 12:48 AM
علی دایی هر نمنه اولسیدی آذربایجان بالاسیدی
من ده حقیم نن گشدیم
انشالله هیساد اولماز بیلسینه:((

sasanred
Sunday 18 March 12, 12:51 AM
عزیز دلم با پرادو تصادف کرده نه با پورشه . الله سلامت السین .

FIGHTER PILOT
Sunday 18 March 12, 12:55 AM
علی دایی هر نمنه اولسیدی آذربایجان بالاسیدی
من ده حقیم نن گشدیم
انشالله هیساد اولماز بیلسینه:((
امیر قردش تاپیکین موضوسون چوییور
فقط بیدا اف سی ده دییر پورشه نن تصادف الیپ:))
بی نوع مثالا بو علی دایی یا جبهه توتماخده نظریمه بو خبر پست#1

andranik
Sunday 18 March 12, 01:06 AM
بحث پورشه و پرادو نیست
یا حسن کچل یا کچل حسن
بحث اینکه یه فوتبالیست تو این مملکت برای کاری که بیشتر از این که براش کار باشه تفریحه همچین پول قذافی رو از بیت المال من و تو میگیره
حالا با هرچی تصادف کرده
با پورشه 400 میلیونیش، با پرادو 100 میلیونیش و یا بی ام و 320 میلیونیش
ماشینی که هر کدومش رو که به تنهایی تصور کنی تنها رینگ یه لاستیکش از حقوق 30 ساله یه کارگری که عرق جوین میریزه بیشتره فقط رینگ یه لاستیکش

omidb
Sunday 18 March 12, 01:07 AM
7394​دقایقی پیش علی دایی برای انجام عمل جراحی به اتاق عمل برده شد.در همین حال حدود ۱۵۰ هوادار با اطلاع از خبر این حادثه، پشت در بیمارستان حضور دارند اما از ورود آنان به داخل بیمارستان جلوگیری میشود.

BAHMAN_T
Sunday 18 March 12, 01:30 AM
عمل موفقیت آمیز علی دایی http://www.khabaronline.ir/Images/Kind/1.png

سرمربی راه آهن که راهی اتاق عمل شده بود فردا از بیمارستان مرخص می شود.

به گزارش خبرآنلاین؛سرمربی راه آهن را برای ترمیم پوسته سر راهی اتاق عمل کردند.قپانی سوپروایزر بیمارستان شهید بهشتی کاشان با تایید این خبر می گوید:«جراحات وارده به آقای دایی به اندازه ای بود که ما نمی توانستیم در اورژانس و به طور سرپایی آنها را ترمیم کنیم.به همین دلیل نیاز بود که با انتقال ایشان به اتاق عمل شرایط بهبودی او را فراهم کنیم.»
قپانی این را گفت و ادامه داد:«دکتر فخاریان جراح مغز و اعصاب و دکتر کاشانی در اتاق عمل همراه آقای دایی هستند.بافت پوسته سر ایشان کمی برداشته شده و نیاز به ترمیم دارد.گوش علی دایی هم باید جراحی پلاستیک شود اما خوشبحتانه مشکل خاصی وجود ندارد و ایشان می توانند فردا بیمارستان را ترک کنند.»
ابتدا دایی می خواست زود از بیمارستان مرخص شود اما مسئولان بیمارستان به او گفتند باید 5 ساعت بماند. او همچنین می توانست جراحی پلاستیک را در تهران هم انجام دهد اما وقتی متوجه شد مجبور است چند ساعت در کاشان بماند، گفت بهتر است جراحی پلاستیک را در همان بیمارستان کاشان انجام دهد.
خانواده علی دایی برای ملاقات او به کاشان رفته اند.

BAHMAN_T
Sunday 18 March 12, 01:34 AM
همه نگران دایی: پروین ، قلعه نویی و کیا: حال علی چطور است؟ http://www.khabaronline.ir/Images/Kind/1.png خبر تصادف علی دایی شوکی بزرگ بود به اهالی فوتبال.
به گزارش خبرآنلاین ؛ واژگون شدن خودروی علی دایی در حوالی کاشان که به دلیل سرعت بالا و انحراف ناگهانی رخ داد سبب شده تا همه اهالی فوتبال دل نگران وضعیت سلامتی او باشند. بلافاصله پس از انتشار خبر و درحالی که هنوز خانواده سرمربی راه آهن و سرشناس ترین چهره فوتبال ملی ایران از این حادثه خبر نداشتند ، علی پروین در تماسی با محمد دایی که همراه برادرش در تصادف بوده و همچنین در تماس با محمد حسن انصاری فرد ، مدیر راه آهن از احوال علی دایی پرسید . پس از او امیر قلعه نویی ، منصور ابراهیم زاده و مهدی مهدوی کیا هم در تماس با نزدیکان دایی جویای احوال سلامتی کاپیتان به یادماندی فوتبال ایران شدند. شکر خدا این سانحه به خیر گذشت اما چیزی نمانده بود تا در شب عید فوتبال ایران حادثه ای تلخ را تجربه کند.

tiraxtur1371
Sunday 18 March 12, 02:12 AM
ازدحام هواداران مقابل بیمارستان شهید بهشتی کاشان/دایی به آیسییو رفت

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال راهآهن پس از بستری شدن در بیمارستان شهید بهشتی کاشان به اتاق آیسییو منتقل شد.
خبرگزاری فارس: ازدحام هواداران مقابل بیمارستان شهید بهشتی کاشان/دایی به آیسییو رفت

به گزارش خبرگزاری فارس، علی دایی پس از بازی امروز مقابل سپاهان در چارچوب هفته بیست و هشتم لیگ برتر در حال بازگشت از اصفهان به تهران در حوالی شهر کاشان با خودروی شخصیاش چپ کرد.

وی پس از این حادثه سریعا به بیمارستان شهید بهشتی کاشان منتقل و در آنجا بستری شد.

پس از حضور دو پزشک بر بالین دایی تصمیم گرفته شد که وی به بخش آی سی یو بیمارستان شهید بهشتی کاشان منتقل شود و فعلا اجازه ملاقات ندارد.

در همین حال حدود ۱۵۰ هوادار با اطلاع از خبر این حادثه، پشت در بیمارستان حضور دارند اما از ورود آنان به داخل بیمارستان جلوگیری میشود.

گفتنی است؛ مدیر روابط عمومی باشگاه راهآهن دقایقی قبل در گفتوگو با فارس خبری مبنی بر بهبود وضعیت علی دایی داده بود.

tiraxtur1371
Sunday 18 March 12, 02:13 AM
با تشخیص پزشکان
دایی به اتاق عمل رفت

خبرگزاری فارس: مربی تیم فوتبال راهآهن با تشخیص پزشکان به اتاق عمل رفت.
خبرگزاری فارس: دایی به اتاق عمل رفت

به گزارش خبرگزاری فارس،علی دایی بعد از ظهر امروز پس از بازگشت از اصفهان با خودروی شخصیاش در مسیر کاشان چپ کرد.

وی پس از این حادثه سریعا به بیمارستان شهید بهشتی کاشان منتقل شد و زیر نظر ۲ پزشک متخصص تحت مداوا قرار گرفت.

دایی ابتدا در قسمت اورژانس پروما و سپس آیسییو بستری شد تا وضعیت او دقیق بررسی شود.

اما با تشخیص پزشکان سرمربی تیم فوتبال راهآهن دقایقی قبل برای ترمیم پارگیها در قسمت سر به اتاق عمل رفت تا وضعیت او بررسی و سپس ترمیم شود.

گفتنی است؛ همچنان هواداران با تجمع پشت در بیمارستان شهید بهشتی کاشان نگران سلامتی آقای گل جهان هستند.

BAHMAN_T
Sunday 18 March 12, 02:19 AM
http://www.up.98ia.com/images/tjzuyc9zpmyvcet98y7.jpg (http://www.up.98ia.com/)

tiraxtur1371
Sunday 18 March 12, 02:24 AM
شهريار به تهران منتقل ميشود

مدير بيمارستان شهيد بهشتي کاشان گفت: پس از بررسيهاي دقيق خوشبختانه هيچگونه شکستگي در بدن دايي ديده نميشود و پارگي هاي پوست سر او نيز ترميم شدهاست.

http://www2.varzesh3.com/admin/asp/Picture/00036948.jpg

دکتر حسینی در گفتوگوی با خبرگزاری فارس در خصوص آخرین وضعیت علی دایی اظهار داشت: از همان دقایق ابتدایی که آقای دایی به بیمارستان شهید بهشتی منتقل شد اقدامات لازم در بخشهای مختلف بیمارستان برای مداوای وی انجام شد.

وی افزود:خوشبختانه باید بگویم پس از بررسیهایی که داشتیم مشکل وی جدی نیست و با توجه به صحبتهایی که شده احتمال این را میدهیم که دایی به تهران انتقال پیدا کند.

حسینی خاطرنشان کرد: با بررسیهای انجام شده مشخص شد شکستگی در بدن آقای دایی دیده نمیشود، همچنین پارگیهای پوست سر او نیز ترمیم شده و میتوانیم اعلام کنیم که مشکل وی تا حدود زیادی حل شده است.

وی یادآور شد:پزشکان بیمارستان شهید بهشتی تمام تلاش خود را انجام دادند و امیدوار هستیم که هر چه سریعتر شاهد سلامتی کامل آقای دایی باشیم.

حسینی در پایان در پاسخ به سوالی که آیا دایی امشب از بیمارستان شهید بهشتی مرخص خواهد شد یا خیر نیز گفت: قبلا هم گفتم طبق صحبتهایی که شده احتمال این وجود دارد که ایشان به تهران منتقل و سایر بررسیها بر روی وی انجام شود اما روی هم رفته مشکل خاصی دیگر دیده نمیشود.

10004444
Sunday 18 March 12, 02:31 AM
علی دایی که ساعتی قبل اتومبیلش در کاشان چپ کرده در سلامت کامل به سر می برد.
به گزارش خبرآنلاین ؛ دایی که همراه با برادرش محمد و ژلکو میاچ بعد از بازی راه آهن و سپاهان با پورشه معروفش راه افتاده بود تا سریعتر خودش را به تهران برساند در حوالی کاشان کنترلش را از دست داد و واژگون شد. بعد از این تصادف ، این سه به بیمارستان شهید بهشتی کاشان منتقل شدند و سی تی اسکن از سر علی دایی گرفته شد چون کمی خونریزی و شکستگی از ناحیه سر داشت. خوشبختانه نتایج معاینات پزشکی این بوده که دایی در سلامت به سر می برد اما پزشکان برای اطمینان بیشتر از او خواستند چند ساعتی را در بیمارستان و تحت مراقبت پزشکی بماند.
دایی بعد از تصادف در تماسی کوتاه با یکی از نزدیکانش گفت:« حالم خوب است و منتظرم که پزشکان اجازه مرخصی بدهند! خطر به خیر گذشت.»

گردآوری : پایگاه اینترنتی پرشین وی (http://www.persianv.com/)

10004444
Sunday 18 March 12, 02:37 AM
بوردا دی کی پورشینن پرشیا فرقی بیلینیر ، گردش پورشه دی هااااااااااااا ماشنی پراید دییر کی

نیاران گالمیوووووووووووووون ،

پورشه میمماغین بو یاخجلغی وارداااااااااا :D الله آ شوکور هش زاد اولمییپ دا نیران گالمیون ، بودا بیر یاخجی خبر یدی بو گجه ، الله آدامن نه دوستونا نه دوشمانینا بوجور بلا ورمسین ، بو بیز تورکلرین دووا سدی بو بیز تورکلرین مرامی دی :x

ALI_TTTT
Sunday 18 March 12, 02:54 AM
http://www.up98.org/upload/server1/02/e/izuaeamyw4i9s9s5q1h8.jpg

hp
Sunday 18 March 12, 09:06 AM
http://img4up.com/up2/21061989675464286833.jpg (http://img4up.com/)

TIR_Arash
Sunday 18 March 12, 09:47 AM
کد خبر : 68022 زمان ارسال : يکشنبه 28/12/1390 09:37

علت تصادف خودروي علي دايي

رئيس مرکز کنترل پليس راه کشور با اشاره به تصادف شب گذشته علي دايي در محور اصفهان - کاشان گفت: علت اين تصادف تخطي از سرعت مطمئنه گزارش شده است.

http://www2.varzesh3.com/admin/asp/Picture/00037944.jpg

سرهنگ رضا سلبی در گفتوگو با خبرنگار انتظامی فارس عنوان کرد: متاسفانه در ساعت 20:10 شب گذشته در کیلومتر 20 محور اصفهان - کاشان خودروی علی دایی دچار تصادف شد.
وی ادامه داد: علت این تصادف تخطی از سرعت مطمئنه گزارش شده است. خودروی شخصی علی دایی پرادو بوده و راننده برادر وی بوده است.

RED.FC
Sunday 18 March 12, 09:51 AM
شرایط دایی مطلوب است/ کمربند خودرو او را نجات داد خوشبختانه بستن كمر بند ایمنی از افزایش صدمات بر اثر واژگونی خودرو بر این ناحیه را كاهش داده و جلوگیری كرده است
2012/3/18 9:33:00

http://u.goal.com/173900/173947hp2.jpg daei

سایت گل-پزشك جراح و معالج سرمربی تیم فوتبال راه آهن تهران، حال عمومی علی دایی را بسیار مطلوب ارزیابی كرد.دكتر 'حسین غنی اظهار داشت: خوشبختانه علی دایی صدمات مغزی و داخل شكمی نداشت و جراحات وارده به وی مربوط به پارگی در ناحیه پیشانی، پوست سر و گوش راست بوده است.
وی افزود: همچنین صدمه خیلی شدید نیز به ناحیه پشت سر این قهرمان ملی فوتبال كشور وارد شده بود كه خوشبختانه بستن كمر بند ایمنی از افزایش صدمات بر اثر واژگونی خودرو بر این ناحیه را كاهش داده و جلوگیری كرده است.
وی با اشاره كنده شدن بخشی از پوست سر علی دایی تاكید كرد: به همین منظور، جراحی پلاستیك پیچیده ای بر روی سر وی انجام تا ضایعه در این قسمت پوشانده شود.

این استاد دانشگاه علوم پزشكی كاشان تصریح كرد: پارگی در ناحیه گوش راست دایی نیز در این عمل جراحی ترمیم شد.دكتر غنی خاطر نشان كرد: در حال حاضر مشكل دیگری وجود نداشته و با توجه به قوای بدنی این قهرمان ملی كشور در روند بهبودی تاثیر بسزایی دارد.
وی یادآور شد: علی دایی پس از پایان عمل جراحی و حضور در اتاق ' ری كاوری ' در بخش ' آی سی یو ' بستری شده و سپس به بخش عادی منتقل خواهد شد.
وی همچنین در خصوص انتقال دایی به تهران گفت: اگر شرایط جسمی و ثبات علائم حیاتی وی توسط پزشكان تایید شود مشكل خاصی نخواهد داشت.
خودرو پرادو علی دایی سرمربی تیم فوتبال راه آهن ساعت 20 و 30 دقیقه شنبه هنگامی كه از اصفهان عازم تهران بود در كیلومتر 8ورودی شهر 'بادرود' در آزاد راه نطنز - كاشان واژگون شد.او راننده خودرو بود وبرادرش محمد و دستیارش میاچ نیز وی را همراهی می کردند که آنها مشکلی ندارند.

gunes_azer
Sunday 18 March 12, 09:55 AM
işallah tez şəfa tapar
düzdi o bizim ürəyimizi sındırıb
amma belə olmanada razi dəyirux

saray
Sunday 18 March 12, 11:22 AM
کد خبر : 68028 زمان ارسال : يکشنبه 28/12/1390 10:45

بازتاب خبري تصادف دايي در رسانههاي بين المللي

منابع رسانه اي جهان خبر صانحه رانندگي اسطوره فوتبال ايران را پوشش خبر ي دادند.

این نشریه نوشت: ستاره پیشین ایران در بوندس لیگا آلمان در یک حادثه رانندگی با خودرو دچار آسیب دیدگی سنگین از ناحیه سر شد. دایی 42 ساله پس از انجام یک بازی خارج از خانه در لیگ ایران در شهر اصفهان، درحال رانندگی با خودروی خود به سمت تهران بود که خودرویاش واژگون شد.
این نشریه همچنین اعلام کرد پس از انجام یکسری معالجات اولیه وی مطابق نظر پزشکان برای ادامه بهبودی به تهران منتقل می شود.

http://newsmedia.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1390/12/28/13901228000025_PhotoA.jpg

روزنامه الاتحاد امارات نیز این اتفاق را در شماره روز یکشنبه(امروز) برای خوانندگانش درج کرد. این نشریه نوشت: پس از یک بازی خارج از خانه در اصفهان، علی دایی که اکنون مربی تیم راه آهن تهران است در حال رانندگی به سمت تهران بود که خودروی اش واژگون شد و از ناحیه سر دچار مصدومیت شد، اما خوشبختانه پس از انجام معالجات اولیه خوشبختانه خطری وی را تهدید نمی کند.

روزنامه لوپاریزین فرانسه نیز از جمله نشریاتی بود که خبر این رویداد را برای مخاطبانش به طور کوتاه درج کرد.
ستاره پیشین تیم ملی ایران و جهان روز گذشته در نزدیکی کاشان دچار سانحه رانندگی شد که به بیمارستانی در کاشان جهت انجام مداوا انتقال یافت. وی که اکنون وضعیت رضایتبخشی دارد، به تهران منتقل شده است.
نشریه هفتگی کیکر آلمان در سایت اینترنتی خود خبر تصادف علی دایی را برای مخاطبان خود منتشر کرد.

ahmad-germany
Sunday 18 March 12, 11:29 AM
دین یوخدی بیله سینه
اولان اوتوزوپ سان دا نئیه ماشینی هیسلی سوروسن
سن سرمربی سن گئرح تیمیوین یانیندا اولاسان
نه کی اوز ماشینیوینان توشه سن جاده جانینا
بودا نمونه بارز از خود خواهی بو فرد دی کی
اوزون همشه یوخاری گورور و حاضیر دئییر اوز اویونچولارینن
بیر ماشیندا مسافرت اله سین

hp
Sunday 18 March 12, 11:30 AM
دین یوخدی بیله سینه
اولان اوتوزوپ سان دا نئیه ماشینی هیسلی سوروسن
سن سرمربی سن گئرح تیمیوین یانیندا اولاسان
نه کی اوز ماشینیوینان توشه سن جاده جانینا
بودا نمونه بارز از خود خواهی بو فرد دی کی
اوزون همشه یوخاری گورور و حاضیر دئییر اوز اویونچولارینن
بیر ماشیندا مسافرت اله سین

گردشی سورورموش.

RED.FC
Sunday 18 March 12, 11:32 AM
آخرين شرايط سرمربي راهآهن

پدر مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس بر بالين علي دايي حاضر شد.

مسئولان ورزش استان اصفهان و کاشان پس از اینکه مطلع شدند علی دایی دچار سانحه رانندگی شده، در چند ساعت گذشته حضور پررنگی در بیمارستان شهید بهشتی داشتهاند، اما بنا بر دستور کادر پزشکی به غیر از خانواده دایی فعلا هیچ کس نمی تواند برای ملاقات وارد اتاق شوند.
از نکات جالب حضور پدر جواد کاظمیان، مهاجم پرسپولیس بر بالین علی دایی است که از ساعت ابتدایی امروز پشت درب ICU به دنبال ملاقات با سرمربی تیم فوتبال راه آهن است.
قرار است دایی بعد از ظهر امروز با یک دستگاه آمبولانس راهی تهران شود.

RED.FC
Sunday 18 March 12, 11:32 AM
بنگر و رحمان احمدي بر بالين دايي

حضور شهروندان کاشاني به ويژه هواداران پرسپوليس مقابل بيمارستان شهيد بهشتي اين شهرستان محل بستري شدن علي دايي، با حاشيه هايي همراه بود.

سایت گل- کلیپ کوتاه و چند ثانیه ای از انتقال و مصدومیت '' علی دایی '' در داخل بیمارستان توسط برخی از شهروندان کاشانی به سرعت در بین سایر هواداران تیم های فوتبال مقابل بیمارستان شهید بهشتی کاشان برای یکدیگر توسط بلوتوث ارسال می شد.
*** بردار کوچک علی دایی که برای عیادت وی به کاشان سفر کرده بود با مشکلات فراوانی توانست وارد بیمارستان شود.
*** شماری از هواداران تیم پرسپولیس و علاقه مندان به آقای گل جهان در کاشان با وجود سردی هوا با در دست داشتن پرچم پرسپولیس، مقابل بیمارستان شهید بهشتی کاشان حضور یافته و برای سلامتی سرمربی تیم فوتبال راه آهن دست به دعا برداشتند.
*** '' محسن بنگر '' و '' رحمان احمدی '' بازیکنان تیم فوتبال سپاهان نیز به زحمت وارد بیمارستان شدند.
*** والدین ''جواد کاظمیان'' بازیکن تیم پرسپولیس که ساکن کاشان هستند نیز برای عیادت دایی مقابل بیمارستان شهید بهشتی کاشان حضور یافتند
*** عکاسی که قصد داشت هنگام انتقال دایی به اتاق عمل از وی عکس تهیه کند از طرف بردارش مورد حمله قرار گرفت که ''محمددایی'' پس از گذشت مدتی از عکاس مذکور عذرخواهی کرد.
محمد حسن انصاری فرد درباره وضعیت او اظهار داشت:دایی برای رسیدن به پرواز دبی، عجله داشت و به همین دلیل بلافاصله پس از بازی با اتوموبیل شخصی اش از اصفهان به تهران حرکت کرد و در راه دچار سانحه شد.او از ناحیه سر و گوش دچار آسیب دیدگی و شکستگی شده است.
وی افزود:طبق صحبتی که با او و پزشکانش داشتیم، قرار شد صبح یکشنبه وی از بیمارستان مرخص شود . البته او می توانست همین دیشب هم مرخص شود اما ترجیح داده شد تحت نظر بماند.

ahmad-germany
Sunday 18 March 12, 11:39 AM
گردشی سورورموش.

ایندی او قئدئر اونون اعصاب لارین استونده رژه گئدیپ کی
او دا ایاغین باسیپ قازا کی تئز یئتیشسین
بون الینن یئخصی قوتولسون
هامی دئییر علی دایی بئله علی دایی ائله
هش گور بیر نفر واردی کی دئسین قردئشین حالی نجور دی
الله هش کسین دوارین آلچاغ الئمه سین

aida_h
Sunday 18 March 12, 11:45 AM
دایی فعلا باید دربیمارستان کاشان بماند
در حال حاضر به دلیل دریافت دارو و مسكن های قوی در حالت خواب آلودگی است به همین دلیل امكان انتقال او به تهران و جاهای دیگر كمتر است

http://u.goal.com/173900/173931hp2.jpg daei

سایت گل- سرپرست دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی گفت: انتقال علی دایی تا رسیدن به هوشیاری كامل منتفی است.
دكتر محمد حسین اعرابی با اشاره به تلاش تیم جراحی و پرسنل بیمارستان شهید بهشتی اظهارداشت: عمل جراحی و ترمیم سر علی دایی به خوبی انجام شده است.وی افزود: علی دایی هنوز در بخش آی سی یو بستری بوده و به بخش عادی منتقل نشده است.
وی تاكیدكرد: در حال حاضر به دلیل دریافت دارو و مسكن های قوی در حالت خواب آلودگی است به همین دلیل امكان انتقال او به تهران و جاهای دیگر كمتر است.
دكتر اعرابی تصریح كرد: نتیجه عمل رضایت بخش بوده ولی رسیدن به هوشیاری كامل این ورزشكار ممكن است چند ساعت طول بكشد.وی همچنین از حضور شهروندان كاشانی و برخی از هواداران این قهرمان ملی تقدیر و تشكر كرد و گفت: آنچه برای سلامتی علی دایی بیش از هر چیز دیگری نیاز به محیط آرام داشته و امیدواریم مردم عزیز برای تامین آرامش سایر بیماران و دایی با كادر بیمارستان همكاری بیشتری كنند.

احمدهاشمی
Sunday 18 March 12, 01:51 PM
آللاه تززیکجه سالیغین قییترسین.

sinasina
Sunday 18 March 12, 02:00 PM
خدا سلامت بکنه ایشونو

RED.FC
Sunday 18 March 12, 04:08 PM
http://www.irna.ir/Images/BlueDot.gif

رییس دانشگاه علوم پزشكی كاشان:

پزشكان از سیر درمان و روند بهبودی علی دایی رضایت كامل دارند

كاشان-رییس دانشگاه علوم پزشكی كاشان گفت: پزشكان معالج از سیر درمان و روند بهبودی علی دایی رضایت كامل دارند.

http://img.irna.ir/1390/13901228/80045248/T80045248-2384854.jpg (http://img.irna.ir/1390/13901228/80045248/80045248-2384854.jpg)

دكتر 'محمد حسین اعرابی'، روز یكشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا اظهار داشت: هم اكنون، مشكل خاصی برای انتقال شهریار فوتبال ایران به تهران وجود ندارد چرا كه حال عمومی او مساعد است.
وی افزود: اما با وجود اصرارهای مكرر و فراوان اعضای خانواده دایی بر انتقال او به تهران، پزشكان معالج بر اطمینان حاصل كردن از ثبات علایم حیاتی او تاكید دارند.
وی تصریح كرد: پزشكان برای كاهش عوارض پس از عمل جراحی، اصرار بر عدم انتقال و جا به جایی و ماندن او در بیمارستان بهشتی كاشان دارند.
دكتر اعرابی خاطرنشان كرد: احتمال انتقال علی دایی امروز بعد از ظهر یا فردا صبح به تهران وجود دارد.
وی همچنین، از كادر پزشكی و پرسنل بیمارستان شهید بهشتی این شهرستان به علت تلاش بی وقفه در مداوا و درمان شهریار فوتبال ایران تشكر و قدردانی كرد.
خودرو پرادو علی دایی سرمربی تیم فوتبال راه آهن ساعت 20 و 30 دقیقه شنبه شب هنگامی كه از اصفهان عازم تهران بود در كیلومتر 8 ورودی شهر 'بادرود' در آزاد راه نطنز-كاشان واژگون شد.

MƏhƏmmƏD
Sunday 18 March 12, 04:20 PM
دوزدی ائو بیزا چرت و پرت ددی،اما انشااله تز دوزالا.

nader-tiraxtor
Sunday 18 March 12, 05:35 PM
niyaran galin hesh zad olmaz curanar nosun baba chokh havalanirdi yeli alindi

mhn
Sunday 18 March 12, 05:49 PM
انتقال علی دایی به بیمارستان لاله تهران با هلی کوپتر http://khabaronline.ir/Images/Kind/1.png

مدیر مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان از انتقال علی دایی به بیمارستان لاله تهران خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین؛دکتر سید احمد حسینی گفت:« با هماهنگی انجام شده با سازمان هلال احمر، آقای گل ایران به همراه یک آمبولانس مجهز به امکانات مراقبت های ویژه (ICU) به همراه یک نفر پزشک و دو نفر تکنسین فوریت های پزشکی به مرکز هلال احمر کاشان منتقل شد. پس از انتقال به هلال احمر کاشان علی دایی با همراهی کادر پزشکی مذکور به وسیله بالگرد سازمان هلال احمر از کاشان به تهران انتقال داده شد.»
او این را گفت و ادامه داد:«این اقدام با اجازه پزشکان معالج وی و با رضایت خانواده او صورت می گیرد.حال عمومی علی دایی هم اکنون رضایت بخش می باشد.»

منبع:خبرآنلاین

sinasina
Sunday 18 March 12, 06:27 PM
دایی: مردم مثل همیشه برایم دعا کنند (http://www.fardanews.com/fa/news/194146/%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D9%85%D8%AB%D9%84-%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%85-%D8%AF%D8%B9%D8%A7-%DA%A9%D9%86%D9%86%D8%AF)

سرمربی تیم فوتبال راه آهن که شنبه شب به علت واژگون شدن اتومبیلش در جاده نطنز - کاشان دچار جراحت از ناحیه سر شده و در بیمارستان شهید بهشتی تحت مراقبت های ویژه قرار گرفته بود، در اولین اظهار نظرش گفت: خدا را شکر خوبم و مشکلی ندارم.

مهر: علی دایی که شنبه شب در جاده نطنز - کاشان به علت واژگون شدن اتومبیلش دچار جراحت از ناحیه سر و صورت شد، پس از بستری شدن در بیمارستان شهید بهشتی کاشان و انجام معاینات لازم گفت: خدا را شکر خوبم و مشکل خاصی ندارم.

وی با تشکر از مردم که همیشه یاور او بوده اند گفت: مردم همیشه به من لطف داشته اند و پشت سر من بوده اند. امیدوارم بازهم ما را دعا کنند.

سرمربی تیم فوتبال راه آهن که برای انجام دیدار این تیم برابر سپاهان در هفته بیست و هشتم رقابتهای لیگ برتر راهی اصفهان شده بود، پس از پایان این دیدار با وسیله شخصی به همراه ژلکو میاچ و برادرش محمد راهی تهران شد اما در جاده نطنز به کاشان به علت سرعت بالا و عدم توجه به جلو دچار سانحه شد و اتومبیل او چپ کرد.

پس از این اتفاق علی دایی به وسیله یک دستگاه آمبولانس به بیمارستان شهید بهشتی کاشان منتقل شد و تحت مراقبت های ویژه قرار گرفت. پس از گرفتن اسکن از سر او، سرمربی راه آهن برای ترمیم غضروف گوش و پوست سرش تحت عمل جراحی قرار گرفت و بامداد امروز یکشنبه در بخش مراقبت های ویژه بستری شد.

گروه پزشکی معالج علی دایی قصد داشتند صبح امروز وی را به تهران منتقل کنند اما از آنجایی که هنوز به هوشیاری کامل نرسیده بود تصمیم گرفتند او را چند ساعت بیشتر در کاشان نگه دارند. با این حال عصر روز یکشنبه و پس از بهبود نسبی وضعیت جسمی علی دایی او با یک دستگاه آمبولانس مجهز و با تدابیر پزشکی لازم به تهران منتقل شد.

sinasina
Sunday 18 March 12, 06:34 PM
دعای اردبیلی ها برای شفای دایی (http://www.fardanews.com/fa/news/194102/%D8%AF%D8%B9%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D9%81%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C)

عدهای از اهالی نیز با نذر و نیاز برای صحت و عافیت کامل دایی عهد و پیمانی با خدای خود بستند تا با شنیدن خبر سلامتی کامل دایی نذر خود را ادا کنند.

فارس: با انتشار خبر واژگونی اتومبیل حامل علی دایی اسطوره فوتبال ایران و جهان هموطنان این قهرمان ملی در اردبیل برای شفای کامل او در مساجد و اماکن مذهبی دست به دعا برداشتند.

در آیینهایی که ظهر امروز و در هنگام اقامه نماز ظهر و عصر در اغلب مساجد شهر اردبیل برگزار شد، اهالی مومن و وفادار اردبیل برای شفای کامل دایی اسطوره فوتبال ایران و جهان دست به دعا برداشته و از درگاه خداوند متعال خواستار سلامت و عافیت این افتخار دیار اردبیل شدند.

از دیشب موجی از نگرانیها و دلهره در بین مردم اردبیل به وجود آمده و خبر مصدومیت دایی سرمربی تیم راهآهن تهران دهان به دهان چرخیده و اکثر مردم اردبیل از این حادثه ناگوار در روزهای پایانی سال، تلخ کام شدند.

در وقت نماز ظهر و عصر مردم مومن و وفادار اردبیل با حضور در مساجد و برخی حسینیهها و امامزادهها دست به دامان اهل بیت عصمت و طهارت، حضرت سیدالشهدا و قمربنی هاشم شدند تا خداوند متعال شفای کامل به اسطوره فوتبال ایران داده و بهبودی کامل او به دست آید.

عدهای از اهالی نیز با نذر و نیاز برای صحت و عافیت کامل دایی عهد و پیمانی با خدای خود بستند تا با شنیدن خبر سلامتی کامل دایی نذر خود را ادا کنند.

البته برخی از اهالی و جوانان اردبیل نیز شکرگزار درگاه الهی بودند که در حادثه رانندگی مصدومیت شدید و یا تلخ کامی بزرگتر رخ نداده است.

اهالی اردبیل از طریق رسانههای مختلف لحظه به لحظه التیام و مراقبتهای ویژه از علی دایی را رصد کرده و در این زمینه اطلاعات کسب میکنند.

sinasina
Sunday 18 March 12, 06:35 PM
بازتاب تصادف دایی در رسانههای بینالمللی (http://www.fardanews.com/fa/news/194070/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D9%81-%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A 7%DB%8C-%D8%A8%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%8 4%D9%84%DB%8C)

نشریه هفتگی کیکر آلمان در سایت اینترنتی خود خبر تصادف علی دایی را برای مخاطبان خود منتشر کرد.

فارس: منابع رسانه ای جهان خبر سانحه رانندگی اسطوره فوتبال ایران را پوشش خبر ی دادند.

این نشریه نوشت: ستاره پیشین ایران در بوندس لیگا آلمان در یک حادثه رانندگی با خودرو دچار آسیب دیدگی سنگین از ناحیه سر شد. دایی 42 ساله پس از انجام یک بازی خارج از خانه در لیگ ایران در شهر اصفهان، درحال رانندگی با خودروی خود به سمت تهران بود که خودرویاش واژگون شد.

این نشریه همچنین اعلام کرد پس از انجام یکسری معالجات اولیه وی مطابق نظر پزشکان برای ادامه بهبودی به تهران منتقل می شود.

http://newsmedia.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1390/12/28/13901228000025_PhotoA.jpg

روزنامه الاتحاد امارات نیز این اتفاق را در شماره روز یکشنبه(امروز) برای خوانندگانش درج کرد. این نشریه نوشت: پس از یک بازی خارج از خانه در اصفهان، علی دایی که اکنون مربی تیم راه آهن تهران است در حال رانندگی به سمت تهران بود که خودروی اش واژگون شد و از ناحیه سر دچار مصدومیت شد، اما خوشبختانه پس از انجام معالجات اولیه خطری وی را تهدید نمی کند.
روزنامه لوپاریزین فرانسه نیز از جمله نشریاتی بود که خبر این رویداد را برای مخاطبانش به طور کوتاه درج کرد.
ستاره پیشین تیم ملی ایران و جهان روز گذشته در نزدیکی کاشان دچار سانحه رانندگی شد که به بیمارستانی در کاشان جهت انجام مداوا انتقال یافت. وی که اکنون وضعیت رضایتبخشی دارد، به تهران منتقل شده است.

sinasina
Sunday 18 March 12, 06:45 PM
سارقانی که به"دایی"مجروح هم رحم نکردند (http://www.tabnak.ir/fa/news/233737/%D8%B3%D8%A7%D8%B1%D9%82%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%85%D8%AC%D 8%B1%D9%88%D8%AD-%D9%87%D9%85-%D8%B1%D8%AD%D9%85-%D9%86%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%AF)

پس از تصادف دایی مقداری از اموال وی که گفته میشود حدود ۵ میلیون تومان است به همراه وسایل شخصی مثل ساعت وی به سرقت رفته که ماموران انتظامی در حال پیگیری این موضوع هستند.

پس از تصادف دایی مقداری از اموال وی که گفته میشود حدود ۵ میلیون تومان است به همراه وسایل شخصی مثل ساعت وی به سرقت رفته که ماموران انتظامی در حال پیگیری این موضوع هستند.

به گزارش فارس: علی دایی سرمربی تیم فوتبال راهآهن پس از شسکت مقابل سپاهان در راه بازگشت به تهران جدا از بازیکنان و عوامل باشگاه به همراه خودروی شخصی خود عازم تهران و در مسیر کاشان خودروی وی چپ کرد.

از همین رو علی دایی سریعا به بیمارستان شهید بهشتی کاشان منتقل شد که پس از بررسیهای فراوان با نظر پزشکان وی برای از بین بردن پارگی بر روی سر و گوشش به اتاق عمل رفت.

پس از ۴ ساعت حضور در اتاق عمل وی ساعت ۴ بامداد به بخش ای سی یو بیمارستان شهید بهشتی رفت و زیر نظر پزشکان به ریکاوری و رسیدن به حالت عادی رسید.

صبح امروز همراهان دایی تصمیم گرفتند با یک دستگاه آمبولانس یا بالگرد او را به تهران برسانند که قرار است در یک ساعت آینده با نظر پزشکان این اتفاق بیفتد.

مرتضی حسنی، رئیس راهنمایی و رانندگی کاشان به بیمارستان بهشتی رفت و از دایی عیادت کرد.

با توجه به اینکه خودوری وی چپ کرده بود کمربند ایمنی باعت شد تا وی دچار شکستگی و مصدومیتهای بیشتر نشود.بنا بر اظهارات کارشناسان راهنمایی و رانندگی بستن کمربند جهان آقای گل جهان را نجات داد.

محمد دایی، برادر دایی در خودرو حضور داشت که فقط دچار کوفتکی بدن شد و پس از زدن سرمهای تقویتی از بیمارستان مرخص شد.

همچنین میاچ مربی راهآهن که در خودروی دایی بود مصدومیت برای وی به وجود نیامد.

منبع: تابناک ورزشی

omidb
Sunday 18 March 12, 08:51 PM
دیل لسیدن بهتل از هلگز نلسیدن است!
.
.
.
.
... .
.
( علی دایی فردا در مصاحبه با مطبوعات):D

omidb
Sunday 18 March 12, 09:07 PM
به عنوان جزئی از 98% مردم تبریز برای بهبودی کامل فرزند برومند آذربایجان, آقای گل جهان و بازیکن با غیرت اسبق تیم ملی ایران دعا میکنیم ... !!!

parlar
Sunday 18 March 12, 10:04 PM
الله ساغلیغین ورسین چون تور اوغلودور:x

orhan-azar
Sunday 18 March 12, 10:22 PM
پلیس دییر یوخوسوزیدی.
ولی چوخو دییر ایچمیشدی.:D

orhan-azar
Sunday 18 March 12, 10:23 PM
نجور اولار 3-4 نفر بیر ماشیندا اولا،و بیربیرینن بحث الییلر،دایی یوخوسو گله؟
یعنی هئچ بیری بیلمییبدی دایی یوخوسو گلیر؟
پس دایی ایچمیشدی!!!!!!!!!!!!!:D

orhan-azar
Sunday 18 March 12, 10:30 PM
سارقانی که به دایی مجروح رحم نکردند

نصر نیوز: پس از تصادف دایی مقداری از اموال وی که گفته میشود حدود ۵ میلیون تومان است به همراه وسایل شخصی مثل ساعت وی به سرقت رفته که ماموران انتظامی در حال پیگیری این موضوع هستند.

به گزارش نصر نیوز به نقل از فارس، علی دایی سرمربی تیم فوتبال راهآهن پس از شسکت مقابل سپاهان در راه بازگشت به تهران جدا از بازیکنان و عوامل باشگاه به همراه خودروی شخصی خود عازم تهران و در مسیر کاشان خودروی وی چپ کرد.
از همین رو علی دایی سریعا به بیمارستان شهید بهشتی کاشان منتقل شد که پس از بررسیهای فراوان با نظر پزشکان وی برای از بین بردن پارگی بر روی سر و گوشش به اتاق عمل رفت.
پس از ۴ ساعت حضور در اتاق عمل وی ساعت ۴ بامداد به بخش ای سی یو بیمارستان شهید بهشتی رفت و زیر نظر پزشکان به ریکاوری و رسیدن به حالت عادی رسید.
صبح امروز همراهان دایی تصمیم گرفتند با یک دستگاه آمبولانس یا بالگرد او را به تهران برسانند که قرار است در یک ساعت آینده با نظر پزشکان این اتفاق بیفتد.
مرتضی حسنی، رئیس راهنمایی و رانندگی کاشان به بیمارستان بهشتی رفت و از دایی عیادت کرد.
با توجه به اینکه خودوری وی چپ کرده بود کمربند ایمنی باعت شد تا وی دچار شکستگی و مصدومیتهای بیشتر نشود.بنا بر اظهارات کارشناسان راهنمایی و رانندگی بستن کمربند جهان آقای گل جهان را نجات داد.
محمد دایی، برادر دایی در خودرو حضور داشت که فقط دچار کوفتکی بدن شد و پس از زدن سرمهای تقویتی از بیمارستان مرخص شد.
همچنین میاچ مربی راهآهن که در خودروی دایی بود مصدومیت برای وی به وجود نیامد.
انتهای پیام/

FIGHTER PILOT
Sunday 18 March 12, 11:13 PM
آخرين وضعيت پزشكي دايي و اولين تصاوير از خودروي واژگون شدهاش

پزشک جراح دايي در خصوص وضعيت او گفت : هواداران اسطوره فوتبال ايران اصلا نگران نباشند حال عمومي دايي مناسب است

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، دکتر غني پزشک معالج در مصاحبه با باشگاه خبرنگاران گفت : علي دايي از ساعت 23 شب گذشته به اتاق عمل برده شد و به دليل آسيب هاي گسترده اي که در نيمه راست صورت و گوش خود داشت تا ساعت 03:30 بامداد در اتاق عمل بود.

وي در ادمه در خصوص زمان بالاي عمل دايي گفت : علت زمان بالاي عمل جراحي دايي آسيب هاي شديد در سر و صورت او بود که باعث پارگي هاي وسيع در اين نواحي شده بود و ما مجبور شديم عمل هاي ترميمي پلاستيک روي دايي انجام دهيم و پيچيده بودن و ظرافت عمل علت طول کشيدن عمل بوده است.

دکتر غني به هواداران دايي اطمينان داد در حال حاضر هيچ مشکلي متوجه دايي نيست و کاپيتان اسبق تيم ملي کشورمان هيچ مشکل داخل شکمي ، مغزي و نخاعي نداشته و معاينات در اين نواحي وضعيت کاملا عادي را نشان ميدهد. وي همچنين افزود دايي مي تواند از دو هفته ديگر روي نيمکت مربيگري راه آهن به هدايت تيم خود بپردازد.

دکتر جراح دايي در پاسخ به اين سوال که آيا دايي به جراحي ديگري نياز دارد يا خير گفت : دايي به هيچ جراحي ديگري نياز ندارد و در حال حاضر به يک بيمارستان در تهران منتقل شده است و با شرايط حاضر تا دو روز ديگر از بيمارستان مرخص خواهد شد.
http://www.yjc.ir/image/image_gallery?uuid=a178786c-5b9a-4dda-b553-04dc5c6a7acf&groupId=54380&t=1332095900283
http://www.yjc.ir/image/image_gallery?uuid=a9368c1c-4036-48a5-9a36-b8ce050ca0c6&groupId=54380&t=1332095928771
http://www.yjc.ir/image/image_gallery?uuid=2a2c80d9-4099-4011-87c3-13a280bb2d9a&groupId=54380&t=1332095940890

MƏhƏmmƏD
Sunday 18 March 12, 11:29 PM
امید وار دایی جان انشااله دوزالان سئورا بو تایپک باش وور گورکی بو تورک اشوغلار سنن مخصوص تایپک اچیپلار و سنن تز دوزلماقینا دعا اللیر،سنندا بایرامون پیشاپیش مبارک اولسون،ائو چرت پرت بیز ددئدین.............

mortozpasha
Sunday 18 March 12, 11:46 PM
اردبیل استان اولدی * دایی بستان اولدی :D

tiraxtur1371
Sunday 18 March 12, 11:50 PM
نگراني باشگاه بايرن از خبر تصادف دايي

باشگاه بايرن با انتشار بيانيهاي در سايت رسمي خود موجبات نگراني خود را از خبر تصادف شهريار فوتبال ايران اعلام کرد.

http://www2.varzesh3.com/admin/asp/Picture/00001286.jpg

واژگوني خودروي علي دايي در جاده اصفهان – تهران که منجر به جراحت و اعزام او به بيمارستان شد علاوه بر ايجاد نگراني در ميان ايرانيها موجب نگراني باشگاه بايرن مونيخ هم شده است.

باشگاه بایرن با انتشار بیانیهای در سایت رسمی خود موجبات نگرانی خود را از خبر تصادف شهریار فوتبال ایران اعلام کرد. علي دايي در دوران بازيگري خود مدتي در عضويت تيم بايرن بود و حالا اين باشگاه سرشناس آلماني نشان داده پيگير اخبار مربوط به ستاره سالهاي گذشته خود هست.

گفتني است در پایان این بیانیه، باشگاه بایرن برای این اسطوره فوتبال ايران آرزوی سلامتی کرده است.

tiraxtur1371
Monday 19 March 12, 01:51 AM
علي دايي: شرمنده همه مردم هستم

سرمربي تيم فوتبال راه آهن پس از حضور در بيمارستان لاله تهران گفت: از تمام مردم ايران مخصوصا مردم کاشان که من را دعا کردند صميمانه سپاسگزارم.

http://www2.varzesh3.com/admin/asp/Picture/00037946.jpg

علی دایی پس از حضور در بیمارستان لاله در گفت و گویی کوتاه اظهار داشت: باور کنید دوست ندارم درباره اتقاق پیش آمده صحبت کنم. اما خدا به من رحم کرد و دعای خیر تک تک مردم ایران پشت سر من بود.

وی افزود: از تمام مردم ایران مخصوصا مردم خونگرم کاشان سپاسگزارم و من خودم را همیشه مدیون این عزیزان میدانم همیشه گفتهام و باز هم اعلام میکنم هر چه دارم از این مردم است و همیشه افتخار میکنم که برای آنها افتخار کسب کردم.

دایی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه خدا به من رحم کرد و من از مردم باز هم درخواست میکنم که مرا به عنوان فرزند خود باز هم دعا کنند.

sinasina
Tuesday 20 March 12, 03:36 PM
سرمربي راهآهن فردا مرخص ميشود

علي دايي براي دومين بار تحت عمل جراحي قرار گرفت.

http://www2.varzesh3.com/admin/asp/Picture/00037946.jpg

علی دایی سرمربی تیم فوتبال راهآهن که روز شنبه 27 اسفند و پس از دیدار با سپاهان با خودروی شخصیاش از اصفهان عازم تهران بود، دچار سانحه شد و بلافاصله به بیمارستانی در کاشان انتقال یافت. در این حادثه خودروی دایی چپ کرد و به همین این مربی از ناحیه صورت و گوش دچار آسیب دیدگی شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت.
دایی سپس به تهران منتقل شد تا ادامه درمانش را در بیمارستان لاله سپری کند. وی شب گذشته برای دومین بار تحت عمل جراحی قرار گرفت تا گوش و صورتش مورد ترمیم قرار گیرد.

با اعلام پزشکان علی دایی فردا از بیمارستان مرخص خواهد شد. همچنین عادل فردوسیپور بر بالین وی حضور پیدا کرد و جویای احوال سرمربی راهآهن شد.

منبع: ورزش 3

sinasina
Wednesday 21 March 12, 08:46 AM
تماس تلفنی سیدمحمد خاتمی با علی دایی (http://www.tabnak.ir/fa/news/233912/%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D8%AF%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF-%D8%AE%D8%A7%D8%AA%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C)

کد خبر: ۲۳۳۹۱۲

منبع: تابناک

سیدمحمد خاتمی ظهر آخرین روز سال 1390 در تماس تلفنی با علی دایی جویای احوال او شد و برای او آرزوی بهبودی و سلامتی کرد.

خبرآنلاین نوشت: سیدمحمد خاتمی در این تماس تلفنی با ابراز تاسف از حادثه پیش آمده برای علی دایی گفت: بسیار علاقمند بودم که شخصا به عیادت شما بیایم اما متاسفانه سفری در پیش دارم و این امکان فراهم نیست. شما برای ما عزیز هستید، انشالله هر چه سریعتر بهبودی کامل حاصل شود و سال خوبی را برای شما و خانواده محرمتان آرزو میکنم.

علی دایی نیز با ابراز خوشحالی از این تماس تشکر کرد و خطاب به خاتمی گفت: شما در قلب ما جا دارید.

آقای گل جهان که پیش از این نیز در دوران ریاست جمهوری سیدمحمدخاتمی از او به دلیل افتخار آفرینیهای متعددش تقدیر شده بود، روز شنبه در راه بازگشت از اصفهان با تهران دچار سانحه رانندگی شد و در کاشان تحت عمل جراحی قرار گرفت.

sinasina
Wednesday 21 March 12, 08:48 AM
پیام سببلاتر به دایی: علی عزیز، به فکرتم

رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) با ارسال پیامی برای علی دایی آرزوی بهبودی کرد.

به گزارش جهان به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، متن پیام تبریک سب بلاتر رئیس فیفا به دایی به شرح زیر است:

"علی عزیز

می خواهم احساس ناراحتی و شوک خود را هنگامی که شنیدم شما دچار حادثه رانندگی در تعطیلات آخر هفته گذشته(یکشنبه) شدید، را بیان کنم.

بنده آرزوی توان و نیرومندی برای جنابعالی در مسیر بهبودی آسیب دیدگی شما را دارم و همدردی خود را با شما، خانواده فوتبال ایران، باشگاهتان، دوستان و خانواده تان را اعلام می دارم.

بنده در این زمان سخت به فکر شما هستم.

دوستدار شما و با احترام

جوزف سب بلاتر"

sinasina
Wednesday 21 March 12, 08:50 AM
http://www.qudsonline.ir/Images/News/Smal_Pic/27-12-1390/IMAGE634676838276853067.jpg (http://www.qudsonline.ir/Images/News/Smal_Pic/27-12-1390/IMAGE634676838276853067.jpg)
پلیس پیگیری میکند اظهارات متفاوت دایی وبرادرش درباره تصادف

متفاوت بودن اظهارات علی دایی و برادر او درباره علت واژگونی تویوتا پرادو در نزدیکی شهر کاشان که شنبه شب گذشته رخ داد، حساسیت پلیس ترافیک ایران را برانگیخته است.

به گزارش خبرنگار رادیو بینالمللی چین، با آن که پلیس راه اصفهان علت واژگونی تویوتای سرمربی تیم راهآهن را سرعت غیرمجاز و ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقیله اعلام کرده است، اما اظهارات تازه علی دایی باعث شده تا پرونده این سانحه با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد.
پیشتر «محمد دایی» با رد کردن فرضیه به خواب رفتن راننده پشت فرمان، به خبرنگاران گفته بود که در لحظه تصادف با برادرش مشغول صحبت کردن درباره مسابقه فوتبال بوده، در حالی که علی دایی اکنون به چرت زدن خود پشت فرمان اعتراف کرده است.
سرمربی تیم راهآهن، دوشنبه شب در مصاحبهای با تلویزیون دولتی ایران، ضمن اشاره به این که داروی سرماخوردگی مصرف کرده بود، از سوی دیگر اعتراف کرد که عازم یک سفر خارجی بوده و برای رسیدن به فرودگاه بینالمللی امامخمینی تهران نیز عجله داشته است. علی دایی، لحظات پیش از حادثه را اینگونه تشریح کرد: «وقتی در بین راه خوابم گرفت، برادرم از من خواست در حاشیه اتوبان توقف کنم تا او رانندگی کند، اما گفتم اگر تا چند دقیقه دیگر بهتر نشدم، این کار را انجام میدهیم و در نهایت چند لحظه بعد به خواب رفتم و سانحه رخ داد.»
در صورتی که پلیس ایران خوابآلود علی دایی را بپذیرد، بنابراین اظهارات پیشین «محمد دایی»، دروغی برای سرپوش گذاشتن روی جرم برادرش مبنی بر رانندگی در حالت عدم هوشیاری محسوب میشود.
به دنبال ابهامات پیش آمده در پرونده تصادف قهرمان فوتبال ایران، معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی در گفتوگو با خبرنگار رادیو بینالمللی چین، تاکید کرد: «اگر ثابت شود این حادثه به علت سرعت غیرمجاز رخ داده، بدون شک برابر مقررات با آقای دایی برخورد خواهد شد.»
سرهنگ محمد کریم خسروی، با تاکید بر این که هیچ عاملی چون شهرت یا موقعیت اجتماعی و سیاسی افراد نمیتواند بر اعمال قانون پلیس تأثیرگذار باشد، گفت: «با توجه به این که طبق قوانین راهنمایی و رانندگی سرعت غیرمجاز از تخلفات حادثهساز محسوب میشود، در صورت اثبات آن علاوه بر جریمه مالی در پرونده راننده نیز امتیاز منفی ثبت خواهد شد.»
عدم رعایت قوانین توسط بسیاری از رانندگان ایرانی، هر سال در تعطیلات 13 روزه نوروزی قربانیان بسیاری بر جای میگذارد به طوری که پلیس ترافیک تمام توان خود را برای کنترل جادهها با هدف کاهش آمار تصادفات به کار میگیرد. رانندگی خطرناک و تصادف قهرمان فوتبال این کشور در آستانه نوروز نیز باعث شده تا پلیس با دقت بیشتری این پرونده حساس را پیگیری کند و با در نظر گرفتن جریمه و امتیازهای منفی طبق قانون، در جهت فرهنگسازی برای جامعه گام دیگری بردارد.

sinasina
Wednesday 21 March 12, 02:00 PM
دايي از بيمارستان مرخص شد

سرمربي تيم فوتبال راهآهن پس از دو روز از بيمارستان لاله مرخص شد.

http://www2.varzesh3.com/admin/asp/Picture/00037950.jpg

علی دایی سرمربی تیم فوتبال راهآهن که بر اثر سانحه رانندگی با خودروی شخصیاش دچار واژگونی شده بود پس از دو عمل جراحی در بیمارستان کاشان و سپس لاله تهران ظهر امروز دقایقی پیش از بیمارستان مرخص شد و به منزل رفت.
پزشکان به دایی تذکر دادند تا در چند روز آینده بدون استرس مراقب سلامتی کامل خود باشد.
تعدادی از دوستان دایی و علاقهمندان به وی پس از ترک بیمارستان لاله با حضور در کنار دایی به شادمانی پرداختند.
از نکات جالب حضور دایی در بیمارستان پیام سپبلاتر برای دایی و جوابی که سرمربی راهآهن برای وی فرستاد بود.
سپبلاتر برای دایی نوشت که امیدوار هستم در جلسه بعدی فیفا شما را صحیح و سالم مثل همیشه ببینم.
همچنین باشگاه بایرمونیخ آلمان نیز در پیامی برای علی دایی آرزوی سلامتی کرد.

منبع: ورزش3

تیر تیر
Monday 17 September 12, 12:33 PM
علی دایی در یک نظر سنجی به عنوان محبوبترین سفیر یونیسف انتخاب شد. سایت اسپانیایی listas. ۲۰minutos. Es نام محبوبترین سفیران بین المللی یونیسف را منتشر کرده است.
http://www.mehrpress.ir/images/91.3/6/26/5/240809_833.jpgمشرق - یک سایت اسپانیایی برای انتخاب از میان چهرههایی چون علی دایی، جکی چان، مسی، فدرر، دیوید بکهام و... یک نظرسنجی گذاشته است.

باز هم نام ایرانیها در یک عرصه بین المللی در صدر قرار گرفت. علی دایی در یک نظرسنجی به عنوان محبوبترین سفیر یونیسف انتخاب شد. سایت اسپانیایی listas. ۲۰minutos. Es نام محبوبترین سفیران بین المللی یونیسف را منتشر کرده است.

معمولا یونیسف، صندوق کودکان ملل متحد برای تبلیغات از چهرههای معتبر و مشهور دعوت میکند که به عنوان سفیر این سازمان فعالیت کنند. این سفیران همگی افراد سرشناس با چهرههای بین المللی هستند. از فوتبالیستها و ورزشکاران معروف گرفته تا ستارههای مشهور سینما و موسیقی دنیا.

در این نظرسنجی کاربران سایت میتوانند با دادن نمرهای بین یک تا ۵ به شخص محبوب خود رأی بدهند اما نکته جالب در این رنکینگ، صدرنشینی علی دایی با اختلاف زیاد نسبت به دیگران است. اتفاقی که معمولا در بیشتر نظرسنجیهایی میافتد که به ایرانیها مربوط میشود.

هجوم کاربران اینترنتی در ایران به این سایتها، باعث میشود اغلب نتایجی عجیب و غیرمنطقی رقم بخورد. آقای گل جهان در این رنکینگ در صدر است اما لیونل مسی، بهترین بازیکن حال حاضر جهان با اختلاف زیادی در جای دوم قرار دارد.

این در حالی است که بزرگترین کمپانیهای دنیا و حتی شرکتهای ساخت بازی از مسی به عنوان بزرگترین تبلیغ استفاده میکنند. بعد از مسی، شکیرا، خواننده مشهور کلمبیایی سوم است. جکی چان و راجر فدرر و دیوید بکهام هم چهارم و پنجم و ششم هستند.

mortozpasha
Monday 17 September 12, 07:05 PM
سخنان بزرگان فوتبال جهان در مورد علی دایی

★★★ پائولو مالدینی(کاپیتان تیم ملی ایتالیا و باشگاه آ.ث.میلان)

او پس از بازی مقابل هرتابرلین در چارچوب رقابتهای لیگ قهرمانان اروپا که در ورزشگاه سن سیرو انجام شد به خبرنگاران گفت:زمانیکه دروازه بان توپ را به سمت میانه میدان فرستاد توپ بالای سر من و الساندرو و علی دایی بود.ما (پائولو مالدینی و الساندرو کاستاکورتا)نفهمیدیم دایی چه زمانی توانست محل فرود توپ را تشخیص دهد که پس از اینکه ما متوجه شدیم دیدیم که او پا به توپ یک متر از ما جلوتر است و با وجود اینکه توپ در میانه میدان بود من و الساندرو هر چه تلاش کردیم نتوانستیم به گام های بلند علی دایی برسیم و دروازه بان ما هم چاره ای جز تسلیم در مقابل شلیک بی نقص پای چپ او نداشت.بنظر من او یک مهاجم استثنایی است که قله های بلندی را میتواند فتح کند.

★★ فرانتس بکن باوئر(قیصر فوتبال آلمان)
من با وجود اینکه خود به ضربات سر مهلک شهره هستم ولی
در طول عمرم ضربات سری به قدرتمندی و دقت ضربات علی دایی ندیده ام.زمانی که او در آرمینیا بیلفلد بازی می کرد در یکی از بازیها که من از نزدیک شاهد آن بودم از فاصله ۲۳متری با چنان ضربه سری دروازه تیم مقابل را باز کرد که قدرتش از شوت خیلی از بازیکنان هم بیشتر بود.دایی نه تنها بهترین سرزن دنیا که یک مهاجم عالی و رویایی است.

★★★ اوتمار هیتسفیلد(سرمربی علی دایی در بایرن مونیخ)
علی دایی یک مهاجم استثنایی و تمام عیار بود که هر مربی آرزوی داشتن چنین بازیکنی را دارد ولی من بعلت مسائل موجود در فوتبال آلمان که اجازه بازگو کردن آنها را ندارم و به دلایل مدیریتی که خاص فوتبال آلمان است علی رغم میل باطنی خودم نتوانستم از این اعجوبه فوتبال استفاده کنم و سران باشگاه نیز نتیجه تحمیل عقایدشان را در فینال لیگ قهرمانان اروپا در بازی با منچستر یونایتد و پس از فروش او به هرتا و گلزنی های او مشاهده کردند...

★★★ لوتار ماتئوس(هم بازی سابق علی دایی در بایرن مونیخ)
ماتئوس پس از مراسم اهداء جوایز بهترینهای فوتبال جهان در سال ۲۰۰۴ که در محل اجلاس فیفا در زوریخ با حضور مربیان و کاپیتان های تیمهای ملی جهان تشکیل شد در خصوص علی دایی اظهار داشت:
علی جدا از اینکه یک مهاجم و بازیکن حرفه ای و تمام عیار است یک تاجر موفق و یک انسان تحصیلکرده و دارای بینش های مدیریتی فوق العاده است.او قبل از همه این ها یک انسان به تمام معناست و همواره خدا را در راس امور میبیند.ستایش های او در شادیهای بعد از زدن گل خود گویای این مدعاست.بنظر من علی دایی در تمامی این زمینه ها بسیار موفق بوده و میتواند الگوی مناسبی برای جوانان جهان باشد.

★★★ ماریو باسلر(کاپیتان بایرن مونیخ در زمان حضور علی دایی)
علی دایی یک ستاره گرانبها و یک بازیکن به تمام معنا حرفه ای بود که سرمربی تیم بنا به دلایل واهی و پوچ و شاید از روی اجبار نتوانست به نحو احسن از او استفاده کند و این گوهر گرانبها که هر تیمی با داشتن او میتوانست به بیشترین گلها و بهترین نتایج دست یابد را به راحتی از دست داد.

★★★ تری ونبلز(سرمربی تیم ملی استرالیا در بازیهای مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه)
علی دایی در بین بازیکنان ایران شاید تنها بازیکنی بود که ما از همان اول از حضور او هراس داشتیم و من به بازیکنانم گوشزد کرده بودم که مراقب این بازیکن باهوش و متعصب باشند.

زمانیکه در ۷دقیقه مانده به پایان بازی توپ در میانه میدان به دایی رسید شاید هیچ کس تصور نمیکرد که ایران در آن لحظه به گل برسد.زیرا گلزن آنها در میان ۴ بازیکن ما و در میانه میدان بود اما او با زیرکی خاصی یک پاس در عمق خط دفاعی ما ارسال کرد تا مدافعین ما که همگی در پی گرفتن توپ از او بودند با رها کردن خط دفاعی و آزاد گذاشتن شماره ۱۱ ایران دچار بزرگترین اشتباه آن روز خود شوند.پاس گل او را من تا آخر عمر فراموش نخواهم کرد زیرا زیباترین و حساب شده ترین پاس گلی بود که من در عمر خود دیدم.

★★★ جان فرانکو زولا(بازیکن افسانه ای چلسی و تیم ملی ایتالیا)
علی دایی بدون اغراق یکی از بهترین مهاجمان جهان است.او تنها بازیکنی بود که توانست به خط دفاعی مستحکم ما که مارسل دسایی و فرانک لبوف(مدافعین تیم ملی فرانسه که در سال ۱۹۹۸ قهرمان دنیا و در سال ۲۰۰۰میلادی قهرمان اروپا شدند) را در اختیار داشت و همچنین یکی از بهترین دروازه بانان دنیا یعنی اد دی گوی(دروازه بان اول هلند در آسال)را در چارچوب دروازه میدید ۲ گل به ثمر برساند.گلهای دایی که هم با ضربه سر و هم با پا زده شد نشان از نبوغ ذاتی این بازیکن دارد.

یاشاسین علی دایی

mortozpasha
Sunday 07 October 12, 12:15 AM
علی دایی: کاش معجزه ای شود تا یک نفر پاسخگوی وضع اقتصادی مردم باشد

علی دایی بعد از پیروزی تیمش برابر پیکان از درد گرانی گفت و از اینکه هیچ کس پاسخگوی مردم نیست.

خبرنگاری از دایی می پرسد فوتبال ایران در آستانه تعلیق است و دایی حرفی می زند که خیلی هم ورزشی نیست. او به گرانی ها طعنه می زند و می گوید:« من نظر خاصی در این موضوع ندارم باید همه چیز را از مسئولان بپرسید که همیشه از جواب دادن خیلی از مسائل شانه خالی میکنند و به مردم جواب نمیدهند. الان نه تنها ورزش بلکه خیلی ازجاهای دیگر پاسخگوی هیچ مسئلهای نیست تا دلمان خوش باشد حرفها را میشنوند. الان وضعیت اقتصادی مردم را میبینید امیدوارم فردی باشد که پاسخگوی مسائل باشد. به قول میاچ کمک مربی راهآهن همیشه میگوید ایرانیها حرفشان این است که انشاءالله ما باید منتظر اتفاق بزرگ و یا معجزه باشیم تا جوابهای بیپاسخ خود را از خیلی از مسئولین بگیریم.»

taymaz91
Sunday 07 October 12, 07:47 AM
هر اکینیز دوز دییرسیز دایی اسطوردی دنیادا ایرانان چوخ محبوبیتی وار...یانی ارزیشی چوخدی..دایی تیم ملی ده نقد زحمت چحدی آخیرده جماتن یا فردوسی پور کیمی لرین گیر ورماغی قالدی بیلسینه دایی چوخ بیوک دی اسطوره دی پوللی دی اما اما...بیز نه ایش گورب فقط پیروزی کیمی تیم لرین اولوسی دی و بیزیم ده قابمزدا دانشدغی اوییدی کی سیز آز سز یا به قوله دوستوموز حتی دییر سیز آریآییسیز...دایی اسطوره دی بویوح اویونچوییدی قشح موربی دی اما بیزه یوخ....

R.F.A
Sunday 07 October 12, 11:31 AM
هر اکینیز دوز دییرسیز دایی اسطوردی دنیادا ایرانان چوخ محبوبیتی وار...یانی ارزیشی چوخدی..دایی تیم ملی ده نقد زحمت چحدی آخیرده جماتن یا فردوسی پور کیمی لرین گیر ورماغی قالدی بیلسینه دایی چوخ بیوک دی اسطوره دی پوللی دی اما اما...بیز نه ایش گورب فقط پیروزی کیمی تیم لرین اولوسی دی و بیزیم ده قابمزدا دانشدغی اوییدی کی سیز آز سز یا به قوله دوستوموز حتی دییر سیز آریآییسیز...دایی اسطوره دی بویوح اویونچوییدی قشح موربی دی اما بیزه یوخ....
آذربايجان و تورک ميلتينه ده اَيه پيسليخ ائلميش اولسا سونوجدا اوستونده تورک عادي وار
اؤنملي اولان بودور کی سن بير فارسا پوز وئره بوله سن کي سنين فوتباليوي بيزيم آذربايجانلي علي دايينن تانيگيللر ;)

azərbaycan və türk millətinədə əyə pislıx eləmiş olsa sonucda üstündə türk adi var
önəmli olan budur k sən bir farsa poz verə büləsən ki sənin futbalıvi bizim azərbaycanli əli dayinən taniyillər

R.F.A
Monday 22 October 12, 08:46 PM
حمله تند علی دایی به رویانیان (http://fararu.com/fa/news/130063/%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%86): x
http://media.jamnews.ir/Larg1/1391/08/01/IMG09151529.jpg

سرمربی تیم فوتبال راهآهن بخش عمدهای از نشست خبری را به صحبت دربارهی اظهارات رویانیان اختصاص داد.

از دایی درباره بیاحترامی برخی افراد به اسطورههای پرسپولیس از جمله دایی، کریمی و خوردبین و همچنین صحبتهای رویانیان پرسید که سرمربی راه آهن گفت: من اصلا دوست نداشتم جواب این آقا را بدهم فقط برای روشن شدن افکار مردم باید مسائلی را مطرح کنم. متاسفانه فردی که تنها مدت کوتاهی است به پرسپولیس آمده حالا دایه مهربانتر از مادر شده و این حرفها را میزند. من میخواهم بپرسم به غیر از اینکه در راهنمایی و رانندگی بوده مردم جای دیگری او را دیدهاند؟ چه کسی گفته که من همه چیز خود را از پرسپولیس دارم؟ من هرچه دارم از آن بالایی دارم. پرسپولیس و تیم ملی همه وسیله هستند. وقتی در بانک تجارت بودم بهترین گلزن آسیا در رقابتهای مقدماتی جام جهانی شدم. اگر پرسپولیس 20 میلیون به من میداد، من با انتقالم به تیمهای خارج از کشور 3 4 برابر آن پول را برای پرسپولیس فراهم کردم. نمیدانم این آقا کجا بزرگ شده که چنین حرفهایی میزند؟

وی افزود: اعتقاد به ریشه است. شما اول باید ببینید که علی دایی کجای این فوتبال بوده است و بعد حرف بزنید. شمایی که همه چیز خود را از بنده خدا دارید. اصلا شما گذشتهای ندارید که من بخواهم به آن اشاره کنم. اعتقاد و مسلمانی به ریش نیست. فکر نکنید از شما به خاطر ... /RİŞ\ میترسم! علی دایی از هیچ کس نمیترسد فقط از آن بالایی میترسد. آدم باید مسلمان باشد اما به مردم دروغ نگوید. شما بودید که اول فصل گفتید کهکشان می سازم و به خاطر تبلیغ خودتان و دیده شدن در میان مردم از این و آن حرف زدید. شما به من بدهکار هستید اما به خاطر اینکه برای خود تبلیغ کنید رفتید با قهرمانان وزنهبرداری و دوومیدانی در المپیک قرارداد بستید. من حق خود را میخواهم آیا این بد است که فردی به دنبال حق خود باشد؟ حتی من سه ماه پیش با احترام کامل به باشگاه پرسپولیس نامه زدم و برای طلب خود درخواست کردم.

دایی در ادامه انتقادهای تند خود از رویانیان گفت: علی دایی جواب هزار نفر مثل تو را هم میدهد. تویی که بنده خدا به زور به پرسپولیس هولت داده، امثال علی دایی و علی کریمی بین مردم خواهد ماند. مگر میتوانید با دو مشاوره غلط علی دایی را جلوی مردم قرار دهی. همه میدانند که من چطور درآمد کسب میکنم. حال یک سوال دارم. شمایی که مدیر دولتی بودید، این پولها را از کجا آوردید؟ نکند شما مولتی میلیاردر بودید و ما خبر نداشتیم!

وی افزود: همه میدانند که من برای پرسپولیس و تیم ملی چه بازیهایی انجام دادم وقتی که به السد قطر رفتم بیشتر از دو میلیون مارک برای پرسپولیس سود فراهم کردم، اما مگر من زندگیام را از بنده خدا گرفتم؟ شما هستید که تا به یک پست و مسندی میرسید، خودتان را گم میکنید. اصلا خندهام میگیرد. چند وقت پیش یک نفر میگفت که بعضیها میگویند دایی با بازیکنان پرسپولیس رابطه دارد. این موضوع اصلا غیر طبیعی نیست. خیلی از بازیکنان تیمها در مشکلاتشان با من مشورت میکنند. شما خجالت نمیکشید که درباره من این حرفها را میزنید؟

وی در ادامه گفت: شما فردا پس فردا رفتنی هستید اما مطمئن باشید که امثال علی دایی همیشه در دل مردم میمانند و شماها هیچ کاری نمیتوانید بکنید. من از شما خبرنگاران میپرسم که آیا تا به حال من را به غیر از این شکل و قیافه جور دیگری دیدهاید؟ من همیشه همین طور بودهام. کمی با مردم روراست باشید کمی مرد باشید و معرفت داشته باشید. شما که تا الان از ناپاکی فوتبال دم میزدید و میگفتید که من برای مبارزه با این ناپاکیها به فوتبال آمدهام شما که تا به حال هر زمان صحبت میکردید از دایی و کریمی تعریف میکردید. حالا چه شده که به دنبال تخریب این دو نفر هستید؟ شما که سهل است بزرگتر از شما هم نمیتواند علی دایی را خراب کند. من باز هم میگویم که هرچه دارم از لطف خدا بوده متاسفانه آنهایی که آمدند خودشان را چسباندند میلیاردها به جیب زدند و رفتند. واقعا تاسف میخورم شمایی که دو روز است به فوتبال آمدهاید و اصلا به عمرتان ورزشگاه ندیده بودید میآیید شال قرمز میپوشید و طرفدار پرسپولیس میشوید. مشکل ورزش ما همین است که افراد سیاسی و غیر فوتبالی به آن میآیند. شما اصلا در حدی نیستید که راجع به علی دایی حرف بزنید.

وی افزود: البته بعد از این بیشتر راجع به این آقا صحبت میکنم. شما حق زن و بچه من را میخورید. کسانی که بعد از علی دایی به پرسپولیس آمدند پول خود را گرفتند و رفتند اما فقط من ماندهام.

az1
Friday 26 October 12, 05:44 PM
در پی اختلاف محمد رویانیان با علی دایی و انجام مصاحبه های تند علیه یکدیگر، روابط عمومی باشگاه این درگیری را خانوادگی اعلام کرد و به نظر می رسید باشگاه پرسپولیس قصد دامن زدن به این حواشی را ندارد.در شرایطی که محمد رویانیان در سفر امارات حضور دارد، روزنامه باشگاه در شماره امروز خود کاریکاتوری نسبتا توهین آمیز از علی دایی به چاپ رسانده است که با موضع اخیر باشگاه تناقض دارد.http://namehnews.ir/content/upload/2d7cd445-3fac-45eb-8ffd-cae5d264b971.jpg

mortozpasha
Friday 02 November 12, 12:16 PM
علی دایی حق رای خود برای انتخاب بهترین بازیکن 2012 را چنین انتخاب کرد 1-مسی 2-ژاوی 3-اینیستا

ali Dayi 2012 en İyi Ouyncu Oylamasında 1-Messi 2-Xavi 3-Iniesta a Verdi

R.F.A
Friday 09 November 12, 05:24 PM
گفتگوي مفصل دايي درباره آراي ضدرئالياش در انتخابات فيفا: از شخصيت مورينيو خوشم نميآيد!/ مسي اول ميشود، كاش گوارديولا هم اول شود شما شبیه مسی یا ژاوی و اینیستا نمیتوانید پیدا کنید. من چون فوتبال اینها را بیشتر دوست دارم و ظرافت کاری اینها خیلی بیشتر است به آنها رای دادم، وگرنه برای من فرقی نمیکند 2012/11/9 13:32:00

http://u.goal.com/226500/226584hp2.jpg

سايت گل- چند سالي هست که علي دايي به عنوان عضو كميته فني فيفا جزو رایدهندههای اولیه انتخابات مرد سال جهان است. علی دایی مثل بقیه اعضای فیفا در انتخاب اولیه از بین حدود 50 بازیکن به 23 بازیکن رای میدهد تا نامزدهای نهایی از بین آنها انتخاب شود. در بخش مربیان و سایر بخشها هم به همین شکل رای میدهد تا نفرات نهایی برای کاپیتانها و مربیان ملی و روزنامهنگاران جهان ارسال شود و آنها به سه نفر اول رای بدهند. امسال هنوز معلوم نیست که گزینههای نهایی و نفر اول چه کسانی باشند اما آقاي گل جهان پیشبینی میکند که مسی امسال هم مرد سال فوتبال جهان بشود.

شنيدن حرفهاي دايي در اين باره خالي از لطف نيست. گفتگوی او درباره این انتخابات، برگزاری مراسم اهدای جوایز و عضویت خودش در کمیته فنی فیفا را به نقل از سايت رسمي باشگاه راهآهن میخوانید.

آقای دایی شما امسال برای چندمین بار بود که برای انتخابات بازیکن سال جهان رای دادید؟
- به نظرم پنجمین بار بود.
پنجمین بار به عنوان عضو کمیته فنی یا اینکه زمان سرمربیگری تیم ملی را هم حساب کردید؟
- من اوایل عضو افتخاری کمیته فنی فیفا بودم اما 2 سال است که رسما عضو این کمیته شدهام و فکر کنم 5 یا 6 بار است که در این انتخابات شرکت کردهام.
روال اين انتخابها به چه شكل است؟ ظاهرا رایی که شما به عنوان عضو کمیته فنی میدهید با آراي مربیان و کاپیتانهای ملی فرق دارد.
-فیفا از خیلی وقت پیش، خودش یک سری کاندیداها را انتخاب میکند، هم بین مربیها هم بازیکنها هم بازیکنهای زن دنیا هم مربیهای زن دنیا و غیره. بعد آنها را برای ما ارسال میکند و ما یک تعدادی را انتخاب میکنیم که در این مرحله کاندیداهای نهایی مشخص میشوند و برای انتخاب در اختیار مربیان و کاپیتانهای ملی و روزنامهنگاران و بقیه قرار میگیرند.
در واقع شما یک انتخابات اولیه انجام میدهید و مثل کاپیتانها و مربیان ملی فقط سه نفر را انتخاب نمیکنید.
-بله، دقیقا.
شما معمولا هر موقع لیست برایتان میآید معیار انتخابتان چیست؟
عملکردی که در سال قبلی داشتند برای من خیلی مهم است. تقریبا اکثرشان را آدم میشناسد چون من اغلب بازیهای باشگاهی و ملی دنیا را دنبال میکنم. مثلا در بین مربیها مطمئنا بهترین نتیجهگیری و فوتبال خوبی که تیمشان بازی میکند مهم است.
یعنی شما میروید بنشینید و مثلا آمار یک مربی یا بازیکن را دربیاورید و ببینید که عملکردش چه طوری بوده؟
-من نتیجه کلی را نگاه میکنم. بعدش هم ماها شناخت کافی داریم از مربیهایی که دارند توی کل دنیا کار میکنند. رزومه آنها را نه تنها من که همه آدمها میدانند. خود من هم علاقمندم به فوتبال خارجی و اکثر بازیها را از کانال ایران یا کانالهای دیگر میبینم. چون ما با فوتبال زندگی میکنیم شناخت کافی از آنها داریم.
معمولا با کسی هم برای انتخابتان مشورت میکنید؟
-نه ، توی این مسئله نه. تنها خودم تصمیم میگیرم.
لیست اولیه در شهریور برای شما ارسال میشود؟
-بله تقریبا اواسط شهریور برایمان ایمیل میکنند.
اگرچه نحوه انتخاب شما با بقیه فرق دارد و شما به تعداد بیشتری رای میدهید اما انتخابهای اولتان تا حدودی ضد رئال مادرید بود. مثلا کریس رونالدو جزو سه انتخاب اولتان نبود.
- روراست بگویم رونالدو بازیکن خیلی بزرگ و خیلی خوبی است اما من فوتبال بارسلونا را خیلی دوست دارم، فوتبالی که بارساییها انجام میدهند اصلا یک چیز خاص است. شاید مثل رونالدو باز هم در فوتبال دنیا باشد اما شما شبیه مسی یا ژاوی و اینیستا نمیتوانید پیدا کنید. من چون فوتبال اینها را بیشتر دوست دارم و ظرافت کاری اینها خیلی بیشتر است به آنها رای دادم، وگرنه برای من فرقی نمیکند. البته اگر رئال با بارسلونا بازی کند بیشتر دوست دارم بارسلونا ببرد چون از زمانی که گواردیولا آمد بارسلونا من یکی از طرفداران بارسلونا شدم چون فوتبال این تیم را خیلی دوست دارم.
در انتخاب مربیان هم شرایط همینطوری بود. یعنی شما گواردیولا را که مثلا نصف سال 2012 را مربیگری نکرده بود جزو سه نفر اولتان قرار داده بودید ولی مورینیو جزو انتخابهای اولتان نبود.
- من از کاراکتر مورینیو زیاد خوشم نمیآید. هر کسی یک دیدگاهی دارد و دیدگاه من این است دیگر.
از نظر فنی چطور؟ قبولش دارید؟
-از نظر فنی مطمئنا جزو سه تای اول دنیاست. شما نگاه کنید هر جا رفته یک جام برای تیمش آورده. رزومهاش نشان میدهد هرجای دنیا که مربیگری کرده موفق بوده.
آقای دایی الان دعوتنامه خود مراسم برای شما آمده؟
-بله برایم اییمیل فرستادند و تاریخش هم مشخص شده. فکر کنم هفتم یا هشتم ژانویه است. همیشه اول ایمیل میکنند و بعد به آدرسی که دادهام اصل دعوتنامه را هم میفرستند.
معمولا چندتا مهمان همیشه به مراسم دعوت میشوند؟
-من دقیقا نمیدانم اما مراسم جای خالی ندارد که کسی بخواهد اضافه بر سازمان بیاید. از قبل همه چیز مشخص شده. صندلیها مشخص هستند، برنامهها مشخص است. ما که عضو کمیته فنی فیفا هستیم هم بلیط هواپیمایمان را میفرستند و هم هتلمان را رزرو میکنند. در کل همه کارها را طبق برنامه انجام میدهند.
شما هر وقت براي مراسم سال فیفا به سوییس میروید به غیر از یکی دو ساعت مراسم چه اتفاقهای دیگری قبل و بعد از مراسم میافتد؟
-هیچی. همه چیز دست خودتان است و فقط براي مراسم خودتان را آماده میکنید. وقتی میرسید برنامه مراسم را در هتل به شما میدهند، گاهی اوقات مواردی را هم مثلا درباره نحوه لباس پوشیدن و چیزهای دیگر ذکر میکنند. مثل شما در این مراسم نمیبینید کسی با کت و شلوار کرم یا سفید نشسته باشد و دوست دارند که همه تیره بپوشند.
از مراسم پارسال نکته جالبی یادتان هست؟
-فکر کنم پارسال اولین بار بود که یک خواننده معروف دنیا با بلاتر روی سن آمد که به نظرم به خاطر پیکه دعوتش کرده بودند. البته یک کارهایی هم با فیفا میکند. یه نکته جالب دیگر هم مجریگری رودگولیت بود که من خیلی دوستش دارم. بعد هم شما نگاه بکنید بهترینهای دنیا در آنجا جمعاند. یک نکته جالب دیگر هم این بود که در سال قبل ژاپنیها خیلی توانستند جایزه بگیرند و به خاطر آنها مراسم به یک زبان دیگر هم ترجمه میشد. خیلی مهم است که یک کشوری بیاید از آسیا مثل ژاپن که اینقدر پیشرفت کرده باشد. خیلی از کسانی که رفتند روی سن و جایزه گرفتند ژاپنی بودند به همین خاطر فیفا را مجبور کردند که زبان ژاپنی را هم به 3-4 زبانی که از قبل ترجمه میشد اضافه کند.
یادتان هست چه کسی کنارتان نشسته بود؟
-اکثرا اعضای کمیته فنی فیفا در یک ردیف مینشینیم. معمولا رئیس فدراسیون فوتبال کرواسی کنار من میافتد.
اینها در مورد فوتبال ایران با شما صحبت میکنند؟ مثلا پارسال که ژاپنیها خیلی جایزه گرفتند کسی در مورد اینکه فوتبال ایران چرا نماینده ندارد با شما صحبت نکرد؟
-زیاد نه. البته گاهی اوقات با آنهایی که نزدیکترم صحبتهایی میکنیم درباره فوتبال ایران. مثلا اوایل که عضو کمیته فنی شده بودم تا حدودی درباره حجاب خانمهای فوتبالیست بحث میشد. متاسفانه چون آنها آشنایی لازم را نداشتند فکر میکردند ایران هم مثل افغانستان یا بعضی کشورهای دیگر هست و به خانمها مثل آنجا فشار میآورند که من در این مورد به آنها توضیح میدادم.
در این دو سه روزی که در مقر فیفا هستید، جلسهای هم در کمیته فنی فیفا دارید؟
-بعضی سالها جلسه هم بوده اما بعضی سالها هم نبوده. اینها تمام چیزها را از قبل با ما هماهنگ میکنند. مثلا اگر جلسه باشد مطمئنا یک روز بیشتر میمانیم اما اکثرا در این مراسم جلسه برگزار نمیکنند چون خیلی سرشان شلوغ است و میخواهند به بهترین شکل ممکن مراسم را برگزار کنند.
الان شما به عنوان عضو کمیته فنی فیفا در سال چند بار جلسه دارید؟
- سالی تقریبا 2 یا 3 بار جلسه داریم اما متاسفانه من سال قبل یک بار یک جلسه را به خاطر مشغله کاریام در فوتبال نتوانستم بروم. امیدوارم در آینده شرایط طوری باشد که جلسهای را از دست ندهم.
الان در کمیته فنی فیفا به غیر از شما از چهرههای معروف دنیا دیگر چه کسانی هستند؟
-اکثرا فوتبالیستهای قدیمی دنیا هستند و چندتا رئیس فدراسیون فوتبال در دنیا. مثلا رئیس فدراسیون فوتبال کرواسی هست. سابیسویچ از مونتهنگرو، کارمبئو، ژورژ وهآ، عبدی پله و چندتای دیگر هم هستند.
از همبازیهای خودتان در اروپا هم کسی هست؟
-نه اصلا ، کسی به سن و سال من نمیخورد و همه بزرگتر از من هستند.
پس جوانترینشان شما هستید؟
-بله تقریبا.
معمولا دستور جلساتشان چیست؟
-هر جلسه فرق میکند، به عنوان مثال یک بار درباره تکنولوژی خط دروازه صحبت میکنند و افراد موافق و مخالف نظراتشان را میگفتند. یا مثلا راجع به استفاده از 5 داور توی بازی خیلی بحث شد. گاهی اوقات تورنمنتهای معتبری که انجام میشود را از نظر فنی آنالیز میکنند. در کل خیلی مباحث وجود دارد که هر بار از قبل موضوع جلسه را برای ما میفرستند تا درباره آن مطالعه کنیم و اگر نظری داشتیم در جلسه بگوییم.
الان نزدیکترین جلسهتان در چه تاریخی است؟ مشخص شده؟
-سال قبل به خاطر فشردگی برنامهها جلسات زیادی برگزار نشد اما امسال فکر کنم تقریبا تا 4 یا 5 ماه دیگر اولین جلسه برگزار شود.
ظاهرا موضوع تکنولوژی خط دروازه هم کمکم دارد جدی میشود؟
-مطمئنا، چون خیلی اتفاقات افتاده و همه اینها را در جلسات نشان میدهند. مهمترین مشکلی که دارند این است که به خاطر هزینه زیاد، از این تکنولوژی در همه جای دنیا نمیشود استفاده کرد. خیلی از کشورهای آسیایی و آفریقایی با یک توپ ساده فوتبال بازی میکنند و امکان استفاده از چنین تکنولوژیای را ندارند. حتی بحث 5 تا داور هم چون هزینهها را خیلی بالا میبرد بعضیها مخالفت میکردند. درباره تکنولوژی خط دروازه چون حتما یک نفر باید در اتاق کنترل باشد که مسائل را چک کند، خیلی بحث بود که ممکن است او هم اشتباه کند یا یک مورد را جابجا کند. با این حال با توجه به گلهایی که در تورنمنتهای مختلف نادیده گرفته شده و حق تیمها را ضایع کرده به این نتیجه رسیدهاند که از این تکنولوژی استفاده کنند.
الان نزدیکترین دوستان شما در بین فوتبالیستهای بینالمللی چه کسانی هستند؟ منظورم آنهایی است که با هم ارتباط دارید.
-با چند نفر ارتباط دارم اما متاسفانه فاصله ما آنقدر زیاد است و هر کس هم گرفتاریهای خودش را دارد. با چند نفر بعضا با ایمیل و تلفن ارتباط دارم مثل لوتار ماتئوس و ژورژ وهآ.
حالا پیشبینی شما درباره بهترینهای دنیا چیست؟ فکر میکنید سه نفر نهایی چه کسانی باشند؟
-به نظرم سه تای اول دنیا از بین مسی، ژاوی، اینیستا و رونالدو باشند.
به احتمال زیاد مسی اول میشود. قبول دارید؟
-بله چون مسی یک نابغه است و نمیشود او را با بقیه مقایسه کرد. امسال برعکس سالهای قبل در تیم ملی هم بازیهای خوبی انجام داده و فکر کنم او انتخاب شود.
اما انتخاب مربیان مبهم است.
-بله خیلی سخت است که پیشبینی کنیم اما من خودم دوست دارم گواردیولا انتخاب بشود. البته شانسش کم است چون 6 ماه مربیگری نکرده و از نظر گرفتن جام هم موفقیت نداشته.

mortozpasha
Tuesday 13 November 12, 01:07 AM
عکسی از علی دایی وقتی که در آلمان مدل تبلیغاتی بود!

http://rezaallahgolipour.persiangig.com/Weblog%2091/Aban/Ali%20Dayi%20-%20Model.jpg

mortozpasha
Sunday 25 November 12, 01:50 AM
کمک مجدد علی دایی به زلزلهزدگان آذربایجان

علی دایی صبح امروز دو کامیون محموله وسایل گرم و غذای سرد برای مردم زلزله زده ورزقان ارسال کرد.

در شرایطی که سرمای شدیدی مناطق زلزلهزده ورزقان و برخی از شهرستانهای آذربایجان شرقی را در برگرفته است و هنوز هم ساکنان این مناطق با مشکلاتی مواجه هستند، علی دایی دو کامیون محموله پوشاک گرم و وسایل اولیه برای زندگی ساکنان این منطقه راهی ورزقان و سایر شهرستان های زلزلهزده کرد.

وی برای دومین بار است که پس از سفر به ورزقان و دیدار از مناطق زلزلهزده این شهرستان، این اقدام خداپسندانه را در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی انجام داده است.

mortozpasha
Sunday 02 December 12, 09:34 PM
این روزها آنقدر علی کریمی را بزرگ کرده اند که بعضی ها او را بزرگترین فوتبالیست تاریخ فوتبال ایران می خوانند. عکس زیر را جهت یادآوری به آنان تقدیم می کنیم:

علی دایی؛ پسر آذربایجان در فینال چمپیونز لیگ 1999

براي ديدن عكس در سايز اصلي از 570x355px اينجا كليك كنيد
http://www.shafaf.ir/files/fa/news/1391/7/13/52808_165.jpg

بازی تلخی که بایرن مونیخ تا دقیقه89 یک بر صفر از منچستر پیش بود ولی در دو دقیقه دو گل خورد و جام را به شیاطین سرخ سپرد.

دایی در بایرن شماره 24 را بر تن می کرد. در این سالها علی کریمی مشغول جمع آوری عکسها و پوسترهای علی دایی بود.

Əli Dayı; Azərbaycan Oğlu

صاباح علی دایی اله تشویق الیه جاخ کی علی کریمین گوزی چیخسین :ايكس;;)

Tutqun
Friday 07 December 12, 07:06 PM
دايي: تا وقتي كه با راهآهن قرارداد دارم به هيچ پيشنهادي فكر نميكنم من هماكنون سرمربي تيم راهآهن هستم و از شرايطم در اين تيم راضيام. اصول حرفهاي حكم ميكند كه هر فردي تا زماني كه با يك باشگاه قرارداد دارد به قراردادش متعهد باشد
http://u.goal.com/232100/232112hp2.jpg ok

سایت گل - علي دايي اعلام كرد تا موقعي كه با تيم راهآهن قرارداد دارد به هيچ پيشنهادي پاسخ نخواهد داد.
به گزارش گل (http://www.goal.com/iran)به نقل از سايت باشگاه راه اهن، علي دايي اين اظهار نظر را در پي شايعات اخير درباره حضورش روي نيمكت تيم ملي عراق انجام داد. روز پنجشنبه شبكه عرب زبان العالم به نقل از منابع آگاه اعلام كرد كه دايي گزينه سرمربيگري تيم ملي عراق است و ممكن است به زودي روي نيمكت اين تيم بنشيند. در اين رابطه حتي چند نقل قول هم از بازيكنان تيم عراق كه نظرشان را در شبكههاي اجتماعي بيان كرده بودند روي سايتهاي خبري قرار گرفت اما سرمربي تيم راه آهن گفت كه به قراردادش با تيم راهآهن پايبند است و به هيچ پيشنهادي پايخ نخواهد داد.

sasanred
Friday 07 December 12, 07:10 PM
حیف که عقل در کله اش نیست. نمیدونم هدفش از مربیگری چیه؟راه اهن رو به تیم ملی عراق ترجیح میده .

orhan-azar
Friday 07 December 12, 07:17 PM
علی دایی رستورانش را افتتاح كرد/تصاویر (http://www.fardanews.com/fa/news/235032/%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B4-%D8%B1%D8%A7-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AA%D8%A7%D8%AD-%D9%83%D8%B1%D8%AF%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D 8%B1)

علی دایی كه تیمش آخرین بازی نیم فصل اول را با ژیروزی مقابل فجرسپاسی پشت سر گذاشت، عصر سه شنبه به اردبیل سفر كرد تا یكی دو روز را در زادگاهش سپری كند. البته علی دایی از این فرصت استفاده كرد و رستورانش را هم در اردبیل افتتاح كرد تا از این به بعد حوزه جدیدی را در فعالیتهای اقتصادی خود تجربه كند.

براي ديدن عكس در سايز اصلي از 600x900px اينجا كليك كنيد
http://www.fardanews.com/files/fa/news/1391/9/17/123896_139.jpg

براي ديدن عكس در سايز اصلي از 900x600px اينجا كليك كنيد
http://www.fardanews.com/files/fa/news/1391/9/17/123897_470.jpg

براي ديدن عكس در سايز اصلي از 900x421px اينجا كليك كنيد
http://www.fardanews.com/files/fa/news/1391/9/17/123898_362.jpg

براي ديدن عكس در سايز اصلي از 900x600px اينجا كليك كنيد
http://www.fardanews.com/files/fa/news/1391/9/17/123899_655.jpg

امیر.باتعصب
Friday 11 January 13, 11:27 AM
قرار هست از سری رقابت های لیگ برتر کشور این هفته تراکتور و راه اهن به مصاف هم دیگر بروند که این بازی در استادیوم یادگار امام تبریز برگزار خواهد شد.

اما از نکات جالب توجه این بازی حضور علی دایی در دیار اذربایجان هست یعنی دیاری که علی دایی را به فوتبال معرفی کرد یعنی سرزمین مادری علی دایی.

اما فارغ از مسابقه و رقابت دو تیم تراکتور و راه اهن هواداران تراکتور مشتاقانه منتظر حضور پهلوان و قهرمان اذربایجانی دیار خودشان هستند.

هواداران تراکتور به داشتن اسطوره هایی مثل علی دایی افتخار می کنند علی دایی همان کسی هست که بهترین گلزن ملی در جهان هست علی دایی همان کسی هست که قبل از همه میان مردم زلزله زده حضور پیدا کرد و نشان داد هنوز هم واقعا یک پهلوان هست پهلوانی که مردم اذربایجان به داشتن وی افتخار می کنند.

علی دایی برای ما فارغ از یک فوتبالیست موفق و پر افتخار یک پهلوان و الگو هست چون علی دایی بدون آنکه کسی بداند رفت مناطق زلزله زده و کمک های قابل توجهی هم کرد البته نه یک بار و نه دوبار بلکه بیش از این تعداد راهی مناطق زلزله زده شده علی دایی همیشه در دل مردم اذربایجان جای خاصی دارد و وقتی نام علی دایی می آید مردم اذربایجان به خود می بالند که اسطوره و پهلوانی مثل علی دایی دارند.

درهمین برنامه چند روز نود که با علی دایی مصاحبه کردند و وی در محل انتخاب بهترین بازیکن جهان حضور داشت.مردم اذربایجان دوباره به خود افتخار کردند که فردی مثل علی دایی از اذربایجان به مراحل بالاتری رسیده و هنوز هم یک قهرمان و صد البته پهلوان هست.

کل مطلب را در این جمله خلاصه بکنیم:اقای علی دایی مردم اذربایجان و کل اذری ها به داشتن پهلوان و قهرمان و مرد با اخلاق و اسطوره ای مثل شما افتخار می کنند و به خود می بالند که فردی مثل علی دایی به نمایندگی تمامی مردم اذربایجان در این فوتبال افتخار افرید و تعصب و مردانگی خود را نشان داد.علی دایی فارغ از فوتبال در زندگی غیر فوتبالی هم همیشه پهلوان بوده و اسطوره.

اقای علی دایی مردم اذربایجان و مخصوصا تبریز منتظر حضور شما در شهر اولین ها هستند تا دوباره فریاد یاشاسین علی دایی و یاشاسین اذربایجان سر دهند.

اقای دایی از الان می گوییم به دیار و سرزمین مادری خودتان خوش امدید و قدمتان روی چشم.

زنده باد اسطوره و پهلوان اذربایجان علی دایی.

نویسنده:امیر.باتعصب
منبع:تراکتور اف سی

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 11:40 AM
دایی تورکلئرین ایفتیخاره...

دایی تورکلئرین ایفتیخاره...دایی تورکلئرین ایفتیخاره...

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 11:45 AM
دایی بیزیم ایفتیخاریمیز دی/و اونی گله دوزگون حالت ده تشویق ائلیاق/مطمئن اولوز و امین اولوز کی دایی بیر گون مدیر عامل و یا هیات مدیره و یا سرمربی تیم اولاجاقدی(ولی هله ایندی بیلئسینه تزدی)دوزدی یاخچی اویونچودی ولی مربیگر لیق دا هله تجربه لی اولمیب دی(ایه دوزگون تشویق ائلساق) تیراختورا بیر گون پول گئتیرجاقدی(اویونچو آلماقینان)و پولارین بوردا اوز دیارین دا خشلیئجاقدی...(یاشاسین علی دایی)ساغول امیر بئی وقتینده مطلب یایمیشدین(ایندی ائله وقتی و زامانی دی)مدیر سایت گله بونی اصلی صفحه یه گویسون.(اتحاد هواداران)

Mehrdad Urmia
Friday 11 January 13, 11:47 AM
كاش گينه علي دايي لهجه نن فارسي دانيشاردي.. او زامان لار كي هم كريم همده علي لهجه نن فارسي دانيشارديلار چوختر سئوينرديم و فخر الرديم ..ياشاسين علي دايي

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 11:58 AM
donmez taymaz = t (http://forum.tractorfc.com/member.php?16347-donmez-taymaz-t),خوش گئلمیسن//پس نیه یوخسان اوغلان بیزی آتمیسان؟؟؟نیه علی دایی نن مخالف سن؟؟؟

donmez taymaz = t
Friday 11 January 13, 11:59 AM
یولداشلار منجه بیز نه گئرح دایی نی تشویق الییاخ نه ده توهین. او کیم بیز کیم. دایی اوز غیرتی نی تیراختور-پیروزی اویونوندا گورسئددی(پرسپولیس چی لرین قاباغیندا دورمادی هش، هله پیس پیس ده نود ده دئدی ظرفدارای پرسپولیس که کاری نکردند!!!!!! بو یانی نه مه نه؟؟؟!!! نییه بیز گئرح بوجور آدامی تعریف لییاخ. علی دایی هر کیم دی اوزونه، تهران هاواسی اونا اثر قویوب. یالاننان بیر زلزله یه کمک لئشماغینان تئز تولانمییاخ. تیراختورون قاباغیندا دایی هش بیر داملادا دئییر. بولمورم بیز تیراختورچولار نییه سویوروخ اوزوموزی چیچیرداخ. دایی کیم تیراختور کیم. گلیب بیر اویوندا اوینیب گئده جاخ دای اونون یاریم ساعات توضیحاتی یوخدی.

((از ماست که بر ماست))

احسان عاشق تراختور
Friday 11 January 13, 12:03 PM
http://www.iranianuk.com/article.php5?id=30655 بو یادیزا گلیر؟

oldname
Friday 11 January 13, 12:04 PM
علی دایی تبریزلی لردن توهینلرینه گوره عذر ایستمینجان منیم گوزوم ده بودی12998

کیمده اونو تشویق السه یانی خائن دی

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 12:05 PM
ای گوزل آللهیم نولار دی نولار دی آخی نولار دی کی بوتون هوادارلاریمیز آیاغ اوسته تیمی تشویق ائلیردیلر!بیز 90 دقیقه بقاضیمیزی جیریروق و یا ایاخ اوستونده تیمی آلقیشلیروق(پس دئمه لی بیز هر اویونان سورا بیمارستان دا و هاستاخانا دایوق)اوجور دی؟؟؟والله بیرزاد اولموری بالله بیر شئ اولموری(بیراز دا وجدانیمیز راحات دی کی تیمی تشویق ائلمیشوق و اوز وظیفه میزه انجام وئرمیشوق)هر کس بو سویه ده اولسا پس دئمه لی بیر اصیل هواداردی و فاناتیک طرفدار دی.(اتحاد هواداران)

oldname
Friday 11 January 13, 12:09 PM
دایی تورکلئرین ایفتیخاره...

دایی تورکلئرین ایفتیخاره...دایی تورکلئرین ایفتیخاره...

نوید جان من سنن مخالفم، بو جمله ده 3 دانا کلمه وار 6 دانا ایراد
اولی بوکی بو دایی تورکلوغونا تعصوبی یوخدی
ایکیمینجی سی بیزه اوننان نه دخل وارکی ایفتیخاردا الیاخ
اوچومونجوسی مگر دایی افتخار الملی بیر ایشده گوروب
دوردومونجو مگر آمار گل زنده تراختورچیه افتخاردی؟!! تیراختورچین افتخار قره کوینه گییب ایستادیوما گتماخدی میلتین دردین دماخدی
بشیمینجی دایی تبریزلی لره یامان دئیب و دئیب کی 98% پوخ دی ! آلله دان اوتور عذر ده ایستمییب
آلتیمینجی او نون تعصبی اولدوغو یر فقط اردبیل شهریدی کی مطعناً بیزیم اردبیله سوگیمیز اوننان مین مرتبه چوخ دی

Mehrdad Urmia
Friday 11 January 13, 12:17 PM
نوید جان من سنن مخالفم، بو جمله ده 3 دانا کلمه وار 6 دانا ایراد
اولی بوکی بو دایی تورکلوغونا تعصوبی یوخدی
ایکیمینجی سی بیزه اوننان نه دخل وارکی ایفتیخاردا الیاخ
اوچومونجوسی مگر دایی افتخار الملی بیر ایشده گوروب
دوردومونجو مگر آمار گل زنده تراختورچیه افتخاردی؟!! تیراختورچین افتخار قره کوینه گییب ایستادیوما گتماخدی میلتین دردین دماخدی
بشیمینجی دایی تبریزلی لره یامان دئیب و دئیب کی 98% پوخ دی ! آلله دان اوتور عذر ده ایستمییب
آلتیمینجی او نون تعصبی اولدوغو یر فقط اردبیل شهریدی کی مطعناً بیزیم اردبیله سوگیمیز اوننان مین مرتبه چوخ دیايستميرم ايكي دسته ليخ يارادام آما من بو فيلمي گورموشم كي علي دايي لندكوروزون ايچنده دده سينن تلفن دا دانيشير و تبريز اهاليسنه بو سوزي دئيير...آما فيكر اليرم علي دايي اوز دديغينن چوخ پشماندي و ناراحات..چون گئچن اويونلاردا تيراختورچيلار بيلسين شرمنده الديلر و اوزي ناراحات اولدي كي نيه بو سوزي دميشدي

donmez taymaz = t
Friday 11 January 13, 12:19 PM
کی مطعناً بیزیم اردبیله سوگیمیز اوننان مین مرتبه چوخ دی[/QUOTE]

sasanred
Friday 11 January 13, 12:23 PM
اه اه قدیمی سوزلری باشلیبسیز گنه اولدن دیسیز !!! بو سوزلرین زمانه سی گچیب دی بابا . . .

اولا چه بیز دیاخ چه دمیاخ دایی بویوه آدما دی

دوما دوزدی بوردا اله محبوب آدام دییر ولی قابل احترام آدام دی و بیلدره تای در حد معقول گره تشویق الیاخ چون بیلدیر علاقه سین تراختورا بیلیندیرمیشدی و چوخلی تعریفلمیشدی بیزی . . .

BEHZAD1354
Friday 11 January 13, 12:24 PM
كاش گينه علي دايي لهجه نن فارسي دانيشاردي.. او زامان لار كي هم كريم همده علي لهجه نن فارسي دانيشارديلار چوختر سئوينرديم و فخر الرديم ..ياشاسين علي دايي

او ایش یوخاری بیر دوشونجه ایستر

رحمتلیخ اوستاد جعفری دانیشیخلاریندا غلیظ تورکی لهجه سینن دانیشاردی

بو بیریسینه سوال اولور، بو آدام بوقدر ساوادینان و اوزون زمان فارس لارینان بیر

یرده یاشاییر نیه به لهجه سی بوقدر غلیظدی ؟ سونوندا اوستادان سوروشور

استاد قیساجا جواب وریر ،ایستیرم بولسونللر کی تورکم

(آخی بولارین عادتلری بودی بیر بویوک آدام ایر تورک اولورسا ،هش زمان دمزلر تورکدی ، دییللر ایرانی

وای ترسه سینده دی بیر پیس آدام تاپالار تورک اولا ،اوندا طرفین تورک اولماسی نین اوستونده او کی وار مانور ورللر)

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 12:26 PM
شاهین بئی دوز دیئسن ولی نجور ده اولسا او بیزیم کی دی(علی دایی)ایه افتخار دا یارالدیب بیزه ده شامل اولوری!چوخلاری ایستیر لر کی دئسینلر تیراختور هوادارلاری علی دایی یه احترام گویمولار(بیز گله بو زمینه و بستری فراهم ائلمیاق)علی دایی نن اختلافیمیز واردی او باشدا ولی بو اختلاف لار خانوادگی دی و گله ائشیه ده سوء استفاده ائلمسینلر.

احسان عاشق تراختور
Friday 11 January 13, 12:30 PM
به دليل مشكلات مالی،بازيکنان تراکتور تمرين نکردند!

بازيکنان تيم فوتبال تراکتورسازی امروز به دليل عدم پرداخت مطالباتشان حاضر به تمرين نشدند.

بازيكنان صبح امروز براى تمرين به ورزشگاه اختصاصی باشگاه رفتند با اين حال به دليل عدم دريافت مطالبات خود از مسئولين اين باشگاه، حاضر به تمرين نشدند.باشگاه تراکتورسازی چکهایی به بازیکنان پرداخت کرده بود که این چکها در موعد مقرر نقد نشد و بازیکنان به این مسئله اعتراض کردهاند. گفتنى است بعد از این مسئله با مدیر عامل باشگاه تماس گرفته میشود اما وی به تلفن همراه خود جواب نمیدهد.

باشیزا داش توشسون دا من بونانسرا فقط تیمی تشویق الیجام ایونچی لار بوجور اسکیه دیلرx-(

donmez taymaz = t
Friday 11 January 13, 12:40 PM
اه اه قدیمی سوزلری باشلیبسیز گنه اولدن دیسیز !!! بو سوزلرین زمانه سی گچیب دی بابا . . .اولا چه بیز دیاخ چه دمیاخ دایی بویوه آدما دیدوما دوزدی بوردا اله محبوب آدام دییر ولی قابل احترام آدام دی و بیلدره تای در حد معقول گره تشویق الیاخ چون بیلدیر علاقه سین تراختورا بیلیندیرمیشدی و چوخلی تعریفلمیشدی بیزی . . . بوجور آداملار اله هارا گئدسه لر هم علاقه لرین گورسه درلر هم ده تعریف لر لر.!!!

BEHZAD1354
Friday 11 January 13, 12:43 PM
دایی یاخجی اویونچییدی ،باشاریلی مربی دی بیر طرفدن ده یرلیمیزدی

چوخ گوزل ایفتخارینان تشویق الییاخ ،آما عیاریندا و یرینده

بیزیم تیراختور ایندی تونی کیمین مربیه صاحبدی کی آلله اله مسین ایر

المیزدن چیخسا فیکر اله میرم دا بیرده بلنچی بیر مربیه الیمیز چاتا،پس

بو اویون نجه کی قاباخجا قرار وریلیب ،تونی چوخ یوخاری کیفیت ده

تشویق اولوناجاخ و مودورلری ده مجبور الیاخ کی دوز عملی و دده بالالی

بیر قرارداد ایمضالاسینلار (تز زماندا )

تونی الیویرا ،قرارداد ......... 10 ایللیخ 10 ایللیخ

donmez taymaz = t
Friday 11 January 13, 12:43 PM
به دليل مشكلات مالی،بازيکنان تراکتور تمرين نکردند!بازيکنان تيم فوتبال تراکتورسازی امروز به دليل عدم پرداخت مطالباتشان حاضر به تمرين نشدند.بازيكنان صبح امروز براى تمرين به ورزشگاه اختصاصی باشگاه رفتند با اين حال به دليل عدم دريافت مطالبات خود از مسئولين اين باشگاه، حاضر به تمرين نشدند.باشگاه تراکتورسازی چکهایی به بازیکنان پرداخت کرده بود که این چکها در موعد مقرر نقد نشد و بازیکنان به این مسئله اعتراض کردهاند. گفتنى است بعد از این مسئله با مدیر عامل باشگاه تماس گرفته میشود اما وی به تلفن همراه خود جواب نمیدهد.باشیزا داش توشسون دا من بونانسرا فقط تیمی تشویق الیجام ایونچی لار بوجور اسکیه دیلرx-(فقط گئرح تیراختور اورکدن تشویق اولسون بیرده بش آلتی دانا اویونچو؛ قالانین یالاندان گئرح تشویق الییه سن روحیه تاپسین توپ اویناسین یوخسا هاممی سی بیر بئزین قیراغیدیلار(سرو ته یک کرباس)

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 12:44 PM
علی دایی بیر اردبیل لی دی/و اونا احترام گویماق دئمه لی ائلبیر اردبیل لیلره احترام گویموشوق/نه چوخلی اردبیلی شاید یکشنبه گونی گئلسینلر سهند استادیوما/پس بیز گله او اختلاف لاریمیزی فعلا اونوداق(چون فقط شهر لر مسئله یه گئچر)علی دایی شاید اوزمان باشا دوشموردی(پرسپولیس-تیراختور)جریانیندا!بیز گله اونی بئغیشلیاق(چونکی او بیزیم کی دی)و ایه فارس لار فوتبال لاری معروف اولوب دی دنیا دا(بیر بخشی علی دایی دی کی اودا هارالیدی آذربایجان و اردبیل لی دی)اردبیل لیلره خاطر کی چوخلی تیراختورچی دیلار گله سایقی دویاق علی دایی یه(مطمئنا دایی وقتینده و زامانیندا تیراختوری قوریاجاقدی)امین اولوز بو اتفاق دوشئجاقدی.بیر مثال وروم پرسپولیس دن چیخانان بو تیمی ائله فلج ائلیب دی کی هله ده کی هله دی بحران دا دی(او کریم باقری یی میدان ورمدی و او گئدنن پرسپولیس مریض اولدی و میانه میدانین الدن وئردی)من اینانیرام کی علی دایی بونی ائلدی کی انتقامین غیر مستقیم پرسپولیس و نژاد پرست تماشاچی لارینان آلسین...

احسان عاشق تراختور
Friday 11 January 13, 12:46 PM
فقط گئرح تیراختور اورکدن تشویق اولسون بیرده بش آلتی دانا اویونچو؛ قالانین یالاندان گئرح تشویق الییه سن روحیه تاپسین توپ اویناسین یوخسا هاممی سی بیر بئزین قیراغیدیلار(سرو ته یک کرباس)
جبرئیل بیر گون تمرین ددی ایه پول لارین ورمسلر اله مهدی با تعصب کی دیسیز ادا تیم نن گدر.

oldname
Friday 11 January 13, 12:54 PM
من اینانیرام کی علی دایی بونی ائلدی کی انتقامین غیر مستقیم پرسپولیس و نژاد پرست تماشاچی لارینان آلسین...

ايستميرم ايكي دسته ليخ يارادام آما من بو فيلمي گورموشم كي علي دايي لندكوروزون ايچنده دده سينن تلفن دا دانيشير و تبريز اهاليسنه بو سوزي دئيير...آما فيكر اليرم علي دايي اوز دديغينن چوخ پشماندي و ناراحات..چون گئچن اويونلاردا تيراختورچيلار بيلسين شرمنده الديلر و اوزي ناراحات اولدي كي نيه بو سوزي دميشدي

هر وقت گلدی رسماً عذر ایستدی تشویق الریخ ولی ایندی فرض و احتمالینان ایش گورماخ دوز دئیر، چوخ دا اوز ورساخ گلیب گیرجاخ تیمیمیزی الیه پرسپولیس سورا چیخا

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 01:06 PM
او زامان کی پرسپولیس تاماشاچی لاری اوز لرینه لایق شعارلاری بیزه وئردیلر توجه ائلین شاید علی دایی فشار آلتین داییدی و ائلیه بیلمئدی اعتراضینی بیلدیرسین!پس گله اونی درک ائلیاق(بیراز دا شاید اوزمان باشا دوشوموردی نه وار نه یوخ دی)پس گئلین بغیشلیاق اونی و اونا زامان وئراق جبران ائلسین//ولی منیم دوشونجم بودی کی انتقام آلدی پرسپولیس دن و زمینه سینی یاراندیردی(کریم باقری یی میدان ورمدی و اوزمان کاشانی نن اختلافات چیخادیردی)و پرسپولیس تیمی نین مریض و فلج ائلدی(کی 3 فصل دی بحران آلتیندادی)

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 01:12 PM
او زامان کی پرسپولیس تاماشاچی لاری اوز لرینه لایق شعارلاری بیزه وئردیلر توجه ائلین شاید علی دایی فشار آلتین داییدی و ائلیه بیلمئدی اعتراضینی بیلدیرسین!پس گله اونی درک ائلیاق(بیراز دا شاید اوزمان باشا دوشوموردی نه وار نه یوخ دی)پس گئلین بغیشلیاق اونی و اونا زامان وئراق جبران ائلسین//ولی منیم دوشونجم بودی کی انتقام آلدی پرسپولیس دن و زمینه سینی یاراندیردی(کریم باقری یی میدان ورمدی و اوزمان کاشانی نن اختلافات چیخادیردی)و پرسپولیس تیمی نین مریض و فلج ائلدی(کی 3 فصل دی بحران آلتیندادی)خواهش ائلیرم سیزدن احساساتی برخورد ائلمین و منطقی گله گئداق قاباقا(بیز گله علی دایی کیمین آداملاری اوزموزه جذب ائلیاق نه دفع)بو بیر سیاست دی کی آذربایجانی لار ائلیه بیللر گورسونلر(مهم آداملاری گله جذب ائلیاق علی دایی ده مهم آدام دی دنیادا پس بیز گله اونی یانیمیزا گئتیراق نه اوزاخلاشدیراق)...

sor
Friday 11 January 13, 01:14 PM
علی دایی

1. تبریز جاماعتی 98 درصد پوخ دی ( فیلم گرفته شده داخل ماشین شخصی ایشان)

2. مردم تبریز اصلا برای فوتبال نمیان استادیوم ، اگر ازشون بپرسی بازی چند چنده نمیدونند ( سیاه نمایی و غیر فوتبالی دانستن هواداران برای توجیه مساوی دقیقه 95 ، شهرداری - پرسپولیس )

3. هواداران پرسپولیس که کاری نکردند ( مصاحبه بعد از بازی تراختور - پرسپولیس در تهران که به ملت تورک و هوادارن حاضر بدترین توهین ها شد )

4. علی دایی ارادت و بندگیه خودش رو به فارس ثابت کرده و تو این مورد شکی نیست

سوال از دوستانی که طرفداری علی دایی رو می کنند ، ذات یک نفر رو میشه تغییر داد ؟ دایی هم همچین ذات و افکاری داره و قابل تغییر نیست

در ضمن تشویق متعادل دایی ( صرفا جهت احترام ، که نشون بدیم ما مثل خودش نیستیم ) خوبه

موارد 2 و3 به بهانه اینکه دایی تحت فشار بوده ، سرمربی پرسپولیس بوده و از این حرفا ماست مالی نکنیم ، چون شرف و عزت انسان ، مهمتر از سرمربی پرسپولیس بودن و پول و مقامه ،

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 01:15 PM
توجه ائلین:احساساتی نظر ورمیاق!و منطقی دوشوناق!!!بیز گله علی دایی کیمین آداملاری اوزموزه جذب ائلیاق نه دفع)بو بیر سیاست دی کی آذربایجانی لار ائلیه بیللر گورسونلر(مهم آداملاری گله جذب ائلیاق علی دایی ده مهم آدام دی دنیادا پس بیز گله اونی یانیمیزا گئتیراق نه اوزاخلاشدیراق)...

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 01:24 PM
بیز گله ائله ایش گوراق کی ،علی دایی، پشیمان اولسون(او ایش لرینه)بو سیاست دی والا اونا توهین ائلماقینان ایش دوزئلمز،بیز جذب ائلماقا گئلمیشوق نه دفع ائلماقا...نیه بیز اوز دیل داشیمیزی اوز یانیمیزا گئتیرمیاق؟نیه؟؟؟علی دایی ده بیر انسان دی و انسان دا جائز الخطا دی!بیز اونی چئکه بیلئروق یانیمیزا!و اودا پشیمان اولار!بیز اونون شهرتی نه و هم ده پولارینا احتیاجیمیز واردی(اونی جلب توجه ائلدیرساق)پولارینی به جای اینکه تهران و راه آهن تیمنده خش لده گئلر اوز یوردوندا و دیل داشلارینا سرمایه گذاری ائلیر(مدیریت تیراختور و یا هیات مدیره اولماغینان).

TIRAXTUR Bayrağı
Friday 11 January 13, 01:27 PM
دایی و باقزی همان اداملار کی پیروزین طرفدارلاری اغزینان چخان سوزلری ازربایجانلارا ددیلر(2 ایل بونان قاباخ ازادی دا) ...امما دایی و باقری هماسین تورکلارین باشینا سالدیلار ...

سفح گده گلر تیمه 96 مینجی دیقده شهرداری دان گل ییر سورا هیسلنیر... تو تبریز کسی با خاطر فوتبال نمی اید ورزشگاه ...چرا باید اتا ترک تشویق بشه ....

اینا دو کلاس سواد ندارند من وکلیم خیلی ملدیم شما ناملیدیل ....او معروف فیلمی جریاندا کی هامی بولر ....( تبریزلر 98 % ....حسابین گویر ) :|

دئمیرم یاخچی ایشلریده وار ....زلزله زدلر کمحلیخ الدی ...امما او سوزلری هئچ واخت یادامنان چخماز ..........

بوجور همزبانلارین اغزینا ..........................x-(

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 01:40 PM
دوستوم هیسلئنمه/احساساتی اولما/منطقی گله آدام رفتار ائلیه/بیز علی دایی نی ائلیه بیلئروق کی اوز دئدیخلارینا پشیمان ائلیاق/به قول بیر شعر کی دییر:دلایل قوی باید و معنوی نه رگهای گردن به حجت قوی.(پس جذب ائلیاق نه دفع)بو سیاست دی کی بیزیم نفعیمیزه اولار و بیز اوتوزماروق.

sor
Friday 11 January 13, 01:40 PM
نویدجان حمایت کورکورانه و حمایت تنها به جهت اینکه این آقا فرزند آذرباجانه!!! ( البته شککیم وار ) ارزشی نداره ، اگه ایشون غیر آذربایجانی بودن و با این سوابق باز ازش حمایت میکردی؟

تو هیچ کتابی ننوشته هر فرزند آذربایجانی شرف و غیرت داشته باشه ، هرکس یه قیمتی داره ، زیاد یا کم خودشو میفروشه ، از علی دایی گرفته تا دلال معروف استقلال که تبریزیه و خودشو بنده قلعه نویی کرده و چوب لا چرخه تراختور میذاره

شرف و غیرت ممد ابراهیمی غیر تورک ، شرف و غیرت تونی اولیویرا پرتغالی ، هزار بار ارزش داره به این بی شرف آذربایجانی

منطق ؟ رفتار منطقی ؟ اگه معنیه منطق خر شدن و چشم بستن به روی گذشته هاست ، ما آدمهای بی منطقی هستیم

بولمورم بویون نیه فارسی تایپ الیرم :D تهران سویی ایشمیشم

venüs
Friday 11 January 13, 01:43 PM
نه تشویق الیون نه بی احترامی! خنثی
اوزونده بو اویون گره الیویرانی تشویق الیسوز یادان چیخماسین!

امیر.باتعصب
Friday 11 January 13, 02:16 PM
yashasin ali dayi

3002
Friday 11 January 13, 02:22 PM
بیز فقط گره تراختورو تشویق الیاخ
البته تونی یاددان چیخماسین:D

arash_1942
Friday 11 January 13, 02:31 PM
منیم ده موشکولوم سیزین کیمینلرینن دی دا هر دیلی کی اولسا یا دانیشما یا دانیشیسان دوز دانیش بو افتخار دی کی سن الیه بولسن بیر آیری دیلی آنا دیلینن سورا دوز دانیشا بولسن ایندی عربی اولا فارسی اولا ترکیه دیلی اولا انگلیسی یادا ....
من شخصا بیر انگلیسی لغتین تا دوز تلفظ الیمسم ایشلتمرم

بو افتیخار دییر بیر دیلی غلط دانیشاسان افتیخار بودی کی آیری دیلی دوز دانیشاسن

فاسلاردان سوروشون دییین teacher کی ti chr تلفظ اولوری تلفظ السینلر هامسی دییر ti cher
یا university کی uni vr siti تلفظ اولور دییلر univer siti یا bird کی brd تلفظ اولور دییلر berd بو e هاردان گلدی بولمورم یا granit داشینا دییلر geranit بو e هاردان گلدی مغلوم دییر

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 02:35 PM
منیم نظریم بودی کی نه تشویق ائلیاق و نه ده توهین(بو بیزی متعادل ساخلیار)

orhan-azar
Friday 11 January 13, 02:37 PM
علی دایی ان بویوک ضربه نی,آذربایجانا و تیراختورا ووردو.نجور و نجه؟
علی دایی گلدی ددی:
1-اینجا آتاتورکو تشویق می کنند.
2-اینجا فقط سنگ پرتاب می کنند.
3-آذربایجان مال ایرانه و...............
بیرینجی موردین آچیخلاماسی:تمشاگرلر هچ زامان آتاتورکو آلقیشلامییبلر.علی دایی بو سوزو دیینن سونرا,تیراختورا امنیتی برچسب ووردو و بو تیراختورا لاب بویوک ضربه دی.ایندی علی دایینین بو سوزونه گوره,تیراختورا سیاسی و امنیتی گوزونه باخیللار.لعنت اولسون علی داییه.
ایکینجی موردین آچیخلاماسی:گلدی ددی اینجا سنگ پرتاب می کنند.بو بیر آذربایجانلیدی.الیه بیلردی بو سوزو دمیه و آذربایجانین آبریسین آپارمیه.ولی بیر آذربایجانین دوشمنی تکین گلدی ددی:اینجا سنگ پرتاب می کنند و اکثرا بی سواد هستند و فوتبال حالیشون نیست.
اوچونجو موردین آچیخلاماسی:تماشاگر نه زامان دییب آذربایجان ....اصلا نیه بو سوزو بیان الدی؟ هدفی نمنیدی؟ آیا توپا ربطی واریدی؟علی دایی نین سوزو,سبب اولدو تا آذربایجانا امنیتی گوزونه باخالار.
دوشمن او ضربه نی تیراختورا وورمادیکی علی دایی ووردو.
لعنت اولسون علی داییه
کریم باقریه
همدانیه و ساتقینلارا

Reza.Saggaie
Friday 11 January 13, 02:40 PM
خیر ایستمز .نه تشویق ایلروخ نه دا توهین ایلروخ.

3002
Friday 11 January 13, 02:42 PM
علی دایی گلدی ددی:
بیرینجی موردین آچیخلاماسی:تمشاگرلر هچ زامان آتاتورکو آلقیشلامییبلر.علی دایی بو سوزو دیینن سونرا,تیراختورا امنیتی برچسب ووردو و بو تیراختورا لاب بویوک ضربه دی.ایندی علی دایینین بو سوزونه گوره,تیراختورا سیاسی و امنیتی گوزونه باخیللار.لعنت اولسون علی داییه.
ایکینجی موردین آچیخلاماسی:گلدی ددی اینجا سنگ پرتاب می کنند.بو بیر آذربایجانلیدی.الیه بیلردی بو سوزو دمیه و آذربایجانین آبریسین آپارمیه.ولی بیر آذربایجانین دوشمنی تکین گلدی ددی:اینجا سنگ پرتاب می کنند و اکثرا بی سواد هستند و فوتبال حالیشون نیست.
اوچونجو موردین آچیخلاماسی:تماشاگر نه زامان دییب آذربایجان ....اصلا نیه بو سوزو بیان الدی؟ هدفی نمنیدی؟ آیا توپا ربطی واریدی؟علی دایی نین سوزو,سبب اولدو تا آذربایجانا امنیتی گوزونه باخالار.
لعنت اولسون علی داییه
کریم باقریه
همدانیه و ساتقینلارا

سنین سوزون کامیلا دوزدی
ولی بیزیم گره اصلا ایشیمیز اولماسین اونان ......چون اگر گلاخ بی سوز دیاخ هر نمنه بیزیم ضرریمیزه اولاجاخ(رسانه و روزنامه و خبر گذاری لر)
فقط تشویق تیم بدون حاشیه

orhan-azar
Friday 11 January 13, 02:45 PM
علی دایی تشویق اولمییجاخ
علی داییه توهین اولمییجاخ.
تکجه تیراختورو و تونی نی آلقیشلییجاوخ.
علی دایینن ایشیمیز یوخدی.

az1
Friday 11 January 13, 03:00 PM
علی دایی گلدی ددی:
لعنت اولسون علی داییه
کریم باقریه
همدانیه و ساتقینلارا
اصلا سنین بو سوزلزین دوز اما بیزیم غیرتیمیزه نه گئلیب ؟؟؟ علی دائی تی تی لری آلیب تا آزربایجان شعارلارین قاباغین آلسینار؟؟؟؟علی دائی دئیر آزربایجان جزئی از خاک ایران هست اما بوردا گئروخ حئله تورک دیلینده مدرسه شعارینا دئیلر چرت پرت شعار گالسین آیری شعار لارا .یالانان بو ائیشلری علی دائی یا کریم باقری باشینا سالمیاخ مینجه هر نه چکیروخ ائوز میلتیمیزدنده

3002
Friday 11 January 13, 03:02 PM
آغا تشویق تیم بدون حاشیه والسلام:|

orhan-azar
Friday 11 January 13, 03:07 PM
یادیزدا قالسین کی:
بیر فارس اولموش تورک,مین مرتبه فارسداندا فارسدی.

حسین(تیراختور)
Friday 11 January 13, 03:09 PM
بابا بو علی دایی اوزی نچسری بیزیم علیهیمیزه مصاحبه الیبدی. نمنه دیسیز. هارا خوش گلیبدی. نمنه تشویق الیجایوخ. خواهیشن اوز تیمیزی و تونینی تشویق الیز. سیزین اونان مینان ایشیز اولماسین. هش علی دایی بیزی حسابا گویمور، بیز دورموشوخ علی دایی بخثی الیروخ. گویون اتوراخ دااااا.

3002
Friday 11 January 13, 03:09 PM
یادیزدا قالسین کی:
بیر فارس اولموش تورک,مین مرتبه فارسداندا فارسدی.

همان تورک دن دونموش

ARTA
Friday 11 January 13, 03:15 PM
ئؤز تیمی زی تشویق ائلیین
ئؤز مربی زی
ئؤز اویونچولارئزی
رقیبه نه یامان دیین نه ده تشویق ائلیین هرکیم اولور اولسون بیراز آغئر ده به شین

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 03:22 PM
منیم بیر سوالیم وار دی/بیز نینیاق کی علی دایی اوز دئدیخلارینا پشیمان اولسون و اویانسین؟؟؟گله اول دانیشیلا و بیر دموکراسی شکیلده حل ائلیاق موضوع نی/پس گله اونی پشیمان ائلیاق کی نیه او زامان توهین ائلینده سن و کریم باقری نیه سوسدورمادیز(پرسپولیس تاماشاچی لاری)و یا او شهرداری پرسپولیس اویونوندا نیه بیزی فریب وئردین کی بونلار گئلمیری توپا باخسینلار فقط گئلیلر آیری بیر مسائله!!!گله دانیشیلا و بحث اولونا شاید بیر خطری واریدی بیلئسینه(ائله بیز گله دئمیاق یوقورد آغ دی رنگی)و یا به قول فارس لار:هر گردی گردو نیست!!!نظریز ندی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

3002
Friday 11 January 13, 03:22 PM
ئؤز تیمی زی تشویق ائلیین
ئؤز مربی زی
ئؤز اویونچولارئزی
رقیبه نه یامان دیین نه ده تشویق ائلیین هرکیم اولور اولسون بیراز آغئر ده به شین

والسلام
آتیلین اوسته گداخ ورزیشگاها تشویقه:174:

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 03:25 PM
بوردا هر کس اردبیل لی دی گئلسین نظرین دئسین(علی دایی گوره)اونلار سویلر دایی نی و یا یوخ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(مسئله میز حل اولار)بوتون اردبیل لیلر دن خواهش ائلیروق کی اوز نظرلرینی دئسینلر علی دایی گوره؟؟؟

orhan-azar
Friday 11 January 13, 03:27 PM
منیم بیر سوالیم وار دی/بیز نینیاق کی علی دایی اوز دئدیخلارینا پشیمان اولسون و اویانسین؟؟؟گله اول دانیشیلا و بیر دموکراسی شکیلده حل ائلیاق موضوع نی/پس گله اونی پشیمان ائلیاق کی نیه او زامان توهین ائلینده سن و کریم باقری نیه سوسدورمادیز(پرسپولیس تاماشاچی لاری)و یا او شهرداری پرسپولیس اویونوندا نیه بیزی فریب وئردین کی بونلار گئلمیری توپا باخسینلار فقط گئلیلر آیری بیر مسائله!!!گله دانیشیلا و بحث اولونا شاید بیر خطری واریدی بیلئسینه(ائله بیز گله دئمیاق یوقورد آغ دی رنگی)و یا به قول فارس لار:هر گردی گردو نیست!!!نظریز ندی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

داداشیم,اینسانین بینی,بیرزاماناجان دئیشیلماغا استعدادی اولار.علی دایی نین بینینی دئیشدیرماغ اولماز جانیم.15 یاشلی
20یاشلی
25 یاشلی اینسانین بینینی دئیشدیرماغ اولار,ولی یاشلیلاری یوخ.
دا بو ساتقین اولوب قوتولوب.ناراحاتدا اولمیین.چالیشاخ اوشاخلاری و یولداشلاریمیزی اله تربیت وئراخکی ساتقین اولماسینلار.

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 03:28 PM
در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (5 کاربران و 3 مهمان ها)

نوید تراختورچی (http://forum.tractorfc.com/member.php?17076-نوید-تراختورچی),
archo (http://forum.tractorfc.com/member.php?3940-archo),
ARTA (http://forum.tractorfc.com/member.php?16293-ARTA)+,
az1 (http://forum.tractorfc.com/member.php?16977-az1)+,
Salivan (http://forum.tractorfc.com/member.php?6907-Salivan)

تبريزلي
Friday 11 January 13, 03:30 PM
بوردا هر کس اردبیل لی دی گئلسین نظرین دئسین(علی دایی گوره)اونلار سویلر دایی نی و یا یوخ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(مسئله میز حل اولار)بوتون اردبیل لیلر دن خواهش ائلیروق کی اوز نظرلرینی دئسینلر علی دایی گوره؟؟؟

سوز بوردادي كي بو قونويا يالنيز تيميميز(تيراختور)نظرده الماقلا گركير باخيلسين و لا غير. بوردا اردبيلي دوستوموز چوخدور اما يالنيز بير قدر ساكيت گئليب گئديلر اولاردا بئللي دي(موشخص دي)يوروملاري(نظرلري)اما او كي بئللي دي و هامي دا ديير بودور كي اگر آلقيشلاميروق تخريب ده ائتميروق.
شاهين بئي ديين كيمي بيزيم ايندي تعصوبوموز اردبيله اگر دئساق دايي دن چوخدور يالنيش و ياوا سوز ديير

orhan-azar
Friday 11 January 13, 03:32 PM
آقا نوید
بیز اردبیل تانیماروخ
بیز تبریز تانیماروخ
بیز آذربایجانی تانیروخ.
سن اله دییسنکی دایی چون اردبیللیدی,اردبیللیلر اونو سویللر.نه ربطی وار؟
من تبریزلییم و کریمنن زحلم گدیر.سوزو آیری یئره چهمه جانیم.

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 03:37 PM
منیم نظریم بودی کی!گله بیز جذب ائلیاق نه دفع!بیز هر نمنه ده دئساق گینه علی دایی بیر معروف شخصیت دی دنیادا!و گله یولا گئتیراق!اودا شاید او زامان باشا دوشموردی و یا خطری واریدی(بیلئه سینه)لذتی که در عفو است در انتقام نیست(بغیشلین فارس شعری دئدیم)پس اونی چئکاق اوز طرفی میزه(چون آخر ده بیزیم خیریمیزه اولاجاق دی)علی دایی بیر معروف انسان دی و هم ده پولو واردی(شاید گئتیرسین بوردا سرمایه گذاری ائلسین)و مدیر عامل اولسا پول خشلیئر تا تیراختوری آسیایا دا مطرح و شامپیون چیخادسین.(البته منیم نظریم بودی گله بیر رفراندوم گویاق و نظر خواه لیق اولونسون کی آیا علی دایی تشویق ائلیاق و یا یوخ)نئدیسن بونا گوره بو نظر سنجی نی اورهان بئی گوی/من چوخ تاپیک آشمیشام و سیزده بو ایشی گوئرون.

oldname
Friday 11 January 13, 03:38 PM
آقا نوید
بیز اردبیل تانیماروخ
بیز تبریز تانیماروخ
بیز آذربایجانی تانیروخ.
سن اله دییسنکی دایی چون اردبیللیدی,اردبیللیلر اونو سویللر.نه ربطی وار؟
من تبریزلییم و کریمنن زحلم گدیر.سوزو آیری یئره چهمه جانیم.

بیز اگر فرضیات و تعرافاتی قیراغا قویساخ و گوردوموز واقعتلری دساخ، بو ایکی قونو گورروک بیری بوکی دایی تبریزلی لره یامان دئیب و ایکینجی سی بوکی عذر ایستمیب

ایندی بر فرض محالکی 4 نفر ده ددیلر چون دایی نن چون همشهری دیلر اونو سویوللر، بو سوزو دینلر یانی تبریزه توهین اولماغی اونملی بیلمیللر و تورکوسو مانقورددولار، ایندی من دئیرم بیزیمکی ایشیمیز سحردن آخشاما بو مانقوردلاریناندی، بولاری دا آدام الریخ دا !

البته بونون یولودا قارداشلیخ و منفی موبارزه دی، من فصلین اولینده بعضی دایی سونلردن اله سوزلر ایشیدیردیم کی آیری آدام دسه داشاردیم ولی صبرینن یولداشلغینان هامیسین قانع الدیم کی بیز نه علته دایی نی ایستمیریخ ولی آزربایجان بوتون شهرلری بیزه عزیزدی

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 03:41 PM
کریم ده کی چوخدان دی بیزی اونودوب دی!و اوزون ساتیب دی پرسپولیس(چرت پولیس)تیمی نه...گئدیب اوردا تدارکاتچی اولوری ولی اوز آذربایجان و شهرینده چالیشمیری(تیراختورا گوره)یازیخلار اولسون کریم باقری یه.

oldname
Friday 11 January 13, 03:42 PM
لذتی که در عفو است در انتقام نیس.

اول او گرک عذر ایستیه سورا بیز عوف الیاخ

orhan-azar
Friday 11 January 13, 03:43 PM
منیم نظریم بودی کی!گله بیز جذب ائلیاق نه دفع!بیز هر نمنه ده دئساق گینه علی دایی بیر معروف شخصیت دی دنیادا!و گله یولا گئتیراق!اودا شاید او زامان باشا دوشموردی و یا خطری واریدی(بیلئه سینه)لذتی که در عفو است در انتقام نیست(بغیشلین فارس شعری دئدیم)پس اونی چئکاق اوز طرفی میزه(چون آخر ده بیزیم خیریمیزه اولاجاق دی)علی دایی بیر معروف انسان دی و هم ده پولو واردی(شاید گئتیرسین بوردا سرمایه گذاری ائلسین)و مدیر عامل اولسا پول خشلیئر تا تیراختوری آسیایا دا مطرح و شامپیون چیخادسین.(البته منیم نظریم بودی گله بیر رفراندوم گویاق و نظر خواه لیق اولونسون کی آیا علی دایی تشویق ائلیاق و یا یوخ)نئدیسن بونا گوره بو نظر سنجی نی اورهان بئی گوی/من چوخ تاپیک آشمیشام و سیزده بو ایشی گوئرون.

نوید جان,منجه(منیم نظریمه)نظر سنجی لازیم دئیر.چونکو بیز گرک بو 4 ایلدن عبرت و درس آلاخ.بیز بو 4 ایلدن درس آلمیشیخ و بو نتیجیه چاتمیشوخکی علی دایینی تشویق الماخ بیزیم ضرریمیزه قوتولوب.
البیر بیر نفره یاخچیلیخ الیسن,طرف عوض بوکی سنن تشکر الیه,گلیر سنه خنجر وورور.
بیر زادین اوستونده سرمایه یاتیت کی سنه سود وئرسین.
دایی بیر بئله توهین اشیتدی فارسلاردان,ننه باجیسینا یامان ددیلر,ولی گینه اویانمادی.چون دایی فارسدا حل اولوب.فارسدا ارییب داداش.

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 03:44 PM
من ده تبریز لی قردش و اورهان بئی بونی مطرح ائلماق دان(اردبیل لیلر گئلیسنلر نظر وئرسینلر)بودی کی مشخص اولسون کی اونلار شخص مهم دی و یا بیر تیم کی دالیسیندا و آرخاسیندا 35 میلیون آذربایجانی دوروب دی(هدفیم بوییدی)؟؟؟؟؟؟

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 03:48 PM
شاهین و تبریزلی و اورهان بئی لر!بیر نظرسنجی خواهش ائلیرم ایندی یایین!من چوخ تاپیک آشمیشام و ایستئمیرم داها چوخ اوزومی مطح ائلیم!سزدن خواهش ائلیرم بونی نظر سنجی گویون(علی دایی نی یکشنبه گونی تشویق ائلیاق و یا یوخ)بو قضیه نی حل ائلیر کی نچه درصد هوادارلار موافق دیلر و نچه درصد مخالف(یکشنبه یه آز گالیری 2 گون)لطفا گویون(هوادارلار هر نه دئسلر دئمه لی او دوزدی)چه موافق و چه مخالف

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 03:52 PM
در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (6 کاربران و 3 مهمان ها)

archo (http://forum.tractorfc.com/member.php?3940-archo),
ARTA (http://forum.tractorfc.com/member.php?16293-ARTA)+,
Şahin (http://forum.tractorfc.com/member.php?9752-Şahin)+,
orhan-azar (http://forum.tractorfc.com/member.php?610-orhan-azar)+

تبريزلي
Friday 11 January 13, 03:57 PM

نويد قردش سنين نيتين و باخيشين دوز و بيزده سايقي گوزينن باخيروق اما اگر ايستساق منجه ايكي گوزده باخماليوق دايي نين گوردوغو ايش تيراختورا(=فوتبال) و آزربايجانا

كسين(قطع)اولاراق دايي تيراختورا بويوك خيانت لر ائليب
اما ازربايجان قونوسوندا شايد.....(اردبيل)
ولي بونو يوزه يوز موطئن اولون كي بيزيم ايلك شئي كي نظريميزده وار آزربايجان و اونون مصلحتيدي شايد يئري دوشسه ائله بو نا اهل اوغلانان دا حيمايت ائلدوق!

اما اويلاما(نظر سنجي)دوز ديير قطعا هامي باخيشلار اولومسوزدور(منفي) نييه كي دوسلار ديين كيمي بيز چوخ فورصت وئرميشوق

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 03:57 PM
در حال حاضر 7 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (3 کاربران و 4 مهمان ها)

تبريزلي (http://forum.tractorfc.com/member.php?14287-تبريزلي)+

نوید تراختورچی
Friday 11 January 13, 04:01 PM
یاشاسین تبریزلی قردشیم!هر نه سیز دئسز من ده اونا سایقی دویارام!منیم نظریم بودی کی بیز یکشنبه گونی نه گله توهین ائلیاق و نه تشویق(بو بهترین یول دی منجه)ولی بیزلر بوردا دییروق ولی استادیوم جوی اوزوز بیلیرسیز کی آیری بیر جور دی(چوخلارینین اینترنتی یوخدی و کنترل ائلماق اولماز)شاید تشویق و شاید ده آلله ائلمئمیش توهین اولسون.

saray
Friday 11 January 13, 04:24 PM
کریم ده کی چوخدان دی بیزی اونودوب دی!و اوزون ساتیب دی پرسپولیس(چرت پولیس)تیمی نه...گئدیب اوردا تدارکاتچی اولوری ولی اوز آذربایجان و شهرینده چالیشمیری(تیراختورا گوره)یازیخلار اولسون کریم باقری یه.
نیه مثلا؟
قرار دیییر چون تبریزلی دی چون تورکیدی حتما بوردا ایشلیه!
غیر منطقی سوز دمیین بااااااااااااااااااا...
یازیخلار اولسون بیزه کی تعصبیمیز گِدیر پانلیخ اوستونه..
بیز چوخ دوز اولساخ اوزوموزی اصلاح الیروخ نه اونی بونی..یامان دماخ صندل سیندیرماخی ترک الروخ

donmez taymaz = t
Friday 11 January 13, 05:02 PM
منیم ده موشکولوم سیزین کیمینلرینن دی دا هر دیلی کی اولسا یا دانیشما یا دانیشیسان دوز دانیش بو افتخار دی کی سن الیه بولسن بیر آیری دیلی آنا دیلینن سورا دوز دانیشا بولسن ایندی عربی اولا فارسی اولا ترکیه دیلی اولا انگلیسی یادا ....
من شخصا بیر انگلیسی لغتین تا دوز تلفظ الیمسم ایشلتمرم

بو افتیخار دییر بیر دیلی غلط دانیشاسان افتیخار بودی کی آیری دیلی دوز دانیشاسن

فاسلاردان سوروشون دییین teacher کی ti chr تلفظ اولوری تلفظ السینلر هامسی دییر ti cher
یا university کی uni vr siti تلفظ اولور دییلر univer siti یا bird کی brd تلفظ اولور دییلر berd بو e هاردان گلدی بولمورم یا granit داشینا دییلر geranit بو e هاردان گلدی مغلوم دییر

منیم بویوک قردشیم دئدیغیز دوزکی هر دیلی دوز تلفظ اله ساخ یاخجی آما نکته اودوکی آیا دوزدی او دیلکی آدامین اوز دیلین تهدید الیر، بیز اونو دوز تلفظ الییاخ ؛یانی بوکی بیز گئرح فاس دانیشاندا لهجه نن دانیشاخ تا بولوناخ تورکوخ و اولدن فاس باشارمیروخ. اوندان سورا دئدیز فاسلارین انگلیسده بعضی کلمه لری دوز تلفظ الیینمزلر و اونو تلویحا بیر عیب ساندیز. منجه بو فاسلارا اصلا عیب دئییر هاممی ممکن دی بیر کلمه لری تلفظ اله سین بعضی سین یوخ، ایندی چون فاس دیلینده ((شووا)) سسی سوخدی پس اولارا عیب دی نئجه کی شاید تورکجه ده بعضی سسلر اولماسین مثلا(ض-ط-ث))

سونوندا منجه بیز گئرح فاسجانی غلیظ تورکجه سویله نیش(لهجه)) سینن دانیشاخ تا گورسه داخ تورک اولدوموزا گووه نیروخ. کیریخماسام آلمان دا نه فرانسه ده شاید چوخلو آدام لار انگلیسجه باشالارلار آما هشواخ دانیشمازلار!! ثانیا فارسی دوز تلفظ اله ماخ گئددیخجا باعث اولار بیزیم دیلیمیزین تورک ویژگی لری ضعیف له سین و اویوزدن تورکون دیلینه تلفظ باخیمیندان زیان وورسون. هله قاعده باخیمیندا دا کی بحثه یئر چوخدو. باغیشلا وقتی وی آلدیم.
@};-

donmez taymaz = t
Friday 11 January 13, 05:24 PM

آ نوید منجه بو قونویا بئله باخساخ گوره ویمیز(وظیفه میز) آچیخلاشار؛ بیزه اونملی(مهم) تیراختورچولارین بیرلیغی دی. توتاخکی سیزین سوزلریز دوز اولسون، آما او دورومدا(وضعیت ده) تیراختورچولار ایکی بولونه جاخلار؛ بیر سایی علی دایی نی آلقیشلییه جاخ اوبیری لرده آلقیشلامییه جاخلار هچ بلکه بیرازدا ناراحات اولاجاخلار و شاید بو اولارین استادیوما گئلماغلارین اتکی لئندیرسین(تحت تاثیر قرال وئرسین). پس منجه حتی دایی نی آلقیشلاماغ دوزده اولسا بیز بو ایکی لئشماغین قاباغین آلماغدان اوتور گئرح بوشلییاخ دایی نی.
بیرده دایی دان بیزه چورک چیخماز او کیمدیکی بیزیم هله اونا احتیاجیمیز اولسون. الله ین لطفی نن دسته بیردن بورا گئلمیشوخ، ان شاء الله دا آسیادا دا پارلاغ گونلر یاشییه جآخ.

donmez taymaz = t
Friday 11 January 13, 05:31 PM
شاهین و تبریزلی و اورهان بئی لر!بیر نظرسنجی خواهش ائلیرم ایندی یایین!من چوخ تاپیک آشمیشام و ایستئمیرم داها چوخ اوزومی مطح ائلیم!سزدن خواهش ائلیرم بونی نظر سنجی گویون(علی دایی نی یکشنبه گونی تشویق ائلیاق و یا یوخ)بو قضیه نی حل ائلیر کی نچه درصد هوادارلار موافق دیلر و نچه درصد مخالف(یکشنبه یه آز گالیری 2 گون)لطفا گویون(هوادارلار هر نه دئسلر دئمه لی او دوزدی)چه موافق و چه مخالف

یولداشلار منجه سورغو(نظرسنجی) دوز ایش دئییر نییه کی (عقلین یوزه سئیسانی جماعاتین یوزه ایگیرمی سینده و قالان یوزه ایرمیده جماعاتین قالان یوزه سئیسانیندا!!!) منجه دموکراسی و سورغو بعضی یئرلرده ایش وئرمز!! ((البته شرمنده لیغیمی اعلام الیرم!!):D:D:P@};-

arash_1942
Friday 11 January 13, 06:26 PM
منیم بویوک قردشیم دئدیغیز دوزکی هر دیلی دوز تلفظ اله ساخ یاخجی آما نکته اودوکی آیا دوزدی او دیلکی آدامین اوز دیلین تهدید الیر، بیز اونو دوز تلفظ الییاخ ؛یانی بوکی بیز گئرح فاس دانیشاندا لهجه نن دانیشاخ تا بولوناخ تورکوخ و اولدن فاس باشارمیروخ. اوندان سورا دئدیز فاسلارین انگلیسده بعضی کلمه لری دوز تلفظ الیینمزلر و اونو تلویحا بیر عیب ساندیز. منجه بو فاسلارا اصلا عیب دئییر هاممی ممکن دی بیر کلمه لری تلفظ اله سین بعضی سین یوخ، ایندی چون فاس دیلینده ((شووا)) سسی سوخدی پس اولارا عیب دی نئجه کی شاید تورکجه ده بعضی سسلر اولماسین مثلا(ض-ط-ث))

سونوندا منجه بیز گئرح فاسجانی غلیظ تورکجه سویله نیش(لهجه)) سینن دانیشاخ تا گورسه داخ تورک اولدوموزا گووه نیروخ. کیریخماسام آلمان دا نه فرانسه ده شاید چوخلو آدام لار انگلیسجه باشالارلار آما هشواخ دانیشمازلار!! ثانیا فارسی دوز تلفظ اله ماخ گئددیخجا باعث اولار بیزیم دیلیمیزین تورک ویژگی لری ضعیف له سین و اویوزدن تورکون دیلینه تلفظ باخیمیندان زیان وورسون. هله قاعده باخیمیندا دا کی بحثه یئر چوخدو. باغیشلا وقتی وی آلدیم.
@};-

فرماییشین دوز آما او زامان کی لازیم دی شخص گره اوزی ترک اولماغین ادعا الیه نه دیلینن نشان وره بو بیر بحث دیکی دوز دوشموری یرینه
بیز عوض بو ایکی دوز تلفظ الیخاخ ایشتیباه تلفظ الیروخ اما دوز تلفظ الیاخ و اولده اوزوموزی ترک معرفی الیاخ بو گوزلتر دی

تبريزلي
Friday 11 January 13, 06:42 PM
نیه مثلا؟
قرار دیییر چون تبریزلی دی چون تورکیدی حتما بوردا ایشلیه!
غیر منطقی سوز دمیین بااااااااااااااااااا...
یازیخلار اولسون بیزه کی تعصبیمیز گِدیر پانلیخ اوستونه..
بیز چوخ دوز اولساخ اوزوموزی اصلاح الیروخ نه اونی بونی..یامان دماخ صندل سیندیرماخی ترک الروخ

بو باخيشدا بير قدر افراطي باخيشدي و چوخ چوخ خوش باخيشدي ياني او بيري باخيشين آينن ترسه(برعكس)نوقطه سي دي

يالنيز نئچه ايل قئييدساق داليه و بعضي سوزلر و ايشلري( اگر آزادينين اولايلارين اونوتساق) ياديميزدا اولسا اودا چوخداندي بيزدن قوتولوب
ولي فرشيد قردشين farshid-1990 بير سوزو واريدي قديم موتحيد سايتيندا يازميشدي هم دايي و هم كريمه:اولارديلار كي آزربايجانا نيازلاري وار نه بيزيم اولارا

مينم صفحم
بازيكن مورد علاقه ي هميشگي شما:كريم باقري چون يه رنگ بود

donmez taymaz = t
Friday 11 January 13, 07:59 PM
نیه مثلا؟قرار دیییر چون تبریزلی دی چون تورکیدی حتما بوردا ایشلیه!غیر منطقی سوز دمیین بااااااااااااااااااا...یاز خلار اولسون بیزه کی تعصبیمیز گِدیر پانلیخ اوستونه..بیز چوخ دوز اولساخ اوزوموزی اصلاح الیروخ نه اونی بونی..یامان دماخ صندل سیندیرماخی ترک الروخمنطق سیز سوز دئمیروخ کیییییییییییییییی؛ کیمسه مجبور دئییر لزوما اوز شهرینده ایشلییه، ایندی دایی نه کریم هارا گئدیرلر گئدسینلر اولار کیم بیز(تیراختور) کیم. سوزاودوکو او نفری کی تیراختورچولار ایستیرلر بیله سین تشویق اله سینلر گئرح نئچه دانا اوزللیغلاری(ویژگی لری) اولسون. یانی بوکی کریم ده یا دایی دا جیخار و تعصب اولسئیدی گئدیب ایندی ایندی ده پرسپولیسه چراغ سبز گورسدمزدیلر. ایندی هارا گئدیرلر گئدسینلر آما تیراختور بیر نفرین کی پرسپولیس تعصبی وار، اونون یئری دئییر مخصوصا اگر تورک اولسادا دا هش گونتور ییغیشدیر!!!

orhan-azar
Friday 11 January 13, 08:12 PM
بیر سورغو
بوراجان گورموسوز بیر اویونچوکی بارسلون اهلیدی,رئال مادریدده اوینیه؟؟؟؟یوخ گورممیسیز.
چونکو بیر بارسلون اهلی,و بیر بارسلونالی,هچ زامان وطنین ساتماز.ولی علی دایی و کریم و همدانی وطنلرینساتیبلار.
پیروزیچیلر بیزه دییر ترک ...بیزده گدیروخ اونلارا اوینوروخ یا مربی چیلیخ الیروخ.
کریم گدسین آلمینیوم یا گهر یا آیری تیمه یاردیم السین,نه پیروزی استقلالا و...

saray
Friday 11 January 13, 09:17 PM
بیر سورغو
بوراجان گورموسوز بیر اویونچوکی بارسلون اهلیدی,رئال مادریدده اوینیه؟؟؟؟یوخ گورممیسیز.
چونکو بیر بارسلون اهلی,و بیر بارسلونالی,هچ زامان وطنین ساتماز.ولی علی دایی و کریم و همدانی وطنلرینساتیبلار.

بیر سورو!
اولار سیز دییسیز نیه 50% از اولاری کی گِدردیلر استادیوما و دا گِتمیللر به غیرت اولوپلار!؟

NaHiDeH
Friday 11 January 13, 09:31 PM
*حیدر بابا مرد اوغول لار دوغگونان...* /دل نوشته ای متفاوت برای اسطوره غرور آزربایجان

http://traxtorchi.ir/images/newspost_images/ali_dae_zelzelezade.jpg (http://traxtorchi.ir/news.php?item.3908.1)

منبع : اختصاصی Traxtorchi.ir- یازان :taeb.trx1970 چند مدتی میشود که با شنیدن نام سرافراز مردی از سرزمین ساوالان غم دل دو چندان میشود.همان نامی که همیشه بر تارک روزهای سخت و سیاه،همچون ستاره ای در شب مهتابی می درخشد.امروز بسیاری از دوستداران این مرد بزرگ وی را به خاطر حضور در بالاترین سطح مراسمات فوتبالی فیفا و انتخاب بهترین های جهان ،مایه ی افتخار خود می دانند ولی ما این چهره ی ماندگار ورزشی را به خاطر روحیه ی پهلوانی اش مورد ستایش قرار می دهیم.
اکنون که می خواهیم نام "علی دایی"را بر زبان جاری سازیم ناخودآگاه ، یاد خاطره ی تلخ زلزله ی آزربایجان می افتیم . فرزند ساوالان همیشه در این شرایط خاص حضوری متفاوت و بی ریایی نسبت با دیگران داشته است.علی دایی با وجود مشکلات فراوان شغلی در زمانی که با تیم راه آهن در اردوی تمرینی حضور داشت،توانست خود را در اولین فرصت به مناطق زلزله زده برساند و مرهمی باشد بر دل داغ دیدگان قره داغ...

یادمان نرفته که دست نوازشی بر سر کودکان بی خانمانی کشید و اشک یتیمی را پاک کرد.حضور مستمر علی دایی در کنار مردم مصیبت زده ، روح امید به زندگانی را به کالبد ویران شده ی مردم آزربایجان دمید تا شاهد اشک شوق کودکانی و سالمندانی باشیم که فرصت لمس احساسات این بزرگ مرد بی ریا برایشان فراهم شده بود ...

کمکهای مالی و معنوی علی دایی غیر قابل کتمان و تاثیر گذار بود و بار دیگر ثابت گردید که فرزند ساوالان به عشق سرزمین مادری خود وفادار مانده است چرا که همیشه خود را مدیون دعای این مردمان میداند.مردم آزربایجان کسانی را که در این روزهای دشوار دست یاری به سویشان دراز کردند را فراموش نخواهند کرد و در موقعیت های پیش آمده قدر دانی خود را ابراز خواهند کرد و اکنون دیدار روز یکشنبه تیراختور مقابل راه آهن را مغتنم شمرده و احساسات خود را نسبت به حضور علی دایی در سرزمین مادری اشان را نشان خواهند داد.

بر خود وظیفه دانستیم که یاد آوری بکنیم که این مردان بزرگ آزربایجان همیشه شایسته تقدیر و تشکر بوده اند.

بهترین تشویق و تکریم و ستایش در مقابل این پهلوانی و هم وطن دوستی ، معرفی علی دایی به عنوان الگوی "پهلوانی"عصر حاضر به وارثان نوپای آزربایجان ...

باشد که شاهد پرورش هزاران،هزار علی دایی در سرزمین ساوالان و سهند باشیم .

یاعلی
بیرلیک غزلی اوخویان عاشیقه،عشق اولسون

sor
Friday 11 January 13, 09:31 PM
بیر سورغو

البته حرفه ای فوتبال دا بو بحث لر یوخ
سوالون جوابی فیگو اولا بولر کی دوزدی کاتالان اهلی دییردی ، ولی لیونل مسیه تای کی اودا کاتالان اهلی دییر محبوبیدی، گتدی مادریده
مهم دییر آذربایجان لی هانچی تیمده فعالیت الیه ، مهم بودی اوز هویتین ، شرفین ساتمیه ، تورک اولماغین اونوتمیه
متاسفانه علی دایی و امثال بولار ( سیروس ، ستار ) اوزلرین ساتیب لر ، به هر دلیلی ( شاید آذربایجان مسوول لارین کم توجه لوخ لاری )

منبع : اختصاصی Traxtorchi.ir- یازان :taeb.trx1970 چند مدتی میشود که با شنیدن نام سرافراز مردی از سرزمین ساوالان غم دل دو چندان میشود.همان نامی که همیشه بر تارک روزهای سخت و سیاه،همچون ستاره ای در شب مهتابی می درخشد.امروز بسیاری از دوستداران این مرد بزرگ وی را به خاطر حضور در بالاترین سطح مراسمات فوتبالی فیفا و انتخاب بهترین های جهان ،مایه ی افتخار خود می دانند ولی ما این چهره ی ماندگار ورزشی را به خاطر روحیه ی پهلوانی اش مورد ستایش قرار می دهیم.
اکنون که می خواهیم نام "علی دایی"را بر زبان جاری سازیم ناخودآگاه ، یاد خاطره ی تلخ زلزله ی آزربایجان می افتیم . فرزند ساوالان همیشه در این شرایط خاص حضوری متفاوت و بی ریایی نسبت با دیگران داشته است.علی دایی با وجود مشکلات فراوان شغلی در زمانی که با تیم راه آهن در اردوی تمرینی حضور داشت،توانست خود را در اولین فرصت به مناطق زلزله زده برساند و مرهمی باشد بر دل داغ دیدگان قره داغ...

یادمان نرفته که دست نوازشی بر سر کودکان بی خانمانی کشید و اشک یتیمی را پاک کرد.حضور مستمر علی دایی در کنار مردم مصیبت زده ، روح امید به زندگانی را به کالبد ویران شده ی مردم آزربایجان دمید تا شاهد اشک شوق کودکانی و سالمندانی باشیم که فرصت لمس احساسات این بزرگ مرد بی ریا برایشان فراهم شده بود ...

کمکهای مالی و معنوی علی دایی غیر قابل کتمان و تاثیر گذار بود و بار دیگر ثابت گردید که فرزند ساوالان به عشق سرزمین مادری خود وفادار مانده است چرا که همیشه خود را مدیون دعای این مردمان میداند.مردم آزربایجان کسانی را که در این روزهای دشوار دست یاری به سویشان دراز کردند را فراموش نخواهند کرد و در موقعیت های پیش آمده قدر دانی خود را ابراز خواهند کرد و اکنون دیدار روز یکشنبه تیراختور مقابل راه آهن را مغتنم شمرده و احساسات خود را نسبت به حضور علی دایی در سرزمین مادری اشان را نشان خواهند داد.

بر خود وظیفه دانستیم که یاد آوری بکنیم که این مردان بزرگ آزربایجان همیشه شایسته تقدیر و تشکر بوده اند.

بهترین تشویق و تکریم و ستایش در مقابل این پهلوانی و هم وطن دوستی ، معرفی علی دایی به عنوان الگوی "پهلوانی"عصر حاضر به وارثان نوپای آزربایجان ...

باشد که شاهد پرورش هزاران،هزار علی دایی در سرزمین ساوالان و سهند باشیم .

بیرلیک غزلی اوخویان عاشیقه،عشق اولسون

بو زلزله ده ، 100 لر انسان فوت الدی ، ولی چوخ یاخجی بهانه اولدی بعضی ورزشی ، سینمایی ، سیاسی شخصیت لره ، تا 2 ساعات گلسین لر 2 دانا عکس سالسین لار ، بیدانا لقب پهلوان آلسین لار گدسین لر ،
بوجور اولسا من تانیین دوسلار گرح اسطوره ، پادشاه ، ژنرال ، و... انتخاب اولالار ، چون 2 ساعات عوضینه آیلار اوردا موفته ، قره داغ عشقینه زحمت چحدیلر ، هچ خبرنگار دا یوخیدی بیر عکس لرین سالا
taeb خان دا هر دم جوگیر اولور متن لری افسانه اوستونه گدیر

حسین(تیراختور)
Friday 11 January 13, 10:14 PM
البته حرفه ای فوتبال دا بو بحث لر یوخ
سوالون جوابی فیگو اولا بولر کی دوزدی کاتالان اهلی دییردی ، ولی لیونل مسیه تای کی اودا کاتالان اهلی دییر محبوبیدی، گتدی مادریده
مهم دییر آذربایجان لی هانچی تیمده فعالیت الیه ، مهم بودی اوز هویتین ، شرفین ساتمیه ، تورک اولماغین اونوتمیه
متاسفانه علی دایی و امثال بولار ( سیروس ، ستار ) اوزلرین ساتیب لر ، به هر دلیلی ( شاید آذربایجان مسوول لارین کم توجه لوخ لاری )

بو زلزله ده ، 100 لر انسان فوت الدی ، ولی چوخ یاخجی بهانه اولدی بعضی ورزشی ، سینمایی ، سیاسی شخصیت لره ، تا 2 ساعات گلسین لر 2 دانا عکس سالسین لار ، بیدانا لقب پهلوان آلسین لار گدسین لر ،
بوجور اولسا من تانیین دوسلار گرح اسطوره ، پادشاه ، ژنرال ، و... انتخاب اولالار ، چون 2 ساعات عوضینه آیلار اوردا موفته ، قره داغ عشقینه زحمت چحدیلر ، هچ خبرنگار دا یوخیدی بیر عکس لرین سالا
taeb خان دا هر دم جوگیر اولور متن لری افسانه اوستونه گدیر

ساغول. اورمین سوزون ددین. من بولمورم بولار نیه بوجور دایی دایی الیلر. هش دایی بولمور آذربایجان هاردادی. دایی فقط تهرانی تانیر. بالاخره تهران اوشادیداااااااااااااااااا اا!x-(

Mehrdad Urmia
Friday 11 January 13, 10:37 PM
ساغول. اورمین سوزون ددین. من بولمورم بولار نیه بوجور دایی دایی الیلر. هش دایی بولمور آذربایجان هاردادی. دایی فقط تهرانی تانیر. بالاخره تهران اوشادیداااااااااااااااااا اا!x-( دايي بير زامان تراختورچي لرنن پيس برخورد الدي...يادان چيخماز او مصاحبه بعد بازي و بلوتوث........زلزله ني بحثينده خوش اوزونن باخاخ و دياخ الرين آغريماسين دايي..دوستلار بوردا اردبيلي هواداريميز چوخدي كي علي دايي متعصيبديلر سيزدن خواهيش اليرم كي اولارين احترامينه علي دايي نن ايشيز اولماسين..و گلاخ تشويق ايلياخ منطقي صورتده آمادا شورون چيخاتمياخ داا..تا اردبيلي دوستلاريميزا اورك وراخ...

traxtor1257
Friday 11 January 13, 10:48 PM
سلام هر کیم وقتی اولا و گلمیه بیر ساتقیندی
http://parsibanner.rozup.ir/rezaweb/traxtor2.gif

donmez taymaz = t
Friday 11 January 13, 11:18 PM
*حیدر بابا مرد اوغول لار دوغگونان...* /دل نوشته ای متفاوت برای اسطوره غرور آزربایجان http://traxtorchi.ir/images/newspost_images/ali_dae_zelzelezade.jpg (http://traxtorchi.ir/news.php?item.3908.1) منبع : اختصاصی Traxtorchi.ir- یازان :taeb.trx1970 چند مدتی میشود که با شنیدن نام سرافراز مردی از سرزمین ساوالان غم دل دو چندان میشود.همان نامی که همیشه بر تارک روزهای سخت و سیاه،همچون ستاره ای در شب مهتابی می درخشد.امروز بسیاری از دوستداران این مرد بزرگ وی را به خاطر حضور در بالاترین سطح مراسمات فوتبالی فیفا و انتخاب بهترین های جهان ،مایه ی افتخار خود می دانند ولی ما این چهره ی ماندگار ورزشی را به خاطر روحیه ی پهلوانی اش مورد ستایش قرار می دهیم.اکنون که می خواهیم نام "علی دایی"را بر زبان جاری سازیم ناخودآگاه ، یاد خاطره ی تلخ زلزله ی آزربایجان می افتیم . فرزند ساوالان همیشه در این شرایط خاص حضوری متفاوت و بی ریایی نسبت با دیگران داشته است.علی دایی با وجود مشکلات فراوان شغلی در زمانی که با تیم راه آهن در اردوی تمرینی حضور داشت،توانست خود را در اولین فرصت به مناطق زلزله زده برساند و مرهمی باشد بر دل داغ دیدگان قره داغ...یادمان نرفته که دست نوازشی بر سر کودکان بی خانمانی کشید و اشک یتیمی را پاک کرد.حضور مستمر علی دایی در کنار مردم مصیبت زده ، روح امید به زندگانی را به کالبد ویران شده ی مردم آزربایجان دمید تا شاهد اشک شوق کودکانی و سالمندانی باشیم که فرصت لمس احساسات این بزرگ مرد بی ریا برایشان فراهم شده بود ...کمکهای مالی و معنوی علی دایی غیر قابل کتمان و تاثیر گذار بود و بار دیگر ثابت گردید که فرزند ساوالان به عشق سرزمین مادری خود وفادار مانده است چرا که همیشه خود را مدیون دعای این مردمان میداند.مردم آزربایجان کسانی را که در این روزهای دشوار دست یاری به سویشان دراز کردند را فراموش نخواهند کرد و در موقعیت های پیش آمده قدر دانی خود را ابراز خواهند کرد و اکنون دیدار روز یکشنبه تیراختور مقابل راه آهن را مغتنم شمرده و احساسات خود را نسبت به حضور علی دایی در سرزمین مادری اشان را نشان خواهند داد.بر خود وظیفه دانستیم که یاد آوری بکنیم که این مردان بزرگ آزربایجان همیشه شایسته تقدیر و تشکر بوده اند.بهترین تشویق و تکریم و ستایش در مقابل این پهلوانی و هم وطن دوستی ، معرفی علی دایی به عنوان الگوی "پهلوانی"عصر حاضر به وارثان نوپای آزربایجان ...باشد که شاهد پرورش هزاران،هزار علی دایی در سرزمین ساوالان و سهند باشیم .یاعلی بیرلیک غزلی اوخویان عاشیقه،عشق اولسونناهیده باجی من صندلی داغیندا دئدیم به کی تجربه لی تیراختورچوسان آما اله بیر کیریخمیشام؛ بو نه یازی سی دی یاییملامیسان؟!!!!! هش زاد دا هش زاد

تبريزلي
Friday 11 January 13, 11:27 PM
ناهیده باجی من صندلی داغیندا دئدیم به کی تجربه لی تیراختورچوسان آما اله بیر کیریخمیشام؛ بو نه یازی سی دی یاییملامیسان؟!!!!! هش زاد دا هش زاد
خوش گوردوك دونمز بئي :)
از قضا دونمز قردشيم وورموشدون خالا نييه كي هم تجربه لي دي هم ساغلام باخيشي واردي بئله يازيلار دا بير آزاد دئموكراسي اوچون ياخجي دي يايلماسي
اما بو يازي سيز اوزو ياخجي بولوسوز اونون يازاري بوردا اويه(عضو)دي و هله گئنج(جوان)دوسلاردانديلار و يالنيز باخيشلاري كلي اولاراق و چوخ چوخ خوش اولاراق يازيبدير

بيزده سيزه تاي بو ايشلره قارشيوق نييه كي گركير تيراختور تيمينين يارديمجيلاري گوزونده قضاوت ائلياق بو دورمودا

NaHiDeH
Friday 11 January 13, 11:30 PM
ناهیده باجی من صندلی داغیندا دئدیم به کی تجربه لی تیراختورچوسان آما اله بیر کیریخمیشام؛ بو نه یازی سی دی یاییملامیسان؟!!!!! هش زاد دا هش زاد

داداش من یازمامیشام

اختصاصی Traxtorchi.ir- یازان :taeb.trx1970

donmez taymaz = t
Friday 11 January 13, 11:33 PM
خوش گوردوك دونمز بئي :)از قضا دونمز قردشيم وورموشدون خالا نييه كي هم تجربه لي دي هم ساغلام باخيشي واردي بئله يازيلار دا بير آزاد دئموكراسي اوچون ياخجي دي يايلماسياما بو يازي سيز اوزو ياخجي بولوسوز اونون يازاري بوردا اويه(عضو)دي و هله گئنج(جوان)دوسلاردانديلار و يالنيز باخيشلاري كلي اولاراق و چوخ چوخ خوش اولاراق يازيبدير بيزده سيزه تاي بو ايشلره قارشيوق نييه كي گركير تيراختور تيمينين يارديمجيلاري گوزونده قضاوت ائلياق بو دورموداخوش بولدوخ تبریزلی قردش، خوش گون اولاسیز. نئچه واخ یوخیدیم آما الله ین کمک لیغینن اینترنتی قوشدوم تا سیزلر و بوتون تیراختورچولارین قوللوغوندا اولام. تشکرکی اونوتمامیسیز. بو علی دایی دا بیزه توکان اولدو! هاواخ اوننان اویونومز اولور اله داوا شاوا اولور اونون تشویقین اوستونده!!!

donmez taymaz = t
Friday 11 January 13, 11:38 PM
داداش من یازمامیشاماختصاصی Traxtorchi.ir- یازان :taeb.trx1970من دئمه دیم کی یازمیسیز عرض الدوخ پایلاشمی سیز. یاییملامیسیز. یاییملاماغ اوزی تبیلغ ساییلار. ایندی یاپ هش زاد

donmez taymaz = t
Saturday 12 January 13, 12:00 AM
دايي بير زامان تراختورچي لرنن پيس برخورد الدي...يادان چيخماز او مصاحبه بعد بازي و بلوتوث........زلزله ني بحثينده خوش اوزونن باخاخ و دياخ الرين آغريماسين دايي..دوستلار بوردا اردبيلي هواداريميز چوخدي كي علي دايي متعصيبديلر سيزدن خواهيش اليرم كي اولارين احترامينه علي دايي نن ايشيز اولماسين..و گلاخ تشويق ايلياخ منطقي صورتده آمادا شورون چيخاتمياخ داا..تا اردبيلي دوستلاريميزا اورك وراخ...اولماز کی کیم کیمیم همشهری سیدی هرنه ایش گورسه گوز اورتاخ. کریم باقری هم منیم همشهریمدی هم ده پیس پیس محله اوشآمیزدی اما من هشواخ اونون اشتباه ایشین توجیه اله مرم. ایندی انصافا من مطمئنم بوتون تیراختورچولار و من اردبیلی چوخ چوخ ایسته رم آما اردبیللی قردش لریمیزدن دن انتظاریمیز وار همشهری اولماغا گوره ، دوزی اشتباه اله مه سینلر.

sor
Saturday 12 January 13, 12:57 AM
نظرات کاربران سایت تراختورچی در رابطه با مقاله اخبر

مهمان : ما نباید خیلی زود گذشته را فراموش کنیم و اینگونه لقب پهلوان را به علی دایی اعطا کنیم همانگونه که لقب پاشا را به قلعه نوعی اعطا کردیم .
جناب samburan شما اگر در ورزشگاه آزادی بودی حتما می دیدی که تماشاگران پرسپولیس چه فحشهایی را نثار ملت ترک کردند و جناب دایی ککش هم نگزید یا همین جناب کریم باقری! تو در نظرت بخشی از هواداران تراختور را با کنایه نکوهش می کنی و تهمت می زنی که یاشاسین آذربایجانشان از ته دل نیست اما جوگیر شده ای و یاشاسین را به دایی و باقری می گویی!!!!! و چه کاری برای آذربایجان کرده اند که باید ازشون تقدیر شود؟؟ جناب عقل کل دایی ها و باقری ها باید از مردم آذربایجان تقدیر کنند و پایشان را ببوسند اگر هم به زلزله زدگان کمک کرده اند وظیفه هر انسان است که به هم نوع خود کمک کند حال اگر آذربایجانی باشد این وظیفه واجب تر است این را هم بدان که کمک پنهانی یک کودک 6 ساله با خرید یک عروسک و اهدای آن به یک کودک زلزله زده ارزشمندتر و قابل توجه تر است از کمک این افراد در جلوی دوربینها
بگذار من هم از باقری و دایی بگویم روزی که دایی در کرج با سایپا قهرمان شد 15 هزار تراختور و ترک زبان در ورزشگاه از دایی و تیمش حمایت کردند ولی دایی چه کرد؟ نوکری فارس هایی را کرد که هر روز زبانش(ترک) حتی نوع حرف زدنش را چه در تلویزیون و چه در کوچه و بازار مسخره کردند کریم باقری هم در مقابل فحش های خواهر مادری به ترکها سکوت محض کرد و همین الان هم در تیم دردانه پایتخت حضور دارد خطیبی را با انها یکی نکن چون خطیبی آینده فوتبال تبریز را تعلیم می دهد آنها آینده دردانه ها را!!!!
من نه به دایی کاری دارم و بهش بی احترامی می کنم و نه تشویق و تقدیرش می کنم.

samaneh : به نظر من شايسته ترين شعر براي دايي اينه :
حيدر بابا ايگيد امك ايتيرمز
نامرد اولان عومرو باشا يتيرمز
ما اسطوره هايي همچون بابك پيشه وري ستار خان باكري داريم كه هدفشان را با خونشان معامله كردند نه امثال دايي و باقري كه به ازاي پول بيشتر دست به پست ترين كارها ميزنند.كجا بودند اين آقايان زماني كه جلوي چشم خودشان به خواهر و مادرشان فحش ميدادند.چكيده سخن من اين است اگر دايي و باقري خود را ترك ميدانستند در مقابل فحشهاي ناموسي به تركها واكنش نشان ميدادند ولي چون تعصبي به ترك بودنشان ندارند و سرشان به آخور فارسها بند است عكس العملي كه نشان نداند هيچ بلكه آذربايجانيها را سرزنش كردند.
متاسفانه اين مقاله خواه يا نا خواه توسط افرادي نوشته شده است كه يا مانقورد هستند يا ندانسته ان گونه بدون فكر فقط مينويسند

turgay : ملت آذربایجان خود قهرمانان خود را انتخاب می کنند . تبلیغات ویا کینه توزی من و شما در این بین راه به جائی نمی برد . آنچه که علی دائی و کریم باقری در کمک به زلزله زدگان آذربایجان کرده اند کمترین کاری بود که نسبت به مردم خود انجام داده اند و اگر به غیر ازاین بود که باید از آوردن نام آزربایجان هم شرمسار می شدند .ارزش کمک های دایی و باقری به زلزله زدگان آزربایجان بیشتر است یا کمکهای دیگر ورزشکاران ( حتی ورزشکاران غیر تورک ) . حرکت قهرمانانی مثل حمید سوریان ها سجادی ها و .....
ما در بازی روز یکشنبه اجازه نداریم با شعارهای تبلیغی به نفع سرمربی تیم راه آهن محیط و جو مناسبی را برای بازیکنان راه آهن جهت مقابله با تیم محبوبمان درست کنیم و آب به آسیاب راه آهن بریزیم . در اینکه دایی جزو افتخارات فوتبال ملی ایران هست شکی نیست .اما متاسفانه ایشان و کریم جایگاه و خاستگاه خود را به فراموشی سپرده اند و به نظر من تا زمانی که نه در حرف بلکه درعمل ، به وظیفه خود در قبال ملت خود عمل ننمایند ، نمی توانند جزو افتخارات فوتبال آذربایجان شمرده شوند .
" حيدر بابا ايگيد امك ايتيرمز "

homayoon
Saturday 12 January 13, 01:32 AM
درسته علی دائی همه جوره به تبریزیا توهین کرده

اما فرهنگ اون با ما خیلی فرق میکنه

از نظر من به خاطر شخصیت خودمونم کلا نباید حسابش کنیم

orhan-azar
Saturday 12 January 13, 01:40 AM
داداش بورا بحث تبریز یا آیری یئر یوخدی.
دایی آذربایجانا و تیراختورا ان بویوک ضربه نی ووردو.

seven
Saturday 12 January 13, 06:37 AM
بیز گره علی دایینن باریشاخ .کینه لری اتون اویانا و منیم نظریمه یکشنبه تشویق الساخ بیلسین چوخ دشمنلریمیز و حاشیه ساز لار ناراحات اولاللار.

orhan-azar
Saturday 12 January 13, 09:15 AM
تکجه اوز تیمیمیزی آلقیشلییجاوخ.
علی دایی نن ایشیمیز یوخ.

R.F.A
Saturday 12 January 13, 09:19 PM
علی دایی: همیشه دلم با آذربایجان است

http://topchipour.com/wp-content/uploads/2013/01/3.jpg (http://topchipour.com/?attachment_id=707)

سرمربی تیم راه آهن گفت: من همیشه دلم با آذربایجان است و خیلی دوست داشتم که امسال در خدمت آذربایجانی ها باشم ولی به علت مشکلات خانوادگی نتوانستم در تراکتور حضور یابم.
به گزارش سایت شخصی امیر توپچی پور، علی دایی سرمربی تیم راه آهن دقایقی پیش در کنفرانس مطبوعاتی قبل از بازی را تیم تراکتورسازی اظهار داشت: بازی با تراکتور همیشه مشکل بوده است مخصوصا که باید در تبریز بازی کنیم که وجود هواداران کار را مشکل تر می کند. وی افزود: با توجه به جایگاه تراکتور این تیم نشان داده که عملکرد خوبی دارد و ما در نیم فصل دوم کارمان را خوب آغاز نکردیم و در ابتدا چند نتیجه ضعیف داشتیم ولی اگر بچه های ما فردا گفته هایمان را انجام دهند انشالله دست خالی از تبریز بر نمی گردیم. دایی در خصوص مسدوم و محروم های راه آهن خاطرنشان کرد: پاشایی را به علت محرومیت و آشوبی را به علت مصدومیت در اختیار نخواهیم داشت

وی در خصوص جدایی وی از تیم ملی در چند سال قبل گفت: جدایی من از تیم ملی سیاسی بود و در دورانی که در تیم ملی حاضر بودم در طول چند بازی که انجام دادیم فقط یک باخت داشتم ولی با همان یک باخت من را اخراج کردند. در تیم ملی من عجولانه تصمیم گرفتم و فکر نکردم که با چه کسانی کار می کنم و در آن مورد کم تجربگی کردم. سرمربی تیم راه آهن در مورد برنامه ریزی این تیم گفت: اول فصل هدف ما بقا در لیگ بود ولی با بازیهایی که انجام دادیم در فکر این هستیم که سال بعد آسیایی شویم و مهمترین عامل عدم نتیجه گیری راه آهن نبود طرفدار است و اگر هوادار ترکتور را داشتیم رتبه بهتری داشتیم. علی دایی در پاسخ به اینکه آیا علاقه مند است که سرمربی گری را در تبریز تجربه کند، تصریح کرد: من همیشه دلم با آذربایجان است و خیلی دوست داشتم که امسال در خدمت آذربایجانی ها باشم ولی به علت مشکلات خانوادگی نتوانستم در تراکتور حضور یابم. وی در خصوص اینکه چرا در فدراسیون هیچ پستی ندارد، گفت: من مستطیل سبز را بهتر از پشت میز نشستن دوست دارم و اگر تا الان می توانستم یکی از پست های اصلی فدراسیون را داشتم وی در خصوص حضور در مناطق زلزله زده آذربایجان عنوان داشت: همه ما آذری هستیم و وظیفه ماست که در مناطق زلزله زده حضور یابیم تا شاید حضور ما تسلی خاطری برای بازماندگان آنها باشد.

Qaynaq : سایت شخصی امیر توپچی پور،

yashatraktor
Sunday 13 January 13, 06:25 PM
علی دایی : تراکتور لایق صدر جدول است
http://tractorspor.net/images/stories/12/687.jpg

علی دایی بعد از شکست سنگین تیمش مقابل تراکتورسازان در کنفرانس خبری گفت : این تراکتور لایق صدر جدول است ولی در کل این دیدار ، بازی دست راه آهن بود و تراکتور سازی در دو دقیقه ابتدای نیمه دوم بهتر کار کرده و توانست به برتری دست یابد ما به هیچ وجه لایق این شکست نبودیم .
علی دایی ادامه داد : من به هواداران تیم تراکتورسازی و مردم آذربایجان این برد را تبریک می گویم و تیم تراکتور لیاقت قهرمانی دارد
علی دایی در مورد بازی دو بازیکن تیم اش با شماره 2 اظهار داشت : این نشان از عدم هماهنگی و بی کفایتی تدارکات تیم راه آهن دارد . ما در راه آهن مشکلات زیادی داریم ولی من به این تیم امیدوارم و تلاش می کنیم در آینده به نتایج بهتری دست یابیم

منبع: تراکتور اسپور

makulu2
Saturday 19 January 13, 03:26 PM
تصاویر/ شادی گلهای بوندس لیگایی دایی (http://www.tabnak.ir/fa/news/298512/%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D8%B4%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%DA%AF%D9%84%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D9%86%D8%AF%D8%B3-%D9%84%DB%8C%DA%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
کد خبر: ۲۹۸۵۱۲
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۱ - ۱۳:۱۵

علی دایی ۵ سال در کشور آلمان فوتبال بازی کرد

http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/30/227705_552.jpg
http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/30/227706_246.jpg
http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/30/227707_784.jpg
http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/30/227708_756.jpg
http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1391/10/30/227709_803.jpg

به گزارش خبرآنلاین،علی دایی ستاره سابق تیم ملی ایران از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۲ در ۳ تیم بوندس لیگایی آرمینیا بیله فلد، بایرن مونیخ و هرتا برلین بازی کرد.

R.F.A
Saturday 02 February 13, 09:40 PM
امروز 14 بهمن ماه، تولد امپراطور بین المللی فوتبال *علی دایی عزیز* هست.

donmez taymaz = t
Saturday 02 February 13, 09:47 PM
ریضا قردش یاخجی بولدوخ علی دایی بتر ادامدی. سنده بو ارسال لاریوینان کاملا پیس ذهنیت لری آرادان آپاردین. نه اولو بوشلادا

sor
Saturday 02 February 13, 10:32 PM
امروز 14 بهمن ماه، تولد امپراطور بین المللی فوتبال *علی دایی عزیز* هست.

من آخیر بولمه دیم امپراطور بین المللی فوتبال علی دایی دی ، آلکس فرگوسن دی ، یا جاواد ششگلانی دی
ریضا بی بولاری بیزه موشخص اله

R.F.A
Sunday 03 February 13, 12:13 AM
من آخیر بولمه دیم امپراطور بین المللی فوتبال علی دایی دی ، آلکس فرگوسن دی ، یا جاواد ششگلانی دی
ریضا بی بولاری بیزه موشخص اله

اوغول بالا سن موربینن اویونچونون فرقین بؤلؤسن یا یوخ ؟

sor
Sunday 03 February 13, 01:39 AM
اوغول بالا سن موربینن اویونچونون فرقین بؤلؤسن یا یوخ ؟

علی دایی : سلطان بازیکنان

فرگوسن : سلطان مربیان

ششگلانی : سلطان هییت فوتبال جهان

منظورون بودی؟

R.F.A
Sunday 03 February 13, 02:33 AM
علی دایی : سلطان بازیکنان

فرگوسن : سلطان مربیان

ششگلانی : سلطان هییت فوتبال جهان

منظورون بودی؟

سن قان قان دییسن بالام :-@
ایرانئن فوتبالئن پله آدینن تانییلر ؟
یا پله ایرانئن فوتبالئنئن بینلمللی اوسطوره سیدی ؟ =))

دا بالام عزیزیم علی دایی بیزیم دونیادا اولان ایفتیخارئمئزدی دا
البتده گوناه منده دی کی سنن بحث الییرم
یادئمنان چئخمئشدی سن همان آدامسان کی گچن سری منی محکوم اله دین کی من اوز باشئما ونگرین ایمتیازئن یندیرمیشم و فرگوسنی اوز باشئما قرنین موربیسی اله میشم
آجئغئوا گلمسین بیراز باخئشئوی گنیشلت ;)

حسین(تیراختور)
Sunday 03 February 13, 11:57 AM
بابا چوخ علی دایی، علی دایی المین، اوز نظرینده فیکر الر کی کیمدی، بو همان علی دایی دی کی بیزیم اوزوموزه توهین اله دی.

علی دایی آذربایجان اوشا دییر، تهران اوشادی. بیزیم نه علی داییه احتیاجیمیز وار و نه امسال علی داییه.